Да давам ли сокчета на 9 месечния си син?

  • 960
  • 19
Момичета, пак за соковете ooooh!
По принцип Алекс не иска да пие вода въобще. Кърмя го на поискване, яде твърда храна 2 пъти на ден, понякога 3 пъти.
Плодовете ги яде сурови или намачкани в кашата, или настъргани или пасирани ги пие от шише.
Обаче, ако се опитам да му пробутам нещо по-течно като сок не го иска.
Та се чудя има ли нужда от сокове при положение, че яде плодове и го кърмя? newsm78
Дали не му трябват повече течности?
Дали да се опитам да му давам някакви чайчета или сокчета, готови иил прясно изцедени Rolling Eyes
Вие давате ли и по колко мл на ден горе -долу?
Виж целия пост
# 1
И аз имам същия проблем. Макар че вече не кърмя, давам около 650 мл АМ мляко на ден и ми е много трудно да пробутам вода. Затова слагам малко сок във водата. Четох че ако се дават сокове, то те трябва да са много силно разредени (около 1:8 в полза на водата). Аз слагам 20 мл сок и доливам до 125 мл вода. Става нещо ужасно блудкаво, но само така мога да и дам вода. Освен това не иска по никакъв начин да яде сурови моркови и в момента премислям дали да не започна да и правя сок от моркови, та поне малко от витамините да приема.
Виж целия пост
# 2
Клео, аз още не давам на Дана сокове. От течностите давам само чиста вода или силно разреден чай. Вода пропи след 1.2мес, преди това все насила с лъжичка я пийне няколко глътки я не. Според мен, ако кърмиш на поискване и детенце хапва плодове, нямаш повод да мислиш за сокове, със сладкият им вкус много лесно ще свикне.  Hug
Виж целия пост
# 3
kleo_80, и аз до скоро се чудех дали да започна със сока и от две седмици му давам през ден-два, а и повече(също го кърмя на поискване). Щом  се кърмите и яде плодове мисля, че не е задължително да пие и сок, още повече ако не му харесва. Simple Smile
Виж целия пост
# 4
клео, щом яде плодове няма нужда от сок, в сока няма нищо повече.
Виж целия пост
# 5
 Аз започнах със соковете от този месец. Пие ги с голям кеф, а отделно от това му давам и плодови пюрета.
Виж целия пост
# 6
Davai, ako deteto proiaviava interes.
Виж целия пост
# 7
Клео, аз сок съм давала единствено от изцедено грозде (доста разхлабва) и очудващо доста й хареса, изпива наведнъж 60-80 г. от 100 % сок (не съм знаела, че трябва да разреждам с вода  newsm78) Иначе и ние ядем плодовете пасирани. Вода пие на ден не повече от 30-тина г., ама не съм се замисляла дали й е малко  newsm78
Но, ако на Алекс му харесва сока можеш да му го пробутваш с вода, за да си спокойна, ама не е задължително, де  Grinning
Виж целия пост
# 8
Клео, аз сокове не давам, но тъй като се "запече" малко от кашите моята госпожица, аз реших че трябва да пие повече вода под някаква форма. Та какво минава при нас, пасирам и сурова круша или нектарина с топла вода, става като нектар, Виктория много го харесва.. или и да не го харесва поне го пие (около 40-50-60мл. на ден) и според мен дава ефект, пък и е много вкусно и аз допивам каквото остане;-)

Не съм привърженик на соковете, твърде много захар имат, па било то и натурална, а количеството витамини които остават много ме съмнява. При положение че си яде плодове и не си заместила нито едно хранене още надали жаден ходи твоя момък.
Виж целия пост
# 9
Предлагай беz да настояваш...
Виж целия пост
# 10
А моят син, не само че не иска сок, ами и настърган плод не яде, но пък ръфа направо обелена ябълка, явно така си чеше венците, защото в момента му растат около 4 зъба едновремено и е страшна работа, хапе всичко... Simple Smile))
Виж целия пост
# 11
Клео, аз сокове не давам, но тъй като се "запече" малко от кашите моята госпожица, аз реших че трябва да пие повече вода под някаква форма. Та какво минава при нас, пасирам и сурова круша или нектарина с топла вода, става като нектар, Виктория много го харесва.. или и да не го харесва поне го пие (около 40-50-60мл. на ден) и според мен дава ефект, пък и е много вкусно и аз допивам каквото остане;-)


аз точно това правя Mr. Green
така изпива по над 100 мл, но ако е пасиран плод със съвсем малко вода
ако има повече вода просто не желае да го помирише Naughty
Виж целия пост
# 12
След като бебето яде лодове и зеленчуци не виждам защо да му даваш сокове  newsm78

Ние все още не даваме сокове  Peace - само мляко и вода
Виж целия пост
# 13
И аз сок не давам, верно сме още малки, но по принцип нямам намерение да давам поне до годинката. Вода много рядко пие, затова от скоро започнах да и давам чай. Него го харесва и си пийва.
Виж целия пост
# 14
Изобщо не мисля,че сокът е по-важен от плодовете и затова на Ани и до днес не и давам сокове,а и тя не ги харесва.Мисля,че соковете  не съдържат ценните влакнини и др.,които съдържат целите плодове.Яденето помага и за развиването на дъвкането.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия