Скарлатина и начална бременност

  • 499
  • 2
Здравейте мами - от вчера направо не съм на себе си - изобщо незнам какво да правя, а и дали нещо мога да направя - моля за вашето мнение   Praynig Вчера следобяд госпожата в групата на дъщеря ми ни посрещна с "хубавата" новина, че в групата има карантина, защото едно или вече две деца са болни от скарлатина. Дъщеря ми не я е карала, а аз съм бременна в 10 г.с. и съм я карала, ама знам ли при това положение дали не е опасно за бебето   Толкова ме е страх - направо сърцето ще ми се пръсне от притеснение   Cry  Обаждах се вече и на личната ни лекарка, а тя каза че досега не й се е налагало да проучва този въпрос и не е имала такъв случай - това направо ме уби - сега вече направо мога съвсем спокойно да полудея  Shocked . Моля ви дайте вашето мнение, ако знаете нещо по въпроса.
Виж целия пост
# 1
И да си карала скарлатина не е от полза, защото тя не оставя траен имунитет. Спри детето от ДГ, това че имат болни в групата не означава, че и то се е заразило. Личната на детето може да ти издаде болничен за периода на карантината, а ако тя се опъва поискай от гинеколога, който следи бременността ти, няма да ти откаже. Моя приятелка изпадна в същата ситуация миналата годна. Според личната на детето не било опасно за нея и не й даде болничен, но тя с взе от гинеколога. В крайна сметка малката не се разболя, но за по-сигурно не ходи изветно време на градина. При всички случаи е добре да се опазиш, защото скарлатината  е придружена с пиене на антибиотик, а за 10г.с. това е противопоказно.
Виж целия пост
# 2
Не се притеснявай. Просто спри детето от градина и изчакай да мине карантината. Много е вероятно дъщеря ти да не се е заразила. По същата причина спрях сина си от градина и вече 3-та седмица се гледаме вкъщи.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия