Цитологично изследване

  • 2 003
  • 10
Взех си резултатите от цитонамазката.В нея пише: PAP 2-3a Данни за тежък възспалителен процес - левкоцитна маса(паваж) възспалителни промени в плоския и цилиндричен епител на места с лека дискариоза. С оглед на тези резултати доктора ми предписа ципрофлоксацин и гиналгин.Днес отидох за нова цитонамазка за да се види дали има подобрение.Той ми предложи да направим и микробиологично изследване което обаче не знам за какво точно се прави!Толкова се бях шашнала че даже не го попитах!Забравих да кажа че нямам раничка.Някой имал ли е подобен проблем?
Виж целия пост
# 1
Микробиологичното изследване се прави за наличие на микроб във влагалищния секрет. Успех в лечението. Мисля, че не е чак толкова страшно, колкото си се шашнала. 2 група си е нормален резултат- наличието на повишени левкоцити говори за възпаление, което твоят лекар правилно търси чрез микробиология. Най- вероятно ще ти изолират някаква бактерия- лекува се антибиотично или гъбички, които се лекуват  с други медикаменти.
Няма нищо страшно!!!
На мен например последния път ми изкараха цитонамазка 1 група, което ми се струва невероятно за раждала жена и си мислех да повторя исзледването , но така и не се наканих!
 
Виж целия пост
# 2
Не се притеснявай.Това означава ,че има някакви микроби във влагалището,за което трябва да се направи микробиологично изследване с антибиограма и да се установи техния вид и правилно лечение.След излекуването им няма да имаш проблеми и отново ще си с първа група ПАП.
Виж целия пост
# 3
Момичета искам да ви попитам - микробиологичното изследване с антибиограма различно ли е от взимането на секрет.
Питам защото ми правиха тест за хламидии - излезе отрицателен, но единия от резултатите бил на границата и докторката ми каза, изчакай да видим резултатите от микробиологичното изследване. На мен ми бяха взели няколко дена преди това изследвания за секрет, но не знам дали това е микробиологичното изследване с въпросната антибиограма.
Виж целия пост
# 4
Изследването за хламидии е различно от микробиологията.За хламидии се взима цервикален секрет от шииката,а при микробиологията-намазка от влагалището.
Виж целия пост
# 5
Хм, на мен пък ми казаха, че за хламидии се изследва кръвта  Thinking
Виж целия пост
# 6
На мен например последния път ми изкараха цитонамазка 1 група, което ми се струва невероятно за раждала жена и си мислех да повторя исзледването , но така и не се наканих!
 

Защо да е невероятно? И на мен резултата ми е първа група, родих преди година и 3 месеца със секцио  newsm78 Би ли ми дала повечко подробности?
Виж целия пост
# 7
Хм, на мен пък ми казаха, че за хламидии се изследва кръвта  Thinking

може и в серум
Виж целия пост
# 8
На мен ми взеха кръв за хлаидии.
Виж целия пост
# 9
Но тъй като единия резултат беше близък до положителен ми казаха изчакай да видим микробиологичното ти изследване за бактерии какво ще покаже.
Виж целия пост
# 10
На мен например последния път ми изкараха цитонамазка 1 група, което ми се струва невероятно за раждала жена и си мислех да повторя исзледването , но така и не се наканих!
 

Защо да е невероятно? И на мен резултата ми е първа група, родих преди година и 3 месеца със секцио  newsm78 Би ли ми дала повечко подробности?
Ами незнам, това са думи на моята гинеколожка. Раждалите жени били нормално с 2 група и тя си мислише, че нещо не са направили както трябва изследването
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия