Моля за съвет

  • 881
  • 6
Моля за съвет. Разделени сме с мъжа ми от 9 месеца. Той отиде да живее в апартамента на приятелката му. От брака ни имаме 2 деца - син на 4 години и дъщеря на 7. През ваканцията си разпределихме времто така че 1 седмица децата да са при него и една при мен. Уговорката ни беше да ги взема в неделя, но когато отидох мъжът ми ми върна само сина ми и ми каза, че дъщеря ми ще остане да живее при него. Още на следващия ден подадох жалба до дежурния прокурор, но ми отговориха, че не могат нищо да направят, защото през юни излязал закон според който прокуратурата няма право да се намесва в подобни случаи без бракоразводно решение и определени родителски права. Не заня какво да направя. След два дни е 15 септември- първия учебен ден на дъщеря ми, а аз не мога да я заведа в училището в което съм я записала. Колко време ще трае бракоразводното дело и значи ли че ако се проточи с години аз няма да мога да си взема детето?
Идва ми безумната мисъл да се промъкна тайно в апартамента, където е детето ми ( през деня тя е само със свекърва ми ) и да си я взема, но това ли е начина?!!!
Виж целия пост
# 1
Колко време ще трае бракоразводното дело-няма да е години ,мак. около година да отиде.
Я иди първо в Социалната служба отдел "Закрила на детето  " разкажи за случая ,те следва да проверят как стоят нещата.По време на бракоразводния процес може да поискаш привременни мерки относно упражняванети на родителските права и издръжката докато трае делото .
Тъй като нямате развод и все още сте семейство по силата на СК ,винаги може да си вземеш детето ,бабата и дядото нямат никакви права над него.
Още по-добре ще е ако отидеш там със социалните служби, так няма по-вече да се месят.
Виж целия пост
# 2
Какво ще рече "по силата на СК"?
Ако си взема детето какво би попречило на мъжа ми да ми отговори по същия начин? Има ли начин да го спра?
Иска ми се да науча повече за бракоразводните дела. Какви могат да бъдат обвиненията към другата страна, до колко се навлиза в детайли - кой какво е правил или не правил; необходими ли са доказателства и какви; а свидетели ..... От къде мога да науча повече за това какво се случва във залата. Иска ми се да бъда добре подготвена. Не мога да си позволя провали, а мъжът ми е склонен към изненади и "удари под кръста". Не е изключено да речем да повика лъжливи свидетели - така е постъпил баща му, който на времето е спечелил делото срещу майка му.

Виж целия пост
# 3
marriam първо си вземи адвокат и той да те посъветва и задвижи делото защото и това отнема около месец.
Ако само чакаш някой да те подучи нещо няма да спечелиш нищо.
Виж целия пост
# 4
Имам адвокат и подходих с голямо доверие към него, защото си мислех, че си знае работата, но се оказа, че не така са нещата. Страхувах се, че мъжът ми ще ми вземе дъщеря ми, но адвокатът ми ме уверяваше, че ако това се случи - само една жалба до прокуратурата и още на другия ден детето ще е при мен, а мъжът ми само ще си запише черна точка. Доверих му се и дадох децата на мъжа ми, а когато отидох да си ги прибера, мъжът ми отказа да ми даде дъщеря ми. Още на другия ден пуснах жалба. Жалвах се до няколко инстанции, но се оказа, че никой не може да ми помогне, защото юни месец излязал нов закон според който прокуратурата не може да се намесва в семейни спорове, ако няма съдебно решение. Адвокатът ми остана изненадан, защото запръв път чувал, че има такъв закон.
Мислиш ли, че щях да си дам децата на мъжа ми, ако адвоката ми не беше ме заблудил? Трудно ми е да подходя отново с доверие към адвокат затова предпочитам сама да се информирам от хора, които са минали по моя път и вече знаят от опит как е най-добре да се постъпи в подобна ситуация. Ще бъда благодарна и ако някой ми препоръча добър адвокат.
Виж целия пост
# 5

По силата на семейния кодекс-Какво ще рече "по силата на СК"?
Ти с вина ли се развеждаш , привременни мерки поиска ли ,ако не си побързай.
Какви обвинения..........ми не мога да ти отговоря не знам как е мотиран иска ,кой кого в какво обвинява .
[/quote]
Виж целия пост
# 6
Имам адвокат и подходих с голямо доверие към него, защото си мислех, че си знае работата, но се оказа, че не така са нещата. Страхувах се, че мъжът ми ще ми вземе дъщеря ми, но адвокатът ми ме уверяваше, че ако това се случи - само една жалба до прокуратурата и още на другия ден детето ще е при мен, а мъжът ми само ще си запише черна точка. Доверих му се и дадох децата на мъжа ми, а когато отидох да си ги прибера, мъжът ми отказа да ми даде дъщеря ми. Още на другия ден пуснах жалба. Жалвах се до няколко инстанции, но се оказа, че никой не може да ми помогне, защото юни месец излязал нов закон според който прокуратурата не може да се намесва в семейни спорове, ако няма съдебно решение. Адвокатът ми остана изненадан, защото запръв път чувал, че има такъв закон.

Айде бе, за какъв нов закон говорим и какво се е променило от последните 10 години???? Да не би да се е намесвала прокуратурата преди? Без влязло в сила съдебно решение за родителските права? А тоя адвокат къде го намери???? Или поне не се ли намери някой да ти каже, че съпружецът ти може да те разиграва сега докато свят светува? (добре посъветван пак от адвокат според мен).
Виждам, че последния ти постинг е отпреди няколко дни, надявам се нещата са потръгнали  Hug И сте се разбрали като бели хора.
Ако не, то много съжалявам  Confused, добре дошла в ада  Confused и искам да ти кажа че аз съм сменила 5-6 адвокати, ако не и повече .... някои са вършили работа, някои и за 5 ст не са вършили ... но рано или късно и тези, които са свършили нещо са се "оливали". Всичките дела съм си ги избутала сама, адвокатите ги водих почти само за присъствие (за голямо съжаление).
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия