Кръвно налягане и пулс при деца

  • 38 537
  • 11
Някой лекар дали би се включил с отговор, какво е нормалното кръвно налягане при дете, а така също и пулс.
горе-долу ме интересува, не с точност.
Виж целия пост
# 1
И мен ме интересува много. Ще следя темата.
Виж целия пост
# 2
Пулса е по-ускорен при бебета и малки деца,но за кръвното налягане newsm78.Аз също ще следя темата.
Виж целия пост
# 3
Лио, за кръвно не мога да кажа, но пусла е около 180 е нормално. Трябва да можеш да го броиш без да се объркваш, започнеш ли да се объркваш поради честотата му , веднага на лекар. Освен това при Т от 37С се увеличава с 10 удара, при 38С с 20 удара. ДАно съм била ясна!
Виж целия пост
# 4
Лио, за кръвно не мога да кажа, но пусла е около 180 е нормално. Трябва да можеш да го броиш без да се объркваш, започнеш ли да се объркваш поради честотата му , веднага на лекар. Освен това при Т от 37С се увеличава с 10 удара, при 38С с 20 удара. ДАно съм била ясна!

Стига бе, 180 не е ли малко множко?
Виж целия пост
# 5
Извинявам се, до 180 не е обезпокоително за 4 г дете!
Виж целия пост
# 6
въй, въй... всичко съм забравила  ooooh!. А така добре бях овладяла тези нещица...
Значи Лио, можеш да мериш в рамките на 15 сек. колко броя вдишвания има (тук има някаква норма, но пусто не си я спомням). Става въпрос детето да е лежало поне 10-ина мин., когато тръгне замерването.
Пак за 15сек. можеш да премериш пулса й и да умножиш по 4. Меродавно е. Обаче нормите какви са...  newsm78

За кръвното идея си нямам...
Виж целия пост
# 7
Ето тук има нещо по въпроса    http://www.zdrave.net/document/institute/e-library/Magazines/Car … vol-2-05_2001.pdf
Виж целия пост
# 8
Пулса е в норма,когато е до 140,а не 180.Поне така съм чела из книгите,защото се бях притеснила и аз покрай дъщеря ми,която е с пулс около 125 до 145.В началото си мислех ,че и е прекалено висок.А на вашите деца какъв е пулса?
А кръвното на Теди обикновено е 90 на 60.
Виж целия пост
# 9
Пулса е в норма,когато е до 140,а не 180.Поне така съм чела из книгите,защото се бях притеснила и аз покрай дъщеря ми,която е с пулс около 125 до 145.В началото си мислех ,че и е прекалено висок.А на вашите деца какъв е пулса?
А кръвното на Теди обикновено е 90 на 60.

Хелен-мама, според детските кардиолози в 3та градска болница, до 180 пусла е в някаква норма, пак според техните обяснения, най-просто за една майка, която не е дипломиран кардиолог, е измерването на пулса като при възрастен, да можеш да бриош на глас без да се объркваш. Започнеш ли да не смогваш да произнесяш цифрата, веднага на лекар! Та, това от детските кардиолози.
ЛИо, ако има нещо, което те притеснява, направи си консултация с детски кардиолог, така ще си по-спокойна.
Виж целия пост
# 10
Тенкс, момичета.
Питам , защото на Ади снощи в Пирогов като ни приемаха задължително и мерят пулса - и с Т 37.4 тогава, пулсът беше 141 - сестрата каза, малко ускорен, най-вероятно от малкото Т.
Но за кръвното нищо не каза, а аз се шокирах после като видях написано - 145 / 72 Shocked
струва ми се не много нормално, но сестрата нищо не изкоментира.
Виж целия пост
# 11
Новородените имат пулс 140-160 уд/мин и арт. налягане около 70-80/50.
До 1-2 год. възраст  120-140 уд/мин. и 80-90-95/50-60
От 2 до 10 годишна възраст пулсът е 70-110 уд/мин., арт. налягане 90-110/60-70
В детска възраст има голяма вариабилност на пурсовата честота. Напр. пулс 180-200 уд/мин. при малко дете е съвсем нормален в някои случаи като: емоционална превъзбуда, радост, болка, стрес и др. Детето трябва да е в пълен покой десетина минути за да може той да бъде измерен точно, а това се постига трудно Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия