Скарлатина и начална бременност

  • 601
  • 3
Здравейте мами - от вчера направо не съм на себе си - изобщо незнам какво да правя, а и дали нещо мога да направя - моля за вашето мнение  Praynig Вчера следобяд госпожата в групата на дъщеря ми ни посрещна с "хубавата" новина, че в групата има карантина, защото едно или вече две деца са болни от скарлатина. Дъщеря ми не я е карала, а аз съм бременна в 10 г.с. и съм я карала, ама знам ли при това положение дали не е опасно за бебето  Cry Толкова ме е страх - направо сърцето ще ми се пръсне от притеснение  Cry Днес следобяд ще се обаждам на личната ни лекарка, но дотогава ще се побъркам от притеснение и мислене. Моля ви дайте вашето мнение, ако знаете нещо по въпроса. Praynig
Виж целия пост
# 1
Аз бях в същата г.с. когато малката беше вирусоносител на скарлатина (това го изследваха със секрет от гърлото на детенцето).На нея и изписаха антибиотик 10 дена на пиницилинова основа. Аз не се разболях, но доктора каза,че скарлатината не е опасна за бебчето ако се лекува правилно и навреме!По принцип при възрастните се проявявала като зачервено гърло и минавала много по-леко!Лекува се с антибиотик на пиницилинова основа, който не е опасен за плода!Дано поне малко те успокоих!
Виж целия пост
# 2
Аз бях в същата г.с. когато малката беше вирусоносител на скарлатина (това го изследваха със секрет от гърлото на детенцето).На нея и изписаха антибиотик 10 дена на пиницилинова основа. Аз не се разболях, но доктора каза,че скарлатината не е опасна за бебчето ако се лекува правилно и навреме!По принцип при възрастните се проявявала като зачервено гърло и минавала много по-леко!Лекува се с антибиотик на пиницилинова основа, който не е опасен за плода!Дано поне малко те успокоих!

Ох, наистина ми вдъхна малко успокоение - естествено ще направя всичко възможно, за да предпазя дъщеря си и мен, лошото е, че просто нямам никаква възможност да я спра от градината в момента - дано да се разминем с тази болест. Много ти благодаря за отговора   bouquet
Виж целия пост
# 3
Не се притеснявай- не е задължително каката да се разболее. Дори е малко вероятно. Обикновено в една група боледуват не повече от 4 - 5 деца. 
 Стискам палци newsm10 newsm10 newsm10 да й се "размине
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия