Истината за свекървите...!?

  • 4 808
  • 70
От известно време, усилено и внимателно чета темите за свекървите. Наистина, съм потресена от прочетените разкази, както и от това какво преживяват някои жени. Искам да ви попитам, как сте попаднали в толкова безизходни ситуации. Когато сте се опознавали с мъжете, с които живеете, нищо ли в родителите му, не ви е притеснявало или даже плашило (имайки предвид развитието...) Аз живях близо 3 години с мъжа ми, преди да станем семейство и да имаме дете. Честно да си призная, изключително внимателно съм наблюдавала семейството му, отношенията помежду им, до какво степен са фактор в живота му и т.н. Не мога да си представя, че е възможно, ако си се познавал с човека, с който живееш, от преди това, нищо в неговото семейство да не ви е направило лошо и даже отблъскващо впечатление и те после просто изведнъж да са се превърнали в страшни изверги...  Shocked Може би, аз не съм обективна или изпускам нещо съществено, но наистина не разбирам тези ситуации. На моите родители никога и през ум не би им минало да дойдат вкъщи без да се обадят да питат възможно и удобно ли е, никой никога не ми се е бъркал в живота за нищо след 16-17 ми година. Майка ми само ме е предупреждавала, когато е смятала, че не постъпвам правилно или че нещо не е било добре за мене, но никога нищо заповедно и насила. Та искам да кажа, че аз винаги съм търсила мъж с подобни разбирания и семейство. Не твърдя, че това е най-правилното. Просто искам да знам как са ви заблудили тези хора или примерно сте си мислели, че независимо от всичко нещата в бъдеще ще се развият благоприятно!?
Виж целия пост
# 1
значи, когато свекърва ти не ти харесва като човек, се разделяш с мъжа си... Rolling Eyes...
Виж целия пост
# 2
Или си избираш мъж според родителите му? newsm78
Или да вземем обявите за запознанатва-Мъж/следват мерки и теглилки.../-майка-разбрана, не месеща се  бъдеща свекърва, помагаща всеотдайно в отглеждането на потомство;баща-не пие, не буйства, внуци не гледа, но финанси снася.../ Laughing Money
Виж целия пост
# 3
значи, когато свекърва ти не ти харесва като човек, се разделяш с мъжа си... Rolling Eyes...
o  uvasno e!Родителите на съпруга ми са странни хора.Имаха едно отношениен към мен преди , и друго след брака ни.
Виж целия пост
# 4
Имам късмет със свекървата,но това е друга тема.На теб ще кажа,че когато човек се жени,не винаги познава добре родителското тяло.Понякога изобщо не ги познава.Ами тогава....Да се разведе жената,заради лоша свекърва.Ами тогава нямаше да има "Всички обичат Реймънд" .Я виж каква е "сладуранка"майка му,ама Дебра стоически търпи,а ние се превиваме от смях.Идеални няма,трябва да се правят компромиси.Тези ,дето не се търпят ,ще си намерят майстора един ден.Каквото повикало,такова се обадило.
Виж целия пост
# 5
Crying Game, просто си имала късмет.
Има и друг момент. Понякога свекървите са горе-долу нормални, но като започнат да остаряват и вземат, че изкукуригат... Хората се променят, особено жени на свекървенска възраст...
Виж целия пост
# 6
Вижте сега-всеки си има глава на раменете.няма как да се жениш за свекървата, а не за мъжа си, че да оглеждаш родата.И много често родата се мени.До сватбата е едно, след това е друго.Започват да се месят тогава.Аз моят мъж го взех въпреки кофти свекървата.знаех си я от 5-6-7 години, че и повече-имах възможност да я опозная, но не се омъжих за нея, а за синът и.Той пък я постави на място, след това.Така че-всеки гледа първо мъжа си, как така да наблюдава внимателно и родата, че по това да преценява...
Виж целия пост
# 7
Хич даже не съм и оценявала свекървата преди да заживеем заедно с мъжа ми Wink....пък и както каза Пенелопа, определено нещата се променят, когато се появи ново семейство....преди това си била просто гаджето на сина Mr. Green....
Виж целия пост
# 8
Ние не сме живяли заедно преди да се оженим, но бяхме гаджета 7 години. Да някои неща са ми правили впечатление, но дребни. Хората се променят, така че никога не можеш да си сигурен до колко ги познаваш. Не малко родители са разбили семействата на децата си, но едва ли някои които се жени с любов ще мисли какви са точно косурите на новите му роднини. Важно е мъжът какъв е.
Виж целия пост
# 9
Crying Game, ще ти отговоря, използвайки моя личен опит. А той е-докато не заживееш с някого не можеш да го опознаеш добре. Едно е да ти идват за два часа на гости, друго е да сте заедно по 24 часа. Важи не само за свекървите, ами и за съпрузите и изобщо за всички.
Лично аз моята свекърва не я харесах още от първия ден. Причините-говори несвързано, много често лъже. Взема неща, които не са нейни без да пита и не просто ги ползва, а си ги присвоява. Непрекъснато обвинява околните за нещо си....много неща мога да напиша. Но съм се старала да се държа добре с нея и да не показвам отношението си. Освен това доскоро не живеехме заедно и не беше чак такъв проблем. От началото на септември дойде да живее с нас и повярвай ми, в къщи е ад. И аз досега съм се чудила как търпят момичетата разни изцепки на свекървите си, но ето, че и аз търпя. В името на мира.
Та мисълта ми беше, че аз все пак съм си избирала съпруг, не свекърва. Предпочитам мъжът ми да е свестен, а не някой негов роднина.


Ох, пък ако реша да пусна тема за свекърва мииииии.............ще има да четете матр'ял.....
Виж целия пост
# 10
Момичетата са го казали по горе. Да, преди да се съберем с мъжът ми имаше индикации че свекървата си вре носът навсякъде. Искаше да сме като приятелки Shocked, разпитзваше ме за всичко #Crazy Тогава ни бяха по ограничени контактите и се справях със ситуацията, но сегааа #2gunfire
Виж целия пост
# 11
Аз не познавах родителите на мъжа ми и те не ме познаваха. Решихме да си купим жилище сами и да си живеем заедно. На родителите - мои и негови просто им го съобщихме. Никога не сме искали нещо от тях - финансова помощ, да помагат за децата или каквото и да било. Мисля, че по този начин те разбраха, че сме достатъчно големи да си решаваме проблемите сами и те да нямат право да се бъркат. Моите родители починаха и останаха само родителите на мъжа ми. Уважаваме се, ходим си на гости с предварително обаждане. Липсва обаче близост и понякога дори не знам какво да си говоря със свекърва ми.
Виж целия пост
# 12
Или си избираш мъж според родителите му? newsm78
Или да вземем обявите за запознанатва-Мъж/следват мерки и теглилки.../-майка-разбрана, не месеща се  бъдеща свекърва, помагаща всеотдайно в отглеждането на потомство;баща-не пие, не буйства, внуци не гледа, но финанси снася.../ Laughing Money
Аз не виждам нищо лошо в това да си избираш внимателно човека, с който ти предстои да живееш и да му родиш деца. Според написаното от тебе, излиза, че вместо съпрузи можем да си хващаме осеменители...!? И тук става дума за това, че при такива проблеми със свекървите, не мисля, че може да се каже че се омъжваш за мъжа си. Определено, се омъжваш за него и за родителите му. А когато мъжът ти също е женен за тях, а не за тебе!? И да, ако мъжът ми е такъв и не съм могла да разбера това навреме, не бих си обрекла съществуването на въпросната свекърва.
Аз също не съм близка със свекърва си, нито имаме каквото и да било общо финансово, не ми гледа и детето. Виждаме се по семейни събирания и когато идва да вижда детето (винаги и само с предварителна уговорка). Не мога да приема, че не те интересува какви са ти роднините и с какви хора ще са ти обвързани децата занапред...? И пак искам да уточня, че когато мъжът ти те подкрепя напълно и смята тебе за Неговото семейство, а не майка си, тогава нещата коренно се променят...
Виж целия пост
# 13
свекървите понякога, забряват много бързо че става въпрос за едно ново семейство, и в желанието да не загубят синовете си / по точно вниманието им/ действат грубо и егоистично. Не ви ли е правило впечетление понякога ехидните усмивчици на свекървите , когато синчетата им отправят забележка към съпругите си в тяхно присъствие, или когато казват ..." майка ми така каза...", Но всичко това е една грозна действителност с която за съжамение трябва да се справим. Едни са директни а други така действат все едно не знаят за какво става дума, но и в двата случая аз го наричам манипулация на синовете. Много свекърви мислят че синовете са длъжни да се грижат за тях, защото видиш ли те са останали сами по различни причини. В резултат на това се появяват спорове, конфликти, проблеми а от там страдат всички и най вече децата. Не мисля ,че е разумно заради свекърва да си разтрогне една жена брака, но не подкрепям и търпеливите снахи, които са готови да преклонят глава само заради мира в къщата. Мисля, че отделното домакинство и редките срещи са вариант за минимизиране на тези конфликти. И когато сме недоволни от тези жени нека им казваме право в очите каквото мислим, а не чрез синовете им, които за зла участ лесно биват манипулирани от майките си.
....... а и нека се смилим над "милите" женици, загубили са представа за времето май, не е онова време в което те са се женили и са били снахи .........а и от мама по добра няма Laughing
Виж целия пост
# 14
Ами хубаво де-ти си си избирала мъж по родители и като си се омъжвала, си се омъжвала и за родителите му.Повечето от нас-не са.И?
Избирайки си мъж по родата-това е повече избиране на осеменител, отколкото избирайки си мъжът с глвано М, въпреки майка му...
И очевидно нямаш чувство за хумор, след като така си прела думите ми Laughing
И не на последно място-наистина не ми пука свекърва ми каква е-отдавна сме се лишили от подобно удоволствие.Защото сме създали наше семейство и всяка намеса, било то и майчина-не толерираме.Та-аз си сбрах моят мъж въпреки майка му-знаех я що за стока е?Това означава ли, че трябваше да подмина този мъж като вариант за съпруг, защото родата му не е свестна?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия