ДА ДАВАМ ЛИ ВОДА?НЕВОЛИТЕ НА ВЕЧЕРНОТО МИ КЪРМЕНЕ!

  • 1 056
  • 16
НА 47 ДЕНА СМЕ И ИМАМЕ ВЕЧЕ ПРОБЛЕМ - ВЕЧЕРТА ОТ 9 ДО 12 Ч КЪРМАТА МИЕ МАЛКО, НОЩЕМ ИМА ПРЕДОСТАТЪЧНО.
ПРИЧИНИ - ИСКА ОТ СЛЕДОБЕДА МНОГО НА ЧЕСТО ДА ЗАКУСВА И ИЗСМУКВА ДО ОСНОВНОТО ХАНЕНЕ ДООООСТА, А НЕ МОГА ДА ГО ОСТАВЯ ДА ПЛАЧЕ Sad
МОГА ЛИ ЗА ТОЗИ ПЕРИОД ДА ВДИГНА ЛАКТАЦИЯТА?
 НАДДАВАМЕ ДОБРЕ ИНАЧЕ, ЛАКОМИ СМЕ, РАСТЕМ ДЪЛГИ, НО СЕ ТОРМОЗИМ ВСЯКА ВЕЧЕР 3 ЧАСА

АКАМЕ РЕДОВНО НО ТРУДНО/АКОТО НЕ Е ТВЪРДО  А С ГЪСТОТА НА ЖЪЛТЪК/ Wink- ДАЛИ КЪРМАТА МИ НЕ Е МНОГО ГЪСТА? ВОДА АКО ДАВАМ ПО-ДОБРЕ ЛИ ЩЕ Е? И ОЩЕ - КЪДЕ ДА ПОЛУЧА ИНФО ЗА КОЛИЧЕСТВОТО КЪРМА ПО МЕСИЦИ, КОИТО ДА ПРИЕМА ДЕТЕТО?

ОПИТНИ МАМИ ПОМГАЙТЕ МОЛЯ ВИ Praynig
Виж целия пост
# 1
Няма основно и второстепенно хранене... Бебето не трябва да е с режим... От толкова до толкова часа да почива, тогава и тогава да яде... Бебето трябва да се слага на гърдата толкова пъти колкото поиска... И това, че изсуква всичкото мляко за "основното хранене" също не е вярно... 80 % от млякото, което изсуква бебето, се образува в момента на сукането... Най-добрия начин за стимулиране на лактацията е да се слага постоянно бебето на гърдите... Така че, няма нужда да даваш допълнително вода или каквото и да е друго... Давай му само гърдата и млякото, което произвеждаш за него...
Няма такъв филм - количество кърма по месеци... Няма и такъв филм - гъста или рядка кърма... Твоята кърма е перфектната за твоето бебе, няма нищо по-добро...
Успех...!


П.С. Няма точно определено правило, но... Коликите при някои бебета са по-силни вечер... Може и "протеста" на твоето в този часови пояс е причинен точно от това...

П.П.С. Писането само с главни букви е равносилно на викане... Ти не викаш, нали...?
Виж целия пост
# 2
Я спокойно. Достатъчно му е на детето, вечер обичайно се произвежда по-малко кърма. Аз като се сетя първите ми притеснения сега ми се вижда смешно, ама тогава...
Вода дали да даваш всеки ще ти каже - не. Ако ще си по-спокойна предложи му не детето, но надали ще иска щом е кърмено.
А за да стимулираш лактацията - давай да суче колкото пъти иска и не гледай часовника.

А откъде знаеш че не му стига? Плаче ли детето? Може това да са колики, точно в тези часове се обострят.

Друго също ми е чудно, защо искаш да знаеш колко точно изсуква? Аз да ме убиеш не знам newsm78 а Лора е 7 кила....виждаш на колко е, само на кърма е естествено
Виж целия пост
# 3
 По принцип вечерно време всички бебоци са по-нервни и понеже сукането е най-приятното нещо за тях на този свят, затова  и не отказват. Потърси другаде причината за нервността му, може да му спи, да има колики, понякога като го изправиш да се оригне отново му олеква и заспива, може да му топло, бебоците не обичат да им е топло и т.н. Не си милси непременно, че като иска да суче то е защото не му стига кърмата.

Аз също никога не съм знаела колко кърма изсеква моето бебе, и сега да реша да се изцедя няма да искарам и капка, просто не го научих този номер, Мони не пие вода и сутрин пампераса тежи поне половин килограм. Гледай не само нааканите памперси, а и напишаните.
Виж целия пост
# 4
НА 47 ДЕНА СМЕ И ИМАМЕ ВЕЧЕ ПРОБЛЕМ - ВЕЧЕРТА ОТ 9 ДО 12 Ч КЪРМАТА МИЕ МАЛКО, НОЩЕМ ИМА ПРЕДОСТАТЪЧНО.

Извинявай ама как разбра,че кърмата ти е малко  newsm78 И това за гъстата кърма  Laughing Поразрови се в библиотеката и ще намериш много интересна и полезна информация!
Успех и не се притеснявай   bouquet
Виж целия пост
# 5
Не давай вода, защото доколкото знам, тя само натоварва бъбреците и кръвообръщението на бебето. Водата е напълно излишна за едно кърмаче до момента на неговото захранване, защото кърмата е така или иначе с много силно водно съдържание, но ти и сама можеш да си направиш съответните изводи, ако наблюдаваш урината на твоето изключително кърмено бебе. Убедена съм, че ще отхвърлиш някои остарели разбирания, които българските педиатри и някои все още неактуализирани четива внушават.
Има определена цикличност на лактацията в рамките на денонощието - тя е най-слаба през късния следобед, т.е. е напълно нормално да оставаш с впечатлението, че кърмата ти е малко. Щом детето ти има добър сукателен рефлекс и наддава добре, се успокой и не си усложнявай живота с безполезни тревоги.
Виж целия пост
# 6
Когато бяхме на вашата възраст, Самуил се държеше точно по същия начин и имах същите съмнения като теб. Два часа преди банята започваше един неистов стремеж към гърдата, след баня сучеше по половин час, докато е още в хавлията, и, след като успея да го облека, заспиваше на гърдата за около час-час и половина. А през това време усещах гърдите си празни. Една вечер майка ми успя насила да му набута около 80 мл вода /той така и не желаеше да я пие/ и ефектът беше от нулев надолу - детето продължаваше да иска гърдата, като междувременно повръщаше. Минаваха ми мисли нощем да се цедя и да му давам вечер, но след един такъв опит се отказах. Опитах да изхвърля всички съмнения от главата си на тема имам ли или нямам кърма и оставих нещата така, както си ги иска природата.
Не помня точно за колко време нещата се урегулираха сами и сега няма и помен от онзи период. /а тогава после се оказа, че е наддал 2300! ooooh!/

П.С. Най-добре ще е водата да я пиеш ти! Hug  bouquet
Виж целия пост
# 7

БЛАГОДАРЯ ВИ ЗА НАПЪТСТВИЯТА , А ЕТО И ПОДРОБНОСТИТЕ

ЗА ГЛАВНИТЕ БУКВИ-ПИША ПО НЯКОГА С ЕДНА РЪКА САМО, А И НА БЪРЗО, ЗАЩОТО ДЕТЕТО Е В ДРУГАТА Confused НЕ ВИКАМ

И АЗ МИСЛЕХ ЧЕ СА КОЛИКИ НО КАТО ДАДОХ ИЗЦЕДЕНА  КЪРМА ОТ НОЩА СИ ЗАСПА СЛАДКО, А ИНАЧЕ ПЛЮЕ ЗЪРНОТО/ГЪРДИТЕ СА МИ МЕКИ И ИЗЛЕЗЕ С ПОМПАТА МАААААЛКО МЛЕКЦЕ И БАВНО, А Е СВИКНАЛ ДА ТЕЧЕ/ И СЕ СЪРДИ Tired
МЛЕКЦЕТО ВИДИМО В ШИШЕТО/КАТО ИЗЦЕДЯ/ Е МАСЛЕНО И ГЪСТИЧКО

ЗА КОЛИЧЕСТВОТО ПИТАМ ЗАЩОТО Е ОПИТВАМ ДА ЦЕДЯ НОЩНА ЗА ВЕЧЕРТА КАТО НЯМА Rolling Eyes

Е ТОВА Е, АКО ВИ ХРУМНЕ НЕЩО.

ТВА КОЕТО НЕВОЛЯТА ИЗМИСЛИ ПРИ МЕН Е ДА ПАЗЯ  ВИНАГИ ЕДНАТА ГЪРДА ПОНЕ 2 ЧАСА НЕСУКАНА.
Виж целия пост
# 8
Винаги съм кърмила Ани на поискване и не съм имала проблем с разни режими.И повярвай ми,така е и по-лесно,колкото да ми обясняват противното.Акото на кърменото бебе си изглежда все жълто,на моето Ани даже миришеше на ...карамелени бонбони.
Никога не съм и давала подсладена вода и изобщо вода докъм годинката първо щото тя не я пиеше,и после защото имам супермного мляко и ако закъснеех да и дан повече от 2 часа..ужас!
Виж целия пост
# 9
За сега изолирах проблема и дано така и за напред да е Peace
Просто вечер като си иска междинни папки давам само последната гърада а другата я пазя пълна и си има мляко и за основното - ох родих се. Беше голяма паника Crazy
Вода не давах Simple Smile
Мажа и с едно прхче пъпчето против колики и вече и това го няма  Simple Smile
Е това е - благодаря ви  bouquet
Виж целия пост
# 10
За сега изолирах проблема и дано така и за напред да е Peace
Просто вечер като си иска междинни папки давам само последната гърада а другата я пазя пълна и си има мляко и за основното - ох родих се. Беше голяма паника Crazy
Вода не давах Simple Smile
Мажа и с едно прхче пъпчето против колики и вече и това го няма  Simple Smile
Е това е - благодаря ви  bouquet

За жалост още една вечер същото Sick добре че имах замразена кърма Rolling Eyes
Виж целия пост
# 11
Хмммм, споменаваш 47 дни Thinking а това е период, в които има т.нар. скок в растежа, при някои бебета идва по-рано, при някои около 10.та седмица. Характерно с това, че търсят по-често да сучат, държат се странно и т.н. единственото, което помага, е да даваш да суче при всяко мрънкане, така хем "млекопроизводството" се нагажда към нуждите на детето, хем детето е по-спокойно. Наблюдавай детето, дали след седмица- две няма да покаже нови умения  Wink
Успех!  Peace
Виж целия пост
# 12
  Ако има някое време от денонощието по-голяма пауза - напр. нощем - може да изцеждаш по малко за да си имаш, докато се регулира млякото за вечерното хранене.
Виж целия пост
# 13
Хмммм, споменаваш 47 дни Thinking а това е период, в които има т.нар. скок в растежа, при някои бебета идва по-рано, при някои около 10.та седмица. Характерно с това, че търсят по-често да сучат, държат се странно и т.н. единственото, което помага, е да даваш да суче при всяко мрънкане, така хем "млекопроизводството" се нагажда към нуждите на детето, хем детето е по-спокойно. Наблюдавай детето, дали след седмица- две няма да покаже нови умения  Wink
Успех!  Peace
Това което кзваш звучи доста логично и обнадеждаващо Thinking. Все пак е някакво обянение

Снощи  Sick беше ужасно - рита блъска и плюе след като е изсукал всичко и даже е изял и замразената резерва. Следва рев Shocked и реших панически да давам АМ но откза категорично милото. Това от 19ч до 24 ч скратък сън към 21 ч в съпровод от носене на ръце Tired
Божичко, дано не се повтаря.............сещах се за окситоцин в ноздрата, или че иска да хапва нещо по стабилно......не знам направо съм безпомощна Cry

Дано скок в растжа да е обяснението Praynig
Стискайте палци тази вечер да нахраня рожбето си.........
Виж целия пост
# 14
Алфира звучи точно като моята идилия с храненето. Това дърпане и реване е точно вечерно време след 20 часа. Може да продължи до 24 и дори след това. Аз стигнах до извода, че се държи на коликите, а не на недохранване. Заради дохранване с АМ си докарахме много беди - сега е с разстройство, вече 7 ден, може да е направил алергия от белтък на кравето мляко. И то само от 3 дохранвания, тогава изпи по 20мл със зор...

Сега, когато започне да се дърпа от гърдата го оставям да си почине и дори да подремне, след това пак давам и така до безкрай. Снощи беше, така както ти описваш - рев, дърпане и хранене през 10 - 15 минути. Заспа малко преди полунощ и спа до 5 часа без да се буди въобще.

Надявам се скоро да премине, а на теб ти пожелавам успех в намирането на правилния начин и спокойствие  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия