Проблем с компютъра

  • 678
  • 13
Ние сме вече поотрастнали на 11 години и сме с компютър от 7 годишни, радвах се на бързата ориентация, на придобитите умения, справяше се сам, но постепенно компютъра измести всички останали интереси. Синът ми е чувствително и емоционално дете, четеше книги, рисуваше, сам си пишеше книжки и рисуваше комикси, сега това го няма, вместо него си разучава фотошоп и за старите занимания и дума не става. В квартала няма деца , идват събота и неделя, понякога или ваканциите и той се оправдава, че му е скучно и няма , какво да прави. На нашите опити да ограничим с добро, той все успява да се измъкне. Искам да го запиша на спорт или нещо друго, което да го заинтригува, но такова нещо според него няма. В училище е добре , над средно ниво не отличник, но не искам занапред компютъра да повлиае и на това ,със съучениците общува по скайп, въобще всичко е един омагьосан кръг. Аз съм по цял ден вкъщи и не успявам да го откъсна за повече от половин час, а ако ме няма ...Споделете, ако имате подобни проблеми и решения за тях.
Виж целия пост
# 1
Наистина проблема е сериозен. За съжаление не мога да дам съвет. Но наистина смятам за неестествено дете на 11 години да разучава фотошоп, докато връсниците му играят футбол.
Мойто дете е на почти на 6г. и не пипва компютър. Смятам да удължа това състояние на неинтерес максимално дълго.
На теб желая успех!
Виж целия пост
# 2
Моите синове са още малки, но за този проблем съм се размислила отпреди 3-4 години. Точно затова почнах да "набутвам" големия в спорта. Още на 2г. го качих на ски и на 5 вече можеше да си кара с мен почти навсякъде. От лятото започнах да го водя на бадминтон, а в градината ходи и на карате. По компютъра беше много запален преди да навърши 4  ( #2gunfire таткото) и имахме големи проблеми с това - като го пуснехме за 15мин да поиграе и Mr. Green..... след 1 час се дигахме със скандали. Направи голяма беля (счупи много скъп уред) и го наказах докато не родя да не играе (4 месеца) и ... след като родих вече не се сещаше за компа. Сега от време на време като ни гледа пред компютъра иска, но са измъкваме с обяснението, че няма игри като за него - приел го е и не е настоятелен. Че ще седи, ще седи (времената са такива). Ще се старая да го ограничавам, не знам докога ще работи тоя метод, но докато работи - добре, после ще търсиме нов. Надявам се това, че много се запали по бадминтона да ми помогне.
Ако искаш пробвай със спорт, докато все още не е израснал много мисля, че можеш да го "принудиш" да почне и да разчиташ да се запали. Ако искаш инфо за бадминтона - насреща съм.
Виж целия пост
# 3
Решение не мога да ти дам, но се включвам в темата, за да те подкрепя, че на всяка цена трябва да го "отбиеш" от РС, тъй като пред очите ми имам два примера със синовете на двамата ми последователни шефа. Единият е вече на 25 години - тотално асоциален: не може да гледа хората в очите, не поздравява, гледа непрекъснато надолу, говори само за компютри и играе "Риъл фентъзи". За гаджета да не говорим (става дума за 25 годишен "мъж"). С другия историята е сходна. Гледката е грозна. И двете момчета бяха  деца на заможни родители. Сега и двете са социопати.
Между другото, при по-малкото момче родителите започнаха да го пращат на различни видове спорт, докато най-накрая той прояви интерес към тениса.
Виж целия пост
# 4
Наистина проблема е сериозен. За съжаление не мога да дам съвет. Но наистина смятам за неестествено дете на 11 години да разучава фотошоп, докато връсниците му играят футбол.
Мойто дете е на почти на 6г. и не пипва компютър. Смятам да удължа това състояние на неинтерес максимално дълго.
На теб желая успех!

И аз така - далеч от компютъра колкото се може по-дълго. Смятам, че е съвсем ненужно от малко детето да се учи "да работи" с компютър - напълно излишно - компютърът е продукт за масова употреба и е лесно дори и за възрастен човек да се научи да борави с него, няма нищо сложно. Но иначе компютърът ограбва детството на децата, прави ги зависими, зомбира ги - и нищо друго не им е интересно, компютърът пристрастява.
Виж целия пост
# 5
  Siren, моят мъж за интереса на твоя син към фотошопа казва: "Супер и аз бях така на неговите години  Mr. Green!" Мъж ми е започнал да се занимава с компютри от 4-ти клас, бил е в тогавашния Клуб "Компютри" в града, ходели са по състезания, след време и на олимпиади по информатика! С олимпиада е влязал в СУ и сега е програмист  Mr. Green! Вярно, че малко трудно общува с хората и е по затворен и доста разсеян, но на мен не ми пречи  Mr. Green!
  Аз лично бих се радвала ако Вили спре с цъкането на игри и се захване да разучава някоя програма! Мисля че при нас проблемът е по-сериозен, защото нашия има комп от 2 годишен и го има за даденост! Само игри се играят, въпреки, че баща му се мъчи да го научи  и да работи на него! Все пак имаме напредък - научи се да кара колело и сега всяка свободна минутка, когато времето е хубаво я прекарва навън! Иска и на карате да се запише, но на мен все не ми остава време да отида и да говоря с преподавателя  Embarassed!
  Чудя се наистина ли не го влече някакъв вид спорт, не се ли заглежда по някакви спортни програми  newsm78?
   Май наистина трябва да ви дойдем на гости  Mr. Green!
Виж целия пост
# 6
Късно се научи да кара колело, опита таекуондо - ходи 4 пъти, с плуването стигнахме до месец, но не достатъчно , за да започне да плува и вече отказва да ходи. Питам го дали не иска да се запише за някакъв музикален инструмент, но за сега няма напредък. Притеснявам се от посочените примери, защото точно така си го представям след още някоя година, ако не намерим решение. В същото време мисля, че за да се спасиш от една мания , абсолютното отричане не е решение, компютъра е необходимост и в живота така или иначе ще се среща с него, но с разбиране и умерено, не като жизнено важна потребност, а като едно удобство. Разбирам, че времената се променят и децата също, донякъде със съжаление- например за баба му в четиридесетте години на миналия век най-голямото развлечение е било радиотеатър или танцова забава, днес почти всяко дете има телефон в джоба или компютър и развлеченията са съвсем други. Наблюдавам деца на тази възраст , които идват у нас и то не за да тичат навън , а да играят на компютъра, интересите им се въртят все около това.
Виж целия пост
# 7
Наистина проблема е сериозен. За съжаление не мога да дам съвет. Но наистина смятам за неестествено дете на 11 години да разучава фотошоп, докато връсниците му играят футбол.
......................................На теб желая успех!
Трябва да се вземе бързо решение, не е добре децата да се "зомбират" с тия компютри.............
Виж целия пост
# 8
Аз пък си мисля, че е временно. Поне при нас беше така. Thinking
Виж целия пост
# 9
За съжаление аз самата също търся съвет. При мен проблема е много сериозен. Хлапето ми е компа от 3 годишен, вече е на 6 и когато не е в детската  прекарва по 10 и повече часа пред неого. Най лошото е, че не се сеща изобщо да яде. Най много да го излъжа с някой банан или вафла като му ги бутам в устата докато пуца пред монитора.  Sad
Виж целия пост
# 10
За съжаление аз самата също търся съвет. При мен проблема е много сериозен. Хлапето ми е компа от 3 годишен, вече е на 6 и когато не е в детската  прекарва по 10 и повече часа пред него. Най лошото е, че не се сеща изобщо да яде. Най много да го излъжа с някой банан или вафла като му ги бутам в устата докато пуца пред монитора.  Sad

У нас беше същото. Започна преди да е навършил 3 - идея на таткото. После стана страшно. Накрая сина и таткото по 10 часа играят, на малкия му писна, защото стана по добър от таткото. Сега играе, но умерено. Дъщеря ми няма такъв интерес - умерена е от самото начало беше на 5 год. Надявам се положението да се задържи.
Категорично съм забранила ядене пред компютъра.

Виж целия пост
# 11
Компютърът сам по себе си не е проблем.
Проблем е времето, прекарано пред него.
Както и конкретните занимания. Ако цялото време се посвещава само на игри...  ooooh!
За родители, които не са в къщи и не могат да контролират - разбирам. Но да съм вкъщи и да нямам думата колко време и за какво да се губи пред компа... Няма такъв филм все още!  Naughty
Виж целия пост
# 12
10 часа пред РС-то на 6години...това е безумие, ще ме прощавате. Ако това е цената да стане програмист някой ден...не, мерси.

По темата, проблема е липсата на приятели на твоя син Сирен. На деца с които да играе наоколо и той си е намерил изход - комютъра е самотно занимание, пасивно и лесно. Желая ти успех в 'преговорите' за някакво активно занимание, спорт, някакви прости момчешки игри, та дори шляене из квартала и ритане на топка в двора на училището. Така си мисля аз.
Виж целия пост
# 13
Попадала съм и на дилемата, която може би донякъде споделям, но не признавам директно- да стои предимно вкъщи и с компютъра и да имам наблюдение върху приятелите и средата му или да се шляе по улиците, които никак не са безопасни без да знам на кого ще попадне. Знам ,че рано или късно ще се сблъскаме с това и децата ще се отделят и трябва да станат самостоятелни , за това говорим непрекъснато у нас.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия