мама и куче

  • 1 908
  • 36
здравейте, понеже много обичам животните и ми се ще да си вземем кученце, а в същото време мислим след някой друг месец да опитаме да бременеем Praynig, има ли някаква опасност от животинката по време на бременността и след това за бебчо, понеже на някои места казват че е без проблем, на други- абсурд, има ли мами с опит? Hug
Виж целия пост
# 1
Ако спазваш хигиена, не е.
Виж целия пост
# 2
Аз имам куче от преди да забременея.Ако се ваксинира , обезпаразити и се почиства дома редовно нама проблем.Моята дъщеричка много обича нашето куче(както и всички други).Постоянно я гали,не я тормози(не я скубе,удря и т.н.)
Виж целия пост
# 3
мблагодаря, ние мислим да е някакво малко същество, но преди малко написах и в друга тема, че от вчера съм във форумите и вече се замисляме за бебе, незнам какви са рисковете, благодаря
Виж целия пост
# 4
Според мен е важно каква порода ще е кучето. Ако планираш бременност, няма да е подходящо да си вземеш куче от голяма порода.  През първата си година и половина кучетата са прекалено активни, не са усвоили още основни команди, с една дума - не си знаят силата. Освен това едно едро куче си иска дългите разходки и бягането всеки божи ден, без значение ти как се чувстваш. От личен опит мога да споделя, че отглеждането на едно куче от голяма порода на малка възраст и бременността, са много трудно съвместими. Ако кучето е на 2-3 години, няма проблем.
Избери си куче от мъничка порода!  Wink
Иначе за хигиената предполагам си го знаеш!
Виж целия пост
# 5
е, тя хигиената е ясна:), а за породата, болонка или пекинез, нещо такова, наистина малко и сладко животинче:)
Виж целия пост
# 6
Взимай кучето смело Peace. Обезпаразитяваш редовно - не на 3, а примерно на месец или 2 и не се притесняваш за нищо. Нашето куче го взехме в края на февруари, а аз забременях юли. Сега е на 10 месеца и още не мисля, че има разлика в психичното му развитие от периода, когато беше съвсем бебе, но се справям Whistling. Приятно е да разхождаш куче, защото така или иначе по време на бременността и ти самата имаш нужда от движение, не само кучето. А каква емоция и радост ти дава... Crazy - точно такава, от каквато имаш нужда през всичките девет месеца.
Виж целия пост
# 7
Взех 1-то ни куче когато големия ми син беше на 2 години и половина.Нека малко поотрасне бебока.
Виж целия пост
# 8
Щом имаш желание да гледаш животинка, мисля че не е проблем. Наред с хигиената и грижите обаче, кутрето ще иска много внимание, ще прави бели.  А когато (живот и здраве) се появи бебо, несъмнено ще се чувтсва изолирано и пренебрегвано. Помисли кой е най -оптималния вариант за теб, аз бременях и родих с куче (и котка... Crazy), но ако мога сега да избирам, бих гледала животинки на по - късен етап - с вече поотраснали и разбиращи деца, сами искащи да се грижат за тях и да поемат отговорност. В противен случай ще ти дойде доста нанагорно, то си е все едно още едно "дете", но разбира се, ако има кой да ти помага и да те отменя варианти ще се намерят. Успех с решението (и бебеправенето!).  Hug
Виж целия пост
# 9
Ние имаме овчарка,ваксинирана е ,а и няма пряг досег до бебе.
Виж целия пост
# 10
Аз имам мини шпиц,за хигиената проблеми няма,ако си поддържаш това ти е най-малката грижа.Но хубаво си помисли дали ще успяваш,а и си представи ситуацията,в която тъкмо си приспала бебчето и кучето започва да лае.На мен ми се е случвало не еднократно и повярвай ми усещането е далеч от приятното.
Виж целия пост
# 11
имаме йоркширски териер, кучето е малко около 3кг, научено е да си върши работата в тоалетната, затова не ми се налага да я разхождам навън. по време на бременността си прекарвахме прекрасно двете. когато дойде време за раждане я заведох на фризьор и подстригахме козината зада не хвърчат косми после около бебето. бях говорила с няколко ветеринари да разбера дали има опасност и всички ми казваха, че ако се поддържа хигиена няма никакъв проблем, котките били по-опасни.
когато се роди детето гледахме кучето много да не припарва до бебешките неща, бебето спеше в началото на спалнята, че ми беше по-лесно за кърменето, една  вечер заварих и кучето до бебето се навряло и спят и двете, изгоних кучето защото се притесних да не стресне бебето.
сега е големия майтап, играят си много, гонят се за играчки, когато Калина плаче и Кикито издава едни тъжни звуци. 
за предпочитане е малко куче.
Виж целия пост
# 12
Здравей, моя опит се свежда до следното: имахме 2 кучета- овчарка и болонка+2котки. Ние много обичаме животните. Но след появата на беба остана само овчарката. Лошо няма и опасност за теб като бъдеща  preggo и  newsm32 няма при зпазване на висока хигиена (разбира се ако не си силно чувствителна или предразположена към алергии). Съвета ми е изчакайте с домашните любимци докато дете поотрасне, не за друго ами се натоварваш с мнооого чистене, което ще ти отнеме време и ако бебето е по-ревливо и доста нерви...но ако все пак решите да си вземете пак е добре, защото има доста емоции с малките в къщи Hug
Виж целия пост
# 13
вие съвсем ме навихте, въпреки че половинката е съгласна само на бебе и по- нататък куче, ще видим, благодаря все пак:)
Виж целия пост
# 14
ние си взехме котенце и след месец забременях за второто,дадохме го на познати,но много страдах Weary голямата ми дъщеря и до сега помни котака и често говори за мъничето.и аз си мислех,че ще ми навреди,с котките май е друго.ако си решила си  вземи кученце,ако е ваксинирано не би трябвало да е проблем  animal037
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия