Как се забавлявате вкъщи?

  • 1 665
  • 32
Мами,в това студено време,което е навън,а и което предстои,искам да ви питам какво правите вкъщи с децата си?
Миналата зима,поне на нас,ни беше лесно,защото бяхме много малки,но сега...Играем си,но играчките ни омръзват бързо.Постоянно се върти около мен,а "репертоара" ми се изчерпва!
Споделете някакви идеи!
Виж целия пост
# 1
аз съм много изненадана че ти е било лесно............поне аз бях ужасно депресирана, Ема неможеше да ходи още, излизахме с тежката зимна количка по едни стълби за малко докато спи навън, ревеше, абе беше едно вечно надпреварване с времето, бях скапана......
сега ми е много по лесно играем си в къщи, рисуваме, излизаме когато искаме, разбирам я за много неща и ми е супер  Hug
Виж целия пост
# 2
мъника ходи на ясла и когатое вкъщи,почти забравямза него,станал е много самостоятелен
Но иначе събота и неделя рисуваме,както е казала Анайс,пластелина е интересно занимание,всякакъв вид кубчета и конструктори също влизат в играта.Аз правя кули той ги руши или обратното.Напоследък много харесва анимационни филмчета дублирани на БГ.Гоним се,бутаме количка от единия край на стаята до другия.Мъника отделиямного време на книжките си и ако имам търпение да разказвам по картинка му е любимото.Имаме басейн с топки и го карам да ми ги носи по цветове(малко с обучителна цел)
Много е лесно сега откакто нетрябва да му измислям особени развлечения:)
Виж целия пост
# 3
аз съм много изненадана че ти е било лесно............поне аз бях ужасно депресирана

Калина беше страшно кротко бебе и затова казвам,че ми е било лесно.Ако не е била в леглото си,заобиколена от играчките си,то стоеше в паяка и си се занимаваше сама.А сега е ......ужас!
Виж целия пост
# 4
ние май сме във вашето положение.откакто се застуди настана един ужас.малки сме и за рисуване и за конструктор-иска все да тича и да бесува.вади всичките ми тигани и тенджери от шкафа и започва едно чукане... Joyлудница голяма.незнам какво ще правим цяла зима #Crazy
Виж целия пост
# 5
През повечето време рисуваме с моливи. Заредила съм книжки за оцветяване и блокчета с бели листове.
С пластелин също много се забавлява. Правим бебета от него, а тя после го завива примерно с мокра кърпичка и му пее да спи.
Ритаме топки в къщи Crazy
Играем на чичо доктор, като за целта й взех докторска чанта с всякакви принадлежности.. Първо преглежда нас, после всички кукли- отнема й доста време.
Виж целия пост
# 6
Ох,и ние сме така четем,рисуваме,играем на доктори и готвим манджи после играем на майки и разни такива каквито ми дойдат на ум.Ние сме на2.6г и сега се впечатлява от най-различни неща,миналата година ми беше по-трудно.Колкото повече расте,толкова ми е по-приятно да си играем двете заедно.
Виж целия пост
# 7
Когато сме в къщи играем на доктори, то са едни операции, прегледи и т .н. Иначе рисуваме, приказки и филмчета
Виж целия пост
# 8
мдаа, имаме доста занимания из къщи- строим къщи, пускаме влакче по релсите, рисуваме с тебешири по дъска, много му харесва да лепи стикери( за целта купих такава хартия , нарязах я и изрисувах), прави цели приказки... най- много обича да му чета книжки, знае ги наизуст почти...
когато нямам време за игри, експлотирам детето да ми помага в домакинската работа- вади прането от пералнята, подава ми щипки, докато простирам, мете пода или чисти с дръжката на една стара прахосмукачка, или просто се търкаля по пода и така обира мъхчетата...

тази вечер ще правим заедно курабийки
Виж целия пост
# 9
boomerang колко е голям твоя мъник?
Виж целия пост
# 10
на 2 г 4 мес
Виж целия пост
# 11
Ритаме топка, редим кубчета и строим с конструктор, рисуваме на дъската й за писане, разглеждаме и четем книжки и списания, "готви" и храни бебчетата си, слушаме музика и танцуваме, борим се, "помага" ми в домакинската работа. Също й пускам детски от време на време.
Виж целия пост
# 12
мдаа, имаме доста занимания из къщи- строим къщи, пускаме влакче по релсите, рисуваме с тебешири по дъска, много му харесва да лепи стикери( за целта купих такава хартия , нарязах я и изрисувах), прави цели приказки... най- много обича да му чета книжки, знае ги наизуст почти...
когато нямам време за игри, експлотирам детето да ми помага в домакинската работа- вади прането от пералнята, подава ми щипки, докато простирам, мете пода или чисти с дръжката на една стара прахосмукачка, или просто се търкаля по пода и така обира мъхчетата...

тази вечер ще правим заедно курабийки
А каква точно е хартията?Много ми хареса идеята Simple Smile
Виж целия пост
# 13
Наталия си има неща, от които е обсебена и можем по цял ден това да правим - сега и рисувам слънца и мечета на запотените прозорци, много им се радва. Като и кажа покажи на куклата слънцето, почва да изрежда всички играчки пред прозореца да гледат  Laughing.
В момента съм сложила едно одеало на решетките на кошарата, на него има зайче и пиленце - или се "крием" там и се "търсим" или аз заставам от долу и започвам да редя приказки за зайко байко и пиленцето...
Говори по телефона играчка, казва ало бабо или тате.. и ми подава телефона - аз започвам да си приказвам с баба, тате и който там каже.
Винаги когато готвя я вдигам и показвам - сега слагам еди-какво си,  айде Наташка да разбърка и и давам лъжицата да бърка и тя. Остава много доволна.
Разглеждаме бебешки списания - пак се почват едни приказки, седи до мен и ме слуша, така хем си почивам, хем съм с детето  Simple Smile
Въргаляме се на пода да правим гимнастика, много весело става...
Но аз работя и не съм по цял ден с нея, та гледам през останалото време да компенсирам с игрите  Sad
Виж целия пост
# 14
Много ми харесаха някои идеи, при нас е проблем задържането на вниманието за повече от няколко минутки. Ако живеете в блок, можеш да се катериш с нея по стълбището, стига да и е интересно, за Момчил това е хит!  Laughing Друг варант е да си каните приятелче на гости, или да се разходите до накой детски център със забавления.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия