Хормони на 20-ти ден?

  • 785
  • 7
Здравейте, момичета! Току що си взех изследванията на хормоните. Лекарката не ми внесе голяма яснота. Каза, че два не са добри, и че говорело за поликистоза, както се съмнявала. Някаква разлика била над единица, а трябвало да е по-малко.Ще се опитам да ги напиша...
                                                          Референтни стойности
FSH                   5.30 mlU/ml                Ф. 3,5 - 12,5:     Ов.  4,7 - 21,5:      Лут.   1,7 - 7,7
LH                   16.39 mlU/ml                Ф. 2.4 - 12.6:     Ов. 14.0 - 95.6:     Лут.  1.0 - 11.4
Тестостерон     3,0   nmol/L                  м.9,9 - 27,8:      ж.0,22 - 2,90
Пролактин     298,2  mklU/ml                м86 - 390:         ж.72 - 511
4-андростендион  3,086 ng/ml            0.4 - 3.40
DHEA-S            5.38  mkmol/l                 2.68 - 11.0

Изследванията са правени на 20 ден. Като Овулацията ми е била или на 20 или на 21 ден.
Ще ми помогнете ли с малко повече разяснения! След като ми спре ще правя и изследване за инсулинова резистентност.
Виж целия пост
# 1
Здравейте, момичета! Току що си взех изследванията на хормоните. Лекарката не ми внесе голяма яснота. Каза, че два не са добри, и че говорело за поликистоза, както се съмнявала. Някаква разлика била над единица, а трябвало да е по-малко.Ще се опитам да ги напиша...
                                                          Референтни стойности
FSH                   5.30 mlU/ml                Ф. 3,5 - 12,5:     Ов.  4,7 - 21,5:      Лут.   1,7 - 7,7
LH                   16.39 mlU/ml                Ф. 2.4 - 12.6:     Ов. 14.0 - 95.6:     Лут.  1.0 - 11.4
Тестостерон     3,0   nmol/L                  м.9,9 - 27,8:      ж.0,22 - 2,90
Пролактин     298,2  mklU/ml                м86 - 390:         ж.72 - 511
4-андростендион  3,086 ng/ml            0.4 - 3.40
DHEA-S            5.38  mkmol/l                 2.68 - 11.0

Изследванията са правени на 20 ден. Като Овулацията ми е била или на 20 или на 21 ден.
Ще ми помогнете ли с малко повече разяснения! След като ми спре ще правя и изследване за инсулинова резистентност.

Защо на 20-ти ден са изследвани тези хормони? Особено първите 2.
Изследват се на 3-5 ден от МЦ.
Виж целия пост
# 2
Mari_Pz, не мога да ти отговоря на въпроса "Защо на 20 ден. Моята ендокриноложка много пътува и така се случи, че на 3-5 ден нямаше часове и май имаше малко несериозно отношение към мен... (Не ми се иска да си го мисля, но не го изключвам) А като я попитах ЗАЩО? тя ми каза, че нямало значение и че си имало реф. ст-ти за всеки период.  newsm78 Затова не мога да се ориентирам и аз и се чудя дали съм била във Ф., Ов. или Лут. фаза?
Виж целия пост
# 3
Здравейте, момичета! Току що си взех изследванията на хормоните. Лекарката не ми внесе голяма яснота. Каза, че два не са добри, и че говорело за поликистоза, както се съмнявала. Някаква разлика била над единица, а трябвало да е по-малко.Ще се опитам да ги напиша...
                                                          Референтни стойности
FSH                   5.30 mlU/ml                Ф. 3,5 - 12,5:     Ов.  4,7 - 21,5:      Лут.   1,7 - 7,7
LH                   16.39 mlU/ml                Ф. 2.4 - 12.6:     Ов. 14.0 - 95.6:     Лут.  1.0 - 11.4
Тестостерон     3,0   nmol/L                  м.9,9 - 27,8:      ж.0,22 - 2,90
Пролактин     298,2  mklU/ml                м86 - 390:         ж.72 - 511
4-андростендион  3,086 ng/ml            0.4 - 3.40
DHEA-S            5.38  mkmol/l                 2.68 - 11.0

Изследванията са правени на 20 ден. Като Овулацията ми е била или на 20 или на 21 ден.
Ще ми помогнете ли с малко повече разяснения! След като ми спре ще правя и изследване за инсулинова резистентност.
За да се разбере дали има ПК трябва изследването да се направи в началото на МЦ / на 3 ден/
ЛХ има пик преди О. и е логично да е по-висок след нея.
Тестостерона ти е висок и малко андростендиона /макар и в граници/, но пък те по-принцип са си по-високи през третата фаза на МЦ. Така,че колко са в действителност не се знае.
Според мен лекарката ти е претупала това изследване. На твое место бих я сменила.
За да се разбере дали има ПК се изследват:ЛХ,ФСХ и Е2 на 3 ден от МЦ + тестостерон и  андростендион
Виж целия пост
# 4
Момичета аз когато си правих изследване на един хормон и попитах защо ми го взимат без да се съобразяват с МЦ, ми отговориха, че те знаели какви трябва да са границите във всеки един момент от МЦ и можели да преценят  newsm78
Виж целия пост
# 5
а аз въобще не мога да разбера за каква ги дават тия реф.граници като не са верни  Close Crossing Arms  реф. граници разбирам като ти влиза резултатът в тях това да означава, че всичко е ОК. а то въобще не е така  Close
Виж целия пост
# 6
Двайсетият ден означава лутеална фаза, така че ЛХ ти е висок. Тестотеронът също, но е малко и не е толкова от значение.
Направи си само ФСХ и ЛХ 3-5 ден от началото на цикъла.
Виж целия пост
# 7
denis_d, и аз си мисля, че претупа нещата. Но възможно ли е да нямам ПКЯ? И дали би ми навредило ако пия СИОФОР, както настоява тя?(Всъщност вие няма откъде да знаете) Но моята идея беше да си взема изследванията и да отида при гинеколог в Плевен, а сега с тия странни дати и начина, по който са правени изследванията... не знам дали ще ме приеме на сериозно. Най-малкото няма да приеме резултатите. Но май трябва да повторя изследванията.
Lali, цикълът ми беше 32 дни. Овулацията тъкмо ми беше минала.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия