Ръкостискане тип медуза?!

  • 6 057
  • 90

Анкета

Как се здрависвате?

Опции:


 Направило ми е впечатление, че когато се здрависвам с жени, повечето ми подават ръката си в стил "мекотело", като само я пъхват леко в моята и леееекинко я изхлузват след това.

Аз под ръкостискане разбирам да си стиснем ръцете. Не силно, но да се усети контакта все пак  Thinking Повечето жени, обаче не ръкостискат, а ръкодокосват и се изнизват като медуза в морето  Thinking

Вие от кои сте?
Виж целия пост
# 1
Аз под ръкостискане разбирам да си стиснем ръцете. Не силно, но да се усети контакта все пак.
И аз като теб. Като малка 'ръкодокосвах', но веднъж един човек ми направи забележка. Явно съм се впечатлила и оттогава винаги като се ръкостискам, упражнявам някаква сила на стискането - не да боли, но да се усети.
Много ми е неприятно, като някаква мека ръка се хързулне в моята длан като умряла риба.
Виж целия пост
# 2
Неприятно е наистина това ръкодокосване.Аз определено ръкостискам и то яко Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Втора опция.Мъжете ми се чудят,жените-още повече.Другото според мен е отбиване на номера,а нали целта на ръкуването е именно да покажеш уважение към човека отсреща.
Виж целия пост
# 4
Втората опция PeaceХаресвам топлото,сърдечно ръкостискане,съответно и аз така се здрависвам GrinningИ аз като теб не понасям студеното подаване на върховете на пръстите Naughty
Виж целия пост
# 5
Ей, че сте образни ама  Sick

Ръкостискам мераклийската Flutter
Виж целия пост
# 6
..... някаква мека ръка се хързулне в моята длан като умряла риба.

Точно  smile3532
Виж целия пост
# 7
Не съм получавала оплаквания, но сега като се замислих такова тип леко ръкодокосване упражнявам ако с някой човек се запознавам инцидентно, покрай друг и акцентът не е върху нашето запознаване и съответно здрависване. Но ако се здрависвам и ръкостискам с познат човек и аз гледам да упражня повече сила...

Но виж като психолог взех да се замислям за причината това да е така... Може би това е символ на някаква затвореност и нежелание да се установи по-близък контакт, на това, че сме станали много недоверчиви и мнителни към хората....не знам, интересна тема  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 8
Ръкостискам. Не обичам вялото подаване на пръсти и бързото дръпване на ръката все едно се е опарил или го е гнус  Sick
Виж целия пост
# 9
Здраво ръкостискам.
За мен и по това се познава човек, без майтап. Един от начините, разбира се Grinning Някой като ми подаде "мека китка" си правя изводите.
Виж целия пост
# 10
Ръкостискам порядъчно силно, без да прекалявам. Мъжете ми се кефят, жените... някои ме гледат странно  Rolling Eyes Обаче "умрелите риби" и мен ме дразнят, все едно я мързи да се мръдне или пък изпитва абсолютно нежелание за контакт. Ми тогава по-добре изобщо да не ми подава ръка!
А ако мъж "ръкодокосва", направо го отписвам като мъж.  Joy
Виж целия пост
# 11
 Трябва да ви кажа, че 90 и повече % от жените, с които се ръкостискам, го правят точно така- вяло и толкова леко, че имам чувството, че съм хванала мек кашкавал(да не кажа нещо друго  hahaha)
Виж целия пост
# 12
Ръкостискам. Не обичам вялото подаване на пръсти и бързото дръпване на ръката все едно се е опарил или го е гнус  Sick

И аз Peace
Виж целия пост
# 13
Стискам здраво.
Бях чела книга за езика на тялото, там в доста отрицателна светлина бяха описани рибените ръкостискания.

Друго интересно по повод на ръкостискането беше обяснението за ъгъла, по който ти подават ръката си - отдолу, отгоре или наравно с твоята, това изразявало отношението на човека към теб, дали те смята социално равен, по-долу или по-горе от него.

Имаше и обяснения за "политическото ръкостискане" - когато с две ръце обхващат твоята.

Абе сложна тема, ама да не задълбавам Crazy Хванала ме е логореята smile3505
Виж целия пост
# 14
Здраво ръкостискам.
За мен и по това се познава човек, без майтап. Един от начините, разбира се Grinning Някой като ми подаде "мека китка" си правя изводите.

И при мен е така. Страшно трудно ми е да харесам някой рибоподаващ Confused
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия