Течен шоколад

  • 1 324
  • 12
Момичета, как се прави течен шоколад?  Thinking Нещо не откривам рецепта. Спомням си, че имаше нещо какао, сухо мляко масло и захар, но дали това е всичко и от кое - колко ??? newsm78
Виж целия пост
# 1
200 гр. вода, 200 гр. захар, 125 гр. масло - да заврат на котлона. Когато изстине се смесва с една кутия сухо мляко/май са по 400 гр./ и какао, колкото искаш - две лъжици за светъл и 4-5 за тъмен шоколад. Ама не става еднакво добре с различните млека. С едно розово ставаше супер, но не му помня името - май беше НАН newsm78
Виж целия пост
# 2
В готварската книга има рецепти.http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=23883.0
Виж целия пост
# 3
Белинда,благодаря ти. Звучи доста вкусно. Ще го пробвам още днес.
Виж целия пост
# 4
И аз го правя като belinda , ама не ползвам адаптирани млека, а обикновено сухо мляко от супермаркетите.
Виж целия пост
# 5
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=23883.0

Не ми се отваря Thinking
Виж целия пост
# 6
При мен се отваря.В подфорума има книга с готварски рецепти.Там има и за течен шоколад,вчера си правих. Wink
Виж целия пост
# 7
Simple Smile благодаря. ще пробвам там
Виж целия пост
# 8
200 гр. вода, 200 гр. захар, 125 гр. масло - да заврат на котлона. Когато изстине се смесва с една кутия сухо мляко/май са по 400 гр./ и какао, колкото искаш - две лъжици за светъл и 4-5 за тъмен шоколад. Ама не става еднакво добре с различните млека. С едно розово ставаше супер, но не му помня името - май беше НАН newsm78

Правя  по същата рецепта и става страхотен!

Ох, пак ми се дояде Mr. Green!
Виж целия пост
# 9
Това е моята рецепта за течен щоколад,от едно време:1)250гр сухо мляко се разбърква  с 6 с.л. какао.Хубаво се разбъркват.2)1пакетче масло от 125гр+2ч.ч.захар+1ч.ч. вода също се разбъркват ,те се сгорещяват ,но да не заври сместа.Двата компонента се  се смесват,като се биенепрекъснато,може и с миксерДобавя се едно пакетче ванилия и орехи,бадеми,лешници
Виж целия пост
# 10
Извинявам се за тъпия въпрос,ама вчера съм купила вместо сухо мляко-сметана.Дали ще стане със сметана на прах?
Виж целия пост
# 11
Извинявам се за тъпия въпрос,ама вчера съм купила вместо сухо мляко-сметана.Дали ще стане със сметана на прах?
Не, няма да стане. Купи си сухо млако, а сметаната ползвай за кремче или чийзкейк Wink
Виж целия пост
# 12
200 гр. вода, 200 гр. захар, 125 гр. масло - да заврат на котлона. Когато изстине се смесва с една кутия сухо мляко/май са по 400 гр./ и какао, колкото искаш - две лъжици за светъл и 4-5 за тъмен шоколад. Ама не става еднакво добре с различните млека. С едно розово ставаше супер, но не му помня името - май беше НАН newsm78

обожавам домашно правения шоколад
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия