Какво се прави при повръщане?

  • 2 562
  • 7
Дъщеря ме и на 1г. и две седмици от обяд започна да повръща на фонтан - вече5 пъти, няма Т, но е много кисела, моля ако някой знае какво се прави в такава ситуация да ми пише. Благодаря
Виж целия пост
# 1
Според мен е най-добре да се обадиш на педиатъра!Иначе при повръщане много помагат свещичките Вомитусхил.
Виж целия пост
# 2
Най-вероятно се разболява, не я карай да яде насила, давай течности.
В такива случаи затоплям краченцата  в леген с вода, правя масаж (без мас, ракия и прочее), оставям детето да спи. Може да вдигне Т през нощта, да се изпоти и утре да е ОК.
Може да е и нещо от храната, ако е яла нещо ново, нещо недобре сдъвкано, нещо съмнително (което не сте приготвили у дома)  newsm78
Виж целия пост
# 3
Най добре да я прегледа педиатър,че моя Пламе така направи и се оказа червено гърло.
Виж целия пост
# 4
При такива ситуации се справям с Вомитусхил.
Виж целия пост
# 5
Пращам линк, дано да помогне макар и малко късно. На мен много ми помогна, освен това и консултацията с педиатъра разбира се.Скорошно оправяне!

http://www.pramed.com/Povry6tane.html
Виж целия пост
# 6
Направи на детенцето чай от корени от джоджен, ако нямаш корени направи от листа. Помага много.
Виж целия пост
# 7
Разтвор за оводняване на бебето и детето при разстройство и повръщане:
1 л. гореща преварена вода
3 ч.л. захар
1 ч.л. сода
1/2 ч.л. сол
Разтвора се охлажда и се дава на по 2-3 глътки/лъжички през малък интервал - пр. 5 минути
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия