защо повръща толкова много това бебе???

  • 3 643
  • 34
здравейте
Може ли някой да ми помогне - малката ми дъщеричка (25 дни) адски често повръща и се оригва - след като папка повръща веднъж, 10тина минути по-късно пак, после пак и пак, дори и 2 часа след като е яла. Често изплюва бели парченца като вкиснало мляко. И при всеки порив на повръщане става много неспокойна. Оригва се винаги след ядене, след 5 мин. обаче пак почва да се пъне  и пак се оригва... и така до следващото ядене. Кърмя я и имам много и гъста кърма, но въпреки това бебето често огладнява на 2 часа. Гледам да я слагам да спи върху по-височка възглавница, но не помага. Не съм виждала подобно нещо. ДРугата ми дъщеричка никога не е повръщала, затова незнам как да реагирам. Знам че няма нищо по-нормално от това едно бебе да повръща, ама чак пък толкова - дрешките и са винаги мокри....
какво да правя...?   Rolling Eyes
Виж целия пост
# 1
За внезапно възникнал проблем ли става въпрос, или за постепенно, но прогресивно влошаване на състоянието с повръщанията?

Имате ли впечатление детето да има гадене и да прави опити да повърне дори и да е повърнало вече няколко пъти?

Повръща на "фонтан", или уригването се съпровожда с повръщане?
Да Ви прави впечатление детето да е по-отпуснато в сравнение с предишните дни?

Има ли детето пъпна херния? или друг вид хернии?
Виж целия пост
# 2
Значи, първо трябва да уточня, че Виктория се роди преждевременно в първата седмица на деветия месец и беше много малка на тегло - 2250. Задържаха я в родилния дом 13 дни, и откакто си я прибрахме си повръща така. Не са ми казали от родилния дом, че прави така, но от първия ден вкъщи си повръща, може би се влошава. Изглежда че и се гади или има киселини и прави опити да повръща, дори повръща по няколко пъти, на фонтан, без оригване (въпреки че преди това се е оригнала след ядене). Това е съпроводено с пъшкане и ръмжене  Sad(горкичкото) (голямата ми дъщеричка казва, че бебето правело "грух"  Laughing)  Въпреки това си ака и пиша по много и напълнява ( съдя по краченцата и дупенцето, пък и бузки има вече). За отпуснатостта - не, не мисля, дори е по силна и подвижна. Освен това вчера забелязох, че пъпчето и е много надуто - педиатърката естествено предполага че е херния. Не мислех че може да има връзка между двете, затова се радвам че попита. И още нещо - на всичкото отгоре взе че се подсече - от няколко дни се опитва, но аз я мажа постоянно с мас и крем против подсичане, но неможах да го предотвратя. Луда работа, това детенце направо ме срази. С каката нямахме нито един проблем, но пък тя си беше доносена...
П/С благодаря за бързия отговор и интереса.
Виж целия пост
# 3
Ето ТУК писах за проблемите с повръщането при моят син /писала съм и другаде/. Ако искаш прочети темата.

Той повръщаше още от родилното. Кърмих, след като спрях да кърмя храних с АМ /Фризолак , Нан/ - повръщаше, след това с Фризовом и пак повръщаше /но по-малко/ чак на годинка спря. Освен повръщането не е имал други проблеми.

 Ето една статия, в която ще намериш доста полезна информация http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=76874.0

Ето и още 2 теми:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=93989.msg1644181#msg1644181

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=124618.0
Виж целия пост
# 4
Това е от незрелост на стомахчето и хранопровода, и ще се израсте.
Моят син до 7 месеца беше така.
Това, което можеш да правиш, за да се облекчи положението:
- да повдигнеш устойчиво матрачето на креватчето, така че детето да спи на наклонена плоскост, естествено главата да е на високо (като че ли донякъде помага, ама не съвсем)
- да не местиш излишно бебето след хранене (ако се наака да кажем, го почисти с мокри кърпи както си лежи с минимум местене)
- да следиш кога повръща, както е забелязало другото ти дете, издава се един особен звук, и да внимаваш бебето да не лежи по гръб в този момент. Най-лошото, което може да се случи при бебе с рефлукс, е да аспирира, т.е. да му влезе от млякото в белия дроб, което е доста опасно. Ако лежи по гръб и повърне голямо количество, трудно ще си поеме дъх, без да се задави. Оставяй го да лежи настрани, като го подпирай с навито одеалце, да не се обърне. Може и по корем да лежи, но често поставянето по корем след хранене провокира повръщане. Всеки, който оставяш да гледа бебето, трябва да знае какво да прави при повръщане (да внимава да не е по гръб и да не се се задави) (нашите баби изпадаха в паника и обикновено вдигаха кръвно, вместо да реагират адекватно)
- да не бързаш със захранването

Рефлукса отшумява най-често до 4-8 месец. Дотогава се запаси с лигавници и търпение. След като детето наддава, не се притеснявай. Антирефлуксните млека не помагат на всички, така че ако си кърмиш, кърми си колкото може по-дълго.

За хернията вземайте съответните мерки, личната лекарка трябва да ви каже.
Виж целия пост
# 5
Най-вероятно е недостатъчна зрялост на стомахчето,т.н рефлукс.Има го при повечето бебета.С течение на времето се израства,но ако те притеснява това най-добре се консултирай с детски гастроентеролог,който ще прецени адекватно ситуацията.Имайки предвид ,че детето е и недоносено е добре да се направи една такава консултация със специалист,упък дори и да е за твое успокоене ,пак си струва да го направиш.
Виж целия пост
# 6
Дъщеря ми беше с рефлукс, докато проходи - 11 месечна. Не ни помагаше нито повдигането на дюшека, нито Фризовом-а, нито пък едно лекарство, което тогава се изписваше за това - Координакс /май вече и не се изписва/. Просто се израсти проблема.
Огнената птица ти е написала какво да правиш, за да не се задави.
Виж целия пост
# 7
firebird е доста изчерпателна и няма да се повтарям.

Исках само да кажа, че синът ми беше така до към 8-мият месец. Роден е в 36 седмица. Не знам дали заради недоносването или поради друга причина, но си повръщаше още от болницата. Постоянно беше с лигавници.
Пробвахме какво ли не, нищо не помагаше, просто го израстна. това обаче не означава, че при вас няма да помогне някой от изброените методи.

Виж целия пост
# 8
Като ви чета момичета се връщам в периода в който малката много повръщаше ходихме на лекар и т.н. Хранихме се с НАН АР, давах по-гъсти кашите. Вечно ходехме с лигав. Беше ми омръзнало да пера - нея себе си и всичко в къщи. Спахме на високо вдигната кошарата.
Малката е родена дори след термина и повръщането започна още в родилното. Всичко започна да отихва след 6 ия мес.
Виж целия пост
# 9
firebird е доста изчерпателна и няма да се повтарям.

Исках само да кажа, че синът ми беше така до към 8-мият месец. Роден е в 36 седмица. Не знам дали заради недоносването или поради друга причина, но си повръщаше още от болницата.

Едва ли е недоносването е причината. Моят син е роден 2 дни след термина, но въпреки това повръщаше много. Като се сетя сега ми настръхват косите. ooooh!
Виж целия пост
# 10
Педиатърката отново беше "много компетентна" - била преяждало. Е, вярно че е качило 900 грама за две седмици...  Shocked , но чак пък да преяжда... то си връща дори и да е хапнало съвсем, малко....
Виж целия пост
# 11
здравейте! дъщеря ми е на почти 4 месеца и повръща от самото начало.мислех че е нормално че може би преяжда докато преди седмица започна да прави фонтани.тарсихме какви ли не причини ходих и по спешност (защото беше събота) но никой нищо не можа да ни каже!накрая я заведох на гастро ентеролог и ми изписаха някакво прахче(прави се в аптеката).е не спря да повръща(за сега)но поне не на фонтан.надявам се да го израсте по бързо Sad
Виж целия пост
# 12
А оригвате ли се хубаво?Може би гълта повечко въздух и затова е така.
Виж целия пост
# 13
Синът ми беше така-ужасно е,на фонтани,нон-стоп и се давеше,оказа се,че има стеснение на пилора,установява се на ренген!Не е страшно,дадоха ни един сироп,който пи 6 месеца преди хранене и от тогава нямаме проблеми!Успокоих се!!! От първата глътка сироп,забравих какво беше повръщане,а бях се побъркала!!!
Виж целия пост
# 14
Аз също имам момченце на 33 дена и повръща по същия начин. И аз се бях притеснила и реших да пиша във форума, но като видях твоята публикация се отказах. Явно се среща често и не е страшно. Моя син е качил вече 1500г. пълни памперсите, но по същия начин ръмжи и се напъва след хранене и след два часа... изобщо точно както ти го описа. Преобличаме се по- често и това е Grinning Както пишат по- опитните мами с времето ще мине. Успех!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия