dufaston по време на бременност

  • 1 951
  • 11
Здравейте,момичета

За първи път пиша в форума , ще съм много благодарна ако някой може да ми помогне със съвет...
От 8 седмици съм бременна и сам в пълно невидение по много въпроси.
Винаги съм била с нередовен цикъл и в последствие ми откриха кисти и на двата яйчника...двама различни лекари ми казаха ,че много трудно ще забременея.Почти без проблем забременях.
В момента гинеколога ми предписа по 3 хапчета  Dufaston до края на 12 седмица,за засилване на жълтото тяло....Понеже чувам различни мнения за тези хапчета , и чета че ги пият обикновенно преди бременност, много се страхувам за евентуално странични ефекти...все пак това са медикаменти ......Моля ,ако имате някакво мнение по въпроса да пишете...Благодаря предварително.
Виж целия пост
# 1
Няма проблеми, пий ги спокойно.
Виж целия пост
# 2
Аз също пия Дуфастон с цел задържане -  подпомагане на лигавицата на матката. Започнах 3х1, след 2 седмици 2х1 и после евентуално ще намалим още до образуването на стабилна плацента. Не трябва да се притесняваш, пий спокойно. Ползата е най-важна  Peace Вярно е, че дозите са височки, но ги пиеш за кратко време. А и без това в момента в организма ти е хормонален бум  Grinning
Виж целия пост
# 3
С първата бременност пих Дуфастон за задържане. Започнах от втори месец след като ми подтвърдих сърдечна дейност.
Виж целия пост
# 4
Няма проблеми, пий ги спокойно.
Peaceаз също пих утрогестан които е на същия принцип
Виж целия пост
# 5
Аз пих Утрогетсан, който също е прогестерон като Дуфастона. Пий си ги спокойно. Щом лекаря е преценил, че трябва значи трябва. Преди бременност Дуфастона се пие именно за подпомагане на жълтото тяло и от там за задържане на бременността.
Пожелавам ти една безпроблемна и много лека бременност.
Успех!
Виж целия пост
# 6
Щом лекаря е преценил, че трябва значи трябва.
И аз до 12 г.с. приемах "Утрогестан". С тази разлика, че не го пих, а го слагах вагинално.

Дано износиш до край бременността!
Виж целия пост
# 7
Няма проблеми, пий ги спокойно.
PeaceИ аз съм го пила Hug
Виж целия пост
# 8
Аз също пиех дуфастон до 12 г.с. Сега в скута ми е Иван, жив и здрав. Няма от какво да се притесняваш.
Лека бремменност!
Виж целия пост
# 9
Пиех Дуфастон до края на 20 г.с 2 пъти по 1
Виж целия пост
# 10
аз също съм пила дуфастон,но също и фолиева киселина.  bouquet
Виж целия пост
# 11
И аз пия Дуфастон,вече съм в 12 седмица.На мен ми ги предписаха да пия 2х1таблетка....Утре съм на преглед и ще питам дали вече мога да ги спирам...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия