Ей ,тая торта "Малаков" не ми излиза от ума-направих й вариянт...

  • 10 044
  • 6
Значи, откак й видях снимката, все ми е пред очите.Видя ми се лесна и днес спретнах неин вариянт "а ла Нина"
Ред бишкоти на дъното на формата, ред изправени по стените на формата. За да запълня дупките по дъното, натроших 2-3 бишкоти и ги разпръснах.Направих смес от мляко+захар + ванилова есенция и напръсках с нея бишкотите. Забърках един млечно-маслен крем по стандартната рецепта:мляко+захар+жълтъци +брашно и масло,като прибавих и 1 разтворен желатин накрая. Разсипах половината крем, наредих банани на резени, натрошени от 1-2 бишкоти, после сипах и другата половинка от крема, поръсих със счукани орехи и сега се охлажда в хладилника.
Малко по-късно като заредя камерата, ще пусна и снимки на цялата и после на разрез, както и отзиви за вкуса й.
Виж целия пост
# 1
Ето обещаните снимки:
http://community.webshots.com/album/552875924xqjsCVИзвинявам се за качеството им, но са правени с камерата на изкуствено осветление!
Виж целия пост
# 2
Нинче, незнам дали си уцелила тоя "Малаков", но твоята тортичка изглежда великолепно. Поздравления  bouquet
Виж целия пост
# 3
Наистина изглежда много апетитно!!!! Ще я пробвам и аз !
Виж целия пост
# 4
Нинка, чудесно изглежда тортичката! Браво, сигурна съм че е много вкусна!   bouquet
Виж целия пост
# 5
Ей, Нинка, супер е    bouquet    bouquet    bouquet    chef

на мен не ми остана време да я направя, но твоя вариянт ще го пробвам. Как ги направи бишкотите да са два цвята? Или ги продават готови с какао?
Виж целия пост
# 6
Как ги направи бишкотите да са два цвята? Или ги продават готови с какао?
Наистина стана много вкусна, днес вече няма и помен от нея... Grinning Другият път ще сложа и желирани плодове отгоре със сметанов крем.
Бишкотите са 2 вида-едните са меки/на пакетче ги продават, български са/ ,а другите са от по-твърдите май полски бяха-стоят по-препечени и хрупкави.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия