Жилищен кредит - в евро или в лева?

  • 3 863
  • 32
В Райфайзен предлагат жилищен кредит в лева, но се чудя, пред вид бъдещото ни присъединяване в Евросъюза, как ще е по-изгодно - в евро или в лева?  newsm78
Моля, мами с инфо да споделят   Praynig
Виж целия пост
# 1
Естествено в евро.Левът няма да го има след 2 години и става сложно.Питай банкер и ще се увериш.Наскоро теглихме жилищен,та затова знам
Виж целия пост
# 2
Ние теглихме в лева.
Виж целия пост
# 3
в евро.
питала съм банков специалист и той ми даде да прегледам симулации на развиването на кредита - лева или евро. Запомних само че накрая за същата сума  кредит в лева излизаше с  7000лева повече от аналогична сума в евро...
Виж целия пост
# 4
В лева, разбира се! Очаква се среден ръст на инфлацията догодина около 20-30%, и еврото да удари 3лв(демек да се обезцени), въпреки МВФ. Така,че твърдо в лева  Peace
Виж целия пост
# 5
За сега 50/50  Mr. Green
Това, което ни каза на нас един от кредитните инспектори, беше свързано именно с обезценяването на лева, но то ще е до време, а след 2009 г. как ще е  newsm78
Абе, няма банката да се прецака, ама...  Tired
Виж целия пост
# 6
В лева, разбира се! Очаква се среден ръст на инфлацията догодина около 20-30%, и еврото да удари 3лв(демек да се обезцени), въпреки МВФ. Така,че твърдо в лева  Peace
Нали не си мислите, че банкерите пасат трева и в договора ви няма да има клауза за преизчисляване, като се обезцени лева.  Twisted Evil
Виж целия пост
# 7
В лева, разбира се! Очаква се среден ръст на инфлацията догодина около 20-30%, и еврото да удари 3лв(демек да се обезцени), въпреки МВФ. Така,че твърдо в лева  Peace

По същата причина и ние избрахме левчето  Peace
Виж целия пост
# 8
Естествено в евро.Левът няма да го има след 2 години и става сложно.Питай банкер и ще се увериш.Наскоро теглихме жилищен,та затова знам
Кое ще му е сложното? Най-много да преоценят заема от лева в евро, но пак нищо няма да загубиш. А като се обезцени лева, което се очаква, само може да спечелиш, тъй като ще плащаш по-малко. Според мен така излиза  Wink
Виж целия пост
# 9
Естествено в евро.Левът няма да го има след 2 години и става сложно.Питай банкер и ще се увериш.Наскоро теглихме жилищен,та затова знам
Кое ще му е сложното? Най-много да преоценят заема от лева в евро, но пак нищо няма да загубиш. А като се обезцени лева, което се очаква, само може да спечелиш, тъй като ще плащаш по-малко. Според мен така излиза  Wink


И според мен  Grinning!
Виж целия пост
# 10
Погледни тук, в съвети има много полезни материали. Един от тях е точно за това - "Има ли значение вида на валутата, когато кандидатстваме за кредит?"(нещо не успях да вградя линк-а като хората, ама карай - потърси в съветите, това е името на статията). Дано съм била полезна Thinking. И успех в начинанието!  Peace
Виж целия пост
# 11
Благодаря на всички, които се включиха. Impatient, наистина ми помогна!  Hug
Виж целия пост
# 12
Само лева. Peace
Виж целия пост
# 13
Твърдо за лева Simple Smile
Виж целия пост
# 14
Благодаря на всички, които се включиха. Impatient, наистина ми помогна!  Hug

Радвам се, че съм ти помогнала  Hug - за това е и форума, да си помагаме, нали.   Grinning
Успех!, че пътят е "дълъг и страшен" ...  Praynig
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия