Как се справяте с миризмата от комина?!

  • 2 373
  • 12
Отскоро сме в нова квартира.В блока повечето хора палят печки.Ние сме с климатик,не ползваме печка,но в едната стая комина мирише ужасно.С какво да го запуша някак си ,какво се слага,да е негоримо и топлоустойчиво,той си има капак,но явно изпуска от някъде и като влезеш в стаята  SickЗасега сме сложили малко силикон на ръбчето но пак мирише #Cussing outМоля всички които са имали подобен проблем да споделят  bouquet
Виж целия пост
# 1
Комина е запушен... затова мирише.. Ако комина е чист няма да мирише, защото тягата издърпва дима нагоре. Ние се топлим с камина и у нас не мирише на пушек. Когато ни беше запушен комина първата година у комшиите беше ад. Викнете коминочистач да го почисти. Това мога да те посъветвам след 3 г. опит с печка и подобни неприятности. Със силикон няма да стане. Зависи колко са плътни коминните тела, понякога дима прониква не през розетката, а м/у коминните тела и пода или тавана.
Виж целия пост
# 2
Благодаря,ще проверим дали е чистен скоро.Но за чистене на комин предполагам трябва да няма запалени печки към него,а сега изгледите за хубаво време са далечни newsm78
Виж целия пост
# 3
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=129251.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=129800.0
Виж целия пост
# 4
Благодаря,ще проверим дали е чистен скоро.Но за чистене на комин предполагам трябва да няма запалени печки към него,а сега изгледите за хубаво време са далечни newsm78

Абе като пушляви няма избор... Wink
Един ден като викнете човека няма да палите докато ръчка в комина и после няма проблеми... А комшиите ти не се ли оплакват от лоша тяга.. Нашия като е запушен у нас не се седи.. хем сме на 1 етаж от 9, тягата трябва да държи дурвата във въздуха. Вие ако не се топлите с печка говорете с комшиите да видят комина... щото всички страдат от запушен комин...
Виж целия пост
# 5
А колко струва чистене на комин?
Виж целия пост
# 6
А колко струва чистене на комин?

4-5 лв. на линеен метър
Не е евтино! На нас коминочистача ни взима домястото където е запушен.. т.е. ако е запушен по средата си мери в зависимост от къде бърка и смята... Последния път ни излезе 108 лв. И да знаете, че в блокове и кооперации комина е общ и се плаща почистване от всички, Моите комшии мрънкаха, обаче ако трябва да им взимам такса мощност, че се топлят с моята камина, скъпо ще им излезе  Twisted Evil
Виж целия пост
# 7
... Последния път ни излезе 108 лв. И да знаете, че в блокове и кооперации комина е общ и се плаща почистване от всички, Моите комшии мрънкаха, обаче ако трябва да им взимам такса мощност, че се топлят с моята камина, скъпо ще им излезе  Twisted Evil
Сериозно ли говориш?
А като не го ползват и са го затапили?
А тези,които са от другата страна и не ги грее?
Виж целия пост
# 8


 И да знаете, че в блокове и кооперации комина е общ и се плаща почистване от всички,

Живеем в 4-етажна кооперация, и при нас всеки апартамент си има собствен комин на всяка стая.
Виж целия пост
# 9
Vache, благодаря   bouquet

borko, то всичко много хубаво, ама аз пък например не ползвам парно и пак си плащам ония прословути такси. Освен това искам Топлофикация да ми плаща за това, че им топля тръбите, които минават през апартамента, ама нема. Коминът си е обща част и за него трябва да се плаща така както се плаща и токът на стълбището и асансьора например (Влади е фен на стъпалата и ща не ща ходим пеша нагоре-надолу). Според мен така е правилно.
Виж целия пост
# 10
Благодаря на всички,които се отзоваха.  bouquet  bouquet  bouquet
На мен ми се искаше да си решим проблема локално,а не да занимаваме комшиите,защото сме от 15 дни живеещи тук,пък сме и на квартира на всичкото отгоре.Никого не познаваме,то не е имало кога да се запознаем.Но май няма да стане  без да занимая хазяина Thinking
Виж целия пост
# 11
... Последния път ни излезе 108 лв. И да знаете, че в блокове и кооперации комина е общ и се плаща почистване от всички, Моите комшии мрънкаха, обаче ако трябва да им взимам такса мощност, че се топлят с моята камина, скъпо ще им излезе  Twisted Evil
Сериозно ли говориш?
А като не го ползват и са го затапили?
А тези,които са от другата страна и не ги грее?

Е, много ясно, че е общ за апартаментите от едната страна... другите са си на друг комин  Mr. Green
Тези, които са го затапили... какво значи затапили? Намаш право да пипаш комина изобщо, защото е обща собственост! Нито да го махаш, нито нищо. Ползваш, не ползваш - общ е! Така е и с асансьора. На 1 етаж живея, не го ползвам и не плащам такса за ползване, но ако опре до ремонт на самото съоръжение си плащам. Grinning
Виж целия пост
# 12
Благодаря на всички,които се отзоваха.  bouquet  bouquet  bouquet
На мен ми се искаше да си решим проблема локално,а не да занимаваме комшиите,защото сме от 15 дни живеещи тук,пък сме и на квартира на всичкото отгоре.Никого не познаваме,то не е имало кога да се запознаем.Но май няма да стане  без да занимая хазяина Thinking

Е, да неприятно е, защото ако кажеш на комшиите с печките ще ревнат "Ей ги, тия сега дошли и вече с претенции" Кофти сме хората... а истината е, че е много неприятно да те обгазяват и аз влязкох в положението на моите комшии потърпевши и взехме мерки да не им създаваме дискомфорт. Успех!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия