анорексия?

  • 1 030
  • 9
Здравейте,
Извинявам се, ако анорексията вече е обсъждана и моля да ме препратите към съответната тема. 
В последнта една година малката ми дъщеря (в момента е на 19) свали над 10 кг - предимно с цигари, кафета и глад по цял ден, отделно лунна диета, фитнес 4 пъти в седмицата (по минимум час и половина). Прилича на скелет, лицето й е изпито и бледо и наистина започвам да се страхувам, че е нещо сериозно...
Виж целия пост
# 1
аз бих поговорила сериозно с нея и бих я завела на лекар. така може да си съсипе стомаха...а уморена ли е, поспалива, апатична? това са признаци на анорексията. когато сте заедно на масата храни ли се добре?
Виж целия пост
# 2
Аз бих я завела на лекар и ще поискам изследвания. Фитнеса- хубаво, но цигари и кафета за младо момиче не е добре Naughty А диети при положение, че е слаба си е притеснително Rolling Eyes
Виж целия пост
# 3
На лекар - задължително, докато не е станало късно.
Виж целия пост
# 4
Първо поговори с нея и тогава на лекар ако прецениш , но най -добре първо поговори с нея. Колко е висока и колко килограма е ? Постоянно ли е гладна през деня , яде ли плодове или нищо не хапва , а вечер ?
Виж целия пост
# 5
Благодаря за загрижеността! Aurora, но мога да кажа, че дъщеря ми е апатична; за уморена - да, но мисля, че първо се дължеше на подготовката за кандидатстудентските изпити, а сега - на натоварената програма. krasi stz, висока е 165 см и ми казва, че е 43 кг, но не ми дава да проверя, когато е на кантара. Казала съм й, че ако падне до 40, ще я заведа на лекар. През деня пие само натурални сокове и прясно мляко. Вечер понякога яде, но малко и то нискокалорични храни, друг път яде в несвяст, на следващия ден разправя колко й е подут коремът (представете си колко абсурдно звучи това) и си прави разтоварващ ден. Съпругът ми също много се тревожи и понеже той е готвачът в къщата, се опитва да я изкушава с какво ли не. А неведнъж се е случвало след като й е било вкусно и преяде, да повръща Sad 
Виж целия пост
# 6
ion-ion , дъщеря ти все още расте, и това не са храни подходящи за нея.Аз бих те посъветвала да я заведеш на лекар, защото с тези работи шега не бива NaughtyА още по лошо е че повръща след като се нахрани, така ще си съсипе и стомаха.И цигари и кафета newsm78, незнам, мисля че сериозно трябва да се намесиш.Отиди и поговори с вашето GP, ако трябва първо сама, и задължително след това и  с дъщеря ти.
Виж целия пост
# 7
Задължително трябва да се вземат мерки. Явно се касае за анорексия, съчетана с булимия. Има специалисти, които се занимават с хранителни разстройства, за съжаление не мога да бъда полезна с координати.
Виж целия пост
# 8
  Анорексията е преди всичко психологичен проблем. Имам приятелка, която се бори дълги години с анорексия и булимия. Не успя да се справи, докато тя и съпругът й не потъсиха специализирана помощ. Изискват се много, много търпение, сили и любов от страна на всички близки и приятели.

  Бих ти препоръчала новата книга на Мадлен Алгафари "Вяра имам". Ето я книжката:

  В нея има цяла глава, посветена на анорексията /разказана е историята на едно момиче/. Страхотно е написана - търси причините, за да се стигне до това заболяване, начините да се преодолее и т.н.
  Стискам палци!
Виж целия пост
# 9
Не чакай да падне до 40кг.
  43 кг за 1.65 ръст е много малко. Лошо е, че повръща. Поговорете с нея или и вземете специални четива по въпроса.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия