не ака???

  • 1 389
  • 25
Здравейте!

вече се виждам в чудо - не акаме. само на кърма сме, но вече сигурно от месец, та и повече моята бебка сякаш забравя да ака. пишка си на поразия и си наддава чудесно - последния месец 900гр, предишните по 1150гр...не й е подуто коремчето, не дава каквито и да било признаци да се мъчи, но по цяла седмица няма и следа от акане...зная, че кърмачетата си усвояват добре яденето и понякога затова се случва, но пък съвсем да забрави? притеснявам се и от това, че като я изаквам веднъж седмично с термометъра ще се получат лениви черва...какво да правя да давам ли някакви разхлабващи или не зная...много се притеснявам.
Виж целия пост
# 1
Вече много пъти съм го писала,но отново ще го направя.Нормално е за изключително кърмено бебе да не ака с дни,а в случая разбирам и че по цяла седмица.Това е така,защото организма им така добре обработва кърмата,че не остава за изхвърляне.Това разбира се не се отнася за изкуствено хранените бебета.Затова не тормози бебето си с термометри или други способи ,за да се изака.Само следи каква е консистенцията на изпражненията и цвета.Ако е като обичайното,дори да е минала цяла седмица,значи всичко е наред.Аз тормозих Ели по същия начин и сега много,много съжалявам.
Виж целия пост
# 2
Ние също минахме през запека,около два месеца не акаше сама,но като се минеха 4-5 дена помагах с термометъра.На Божа не и станаха лениви червата.Сега се опитвам да захранвам със зеленчуково пюре и има по два наакани памперса.Не се притеснявяй Peace!
Виж целия пост
# 3
Нашият лекар ми беше казал, че щом е само на кърма и ако няма някакви други симптоми (подуване, обриви) не е страшно. А така или иначе, понеже сте много малки, вместо лекарства, пюрета и други методи като термометъра  Sick  най-добре е да обърнеш внимание на това какво ядеш ти и да наблегнеш на разхлабващите храни - овесени ядки, чушки, круши, тиква. Ще видиш, че ще подейства  Peace Успех!
Виж целия пост
# 4
и при нас е така - изхождане на 5-6  дни, а последното беше на 9-ия ден. Установих, че никакви термометри и други подобни не помагат. Веднъж я мъчих от 3-я ден с термометъра , но нищо не се получаваше, докато не дойде 6-я ден и сама се изходи. Консистенцията е на малки гранулки, цвят: жълто към зелено. Няма признаци на дискомфорт. И аз се притеснявам, но не виждам какво мога да направя - клизми всеки ден не мога да правя. Naughty
Виж целия пост
# 5
Ема не е акала вече 6-ти ден. Така е от месец насам - ака по веднъж на 7 до 9 дни, но количеството, което изаква след такъв период е направо плашещо. Досега не съм пробвала с нищо да я изаквам, струва ми се гадничко и затова я чакам. Сега от два дни много пръцка, но не се мъчи и пак нищо няма да предриемам. Ще видим кога ще се омаже "до ушите". Не се притеснявам, защото напълно съм се доверила на инфото за бебета само на кърма, а ние сме така засега.
Виж целия пост
# 6
Нашият лекар ми беше казал, че щом е само на кърма и ако няма някакви други симптоми (подуване, обриви) не е страшно. А така или иначе, понеже сте много малки, вместо лекарства, пюрета и други методи като термометъра  Sick  най-добре е да обърнеш внимание на това какво ядеш ти и да наблегнеш на разхлабващите храни - овесени ядки, чушки, круши, тиква. Ще видиш, че ще подейства  Peace Успех!
Ако на бебчо му се ака ще се изака само! А щом не се мъчи и не чувства дисконфорт няма нищо страшно.
Виж целия пост
# 7
Ооооо КетиК, добре дошла в клуба,
при нас всяко акане е един малък празник (цитирам друга мама, изказала се по въпроса). Абе и аз го оставям, но забелязвам, че като пръцка и приплаква, става по-ревлив. В петък се изака на шия ден и проплака даже. Акото му не се размазваше а стоеше като едно голямо топче в пампата. Питах Асинка, и тя милата взе присърце проблема ми, питала специалисти по кърменето, позволявам си да пейстна отговора и от лични

Вчера говорих с докторката, която ни води курса. Доста поговорихме относно тези прочути 7 дни кърмаческо неакане и според нея нещата стоят така. Ако бебето по принцип ака на 3-4 дни, ако е спокойно, не плаче, не пръцка (като под това се има предвид да проплаква, когато пръцка), коремчето не е надуто и твърдо, няма признаци на явна болка при изхождане... тогава може да се счита, че няма проблем. Тогава това може да са сметне за режим на бебето и да няма притеснения. Ако обаче това надвиши 4 дни и бебето се изхожда с мъка, има слуз или е по-оформено изпражнението е добре да се потърси съвет от специалист, но не джи-пи, а гастроентеролог. По принцип когато акито се задържи в дебелото черво течността се абсорбира от организма и то става по-пастетовидно.
Запек има тогава, когато има твърда тапа в акито или самите акита са като тези на козите - твърди, тъмни, топчести.
Та, след този курс по акане  дано съм успяла малко да ти помогна
Виж целия пост
# 8
ох да сте живи и здрави, че ме успокоявате така...то проблема е явно главно в баба ни, дето звъни и реве на телефона как могла да остави детето така на мен...представяте ли си...няма да тормозя детето, пък да видим до къде ще я докараме!много ви благодаря и ако някой намери още някакво инфо, пращайте!
Виж целия пост
# 9
Когато сина ми стана на 3 месеца, започна да ака веднъж на 4-5-6 дни. Това продължи до шестия месец, когато го захраних. Пробвах 2-3 пъти с термометъра, но не се получи и се отказах от този метод. Той не проявяваше признаци на дискомфорт , твърдо коремче, пръцкане и т.н. Затова го приех за такъв период от растежа му.
Наистина, за мен беше много изнервящо да чакам да се изходи! Знам как се чувстваш. Просто се успокой, защото ако наистина акото е със същата консистенция и бебо се чувства добре, всичко е наред!
Виж целия пост
# 10
Дай да бебчето Дуфалак и ще се изака  Peace
Виж целия пост
# 11
яж овесени ядки сутрин и вечер,на нас това ни помага.вече акаме всеки ден и е така откакто започнах с ядките затова си мисля,че е от тях,пила съм и чай 'майчин лист"разхлабващ за бремени и родилки така,че няма да навреди на бебока-тогава пълни памперса до кръста newsm68 дано и вие скоро се радвате на акита newsm10
Виж целия пост
# 12
Включвам се в темата защото знам колко притеснена бях преди време. Бебка от първия месец акаше на много дълъг интервал. Случвало се е и  на 10 дни няколко пъти. В библиотеката има тема за Запек на бебето и Още по темата . Това и споделения опит на мамите тук ме успокои. Не съм правила никакви неща за да и помагам. Бях уверена, че става въпрос за усвояване на кърмата, а не запек (съдържанието на памперса си беше нормално). Нещата се промениха след въвеждането на други храни. Сега вече всеки ден има пълни памперси.
Виж целия пост
# 13
Малко не е по темата, но понеже тук се събрахме доста майки на неакащи често бебета, да ви питам: С какво мислете да ги захранвате на 6 месеца. Навсякъде пише, че оризовата каша е най-често първата храна, но тъй като оризът запича, ние няма да разберем поне няколко дни, че бебето има проблеми, заради тъй и тъй рядкото му изхождане  Thinking

Какво мислете вие?
Виж целия пост
# 14
хора ИЗАКАХМЕ СЕ  пак много ви благодаря...4удесно е да не си сам в притесненията...относно овесените ядки вярно, 4е позанемарих яденето им, но по4вам пак Peace а за захранването и аз това много се 4удих и съм си избрала картоф4е с мнооого кърма. то поне не запи4а... Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия