Личен лекар и гинеколог

  • 642
  • 6
Момичета, ето го моя проблем. Вече 5-та година живея в София, а личният ми лекар е в Бургас, затова все си плащам за частни прегледи. С моя съпруг решихме да си имаме бебче и предполагам, че ще ми трябва личен лекар за да ми дава направления за гинеколог, който да ми следи бременността. Всъщност изобщо не съм наясно с цялата процедура по избор на личен лекар, добре, че поне съм осигурена. Моля някое търпеливо мамче да ми обясни и да ми препоръчате личен лекар. След като си избера лекар, той ли избира за кой гинеколог да ми даде направлвние? Много благодаря и извинете за невежеството.
Забравих да кажа, че живея в кв.Славия, но съм склонна да пътувам и по-надалеч в полза на качеството.
Виж целия пост
# 1
Отиваш при лекаря който си избрала и той ще те прехвърли.Той ти дава направлевие за гинеколог и ти отиваш при който си искаш,стига да има договор със здравната каса.Твоя район ми е далече и затова не мога да ти препоръчам лекар.Все пак е по добре да ти е близко,особенно гинеколога.Успех! Peace
Виж целия пост
# 2
Избираш си личен лекар. Най-добре е да е от поликлиниката до вас и по възможност педиатър. Това ще ти помогне като се роди, живот и здраве, планираното бебче да има доктор в близост. Изборът и самата процедура по избора са елементарни и бързи, още повече, че сестрите обикновено правят всичко, а ти само се подписваш.

Ако гинекологът е към Здравна Каса, личният (педиатърът) ще ти дава направления. Аз лично обаче не съм привърженик (ако човек има възможност) да посещавам по здравна каса човек, който ще е отговорен за бремеността и евентуално раждането ми. Изключение правят необходимите изследвания, разбира се. Смятам, че ако един лекар е финансово заинтересован той по-отговорно си гледа работата.

Успех с избора!
Виж целия пост
# 3
За личен лекар съм съгласна,че трябва да се избира по възможност най-близко и да е педиатър.За избора на гинеколог мисля,че няма значение разстоянието,важно е качеството.Моят гинеколог ми беше далеко,но си заслужаваше.
Виж целия пост
# 4
Момичета, какъв документ трябва да нося, отивайки за пръв път при избрания личен лекар? Има ли нещо като формуляр за избор на личен лекар, който трябва да купя от някъде и да попълня? Трябва ли да имам определен час, или просто да отида в обявеното приемно време? Благодаря.
Виж целия пост
# 5
Бланка за смяна на личен лекар от някоя от книжарница в поликлиника. Такава има в 22-ра до Плиска и в поликлиниката около Ботевградско шосе.
Смяна се прави през декември и през юни.
Виж целия пост
# 6
Смяна се прави вече по всяко време на годината.Аз лично не съм попълвала нищо,тя ме вкара директно в компютара.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия