Резултата ми от БХС, амниоцентеза, моля отг&#

  • 3 025
  • 18
Здравейте,
Днес си взех резултатите от БХС, единият показател- изчислен риск ми е 237. Докторката ми не можеше да говори много по телефона и не ми обясни нищо, но веднага каза утре да отида на амниоцентеза  Cry
Моля ви кажете ми какво означава това, а какво представлява амниоцентезата, на някои от вас правили ли са?
Аз съм в ужас, при първото ми дете този показател е 1:5534, а сега е 1:237
Виж целия пост
# 1
На мен не са правили,но на приятелката ми да.Каза,че въобще не я е боляло,станала и си  тръгнала.При следваща бременост щяла направо амниоцентеза да си направи и да не се занимава с БХС.Правиха и я в Майчин дом.
Успех! Peace
Виж целия пост
# 2
Първото и най-важното е да се успокоиш Hug. Както може би са ти обяснили БХС-то не е диагностично изследване, а ти показва каква е вероятността бебо да е увреден. Иначе амниоцентеза на мен не са ми правили, но доколкото знам с игла ти вземат от околоплодните води, които се изследват, това изследване вече дава и диагноза.
Не мисля, че имаш повод за притеснение на този етап.
Желая ти успех!
Виж целия пост
# 3
Първото и най-важното е да се успокоиш Hug. Както може би са ти обяснили БХС-то не е диагностично изследване, а ти показва каква е вероятността бебо да е увреден. Иначе амниоцентеза на мен не са ми правили, но доколкото знам с игла ти вземат от околоплодните води, които се изследват, това изследване вече дава и диагноза.
Не мисля, че имаш повод за притеснение на този етап.
Желая ти успех!
Напълно подкрепям! За момента трябва да се успокоиш, можеш да помолиш и докторката ти утре да ти обясни по-подробно за амниоцентезата. Да знаеш, че резултатите от нея излизат след 1 месец, но пък са 100% сигурни. На мен също не са ми правили амниоцентеза, но от отзивите, които съм чела във форума, не е страшно!
Стискам палци всичко да е ОК   bouquet
Виж целия пост
# 4
Не съм правила амниоцентеза, но от всичко прочетено по темата знам, че не е болезнено, а по-скоро малко неприятно. С дълга, тънка игла, която пробива коремната и маточната стена се взима от околоплодната течност, като цялата манипулация се следи на видеозон. Трае кратко - минута или две. След това околоплодната течност, в която има клетки на плода се изследва за синдром на Даун, спина бифида и други генетични малформации, като резултата от амниоцентезата, за разлика от БХС е 100% сигурен.
Риска от спонтанен аборт е 0,5%, което ще рече 1 на 200. Всеки сам решава дали да се подложи на това. Само не се паникьосвай, защото резултатите от БХС в много от случаите са стряскащи, а в последствие се оказва, че не е имало причина за излишна паника.
Стискам палци и твоят случай да е такъв Hug
Виж целия пост
# 5
Да знаеш, че резултатите от нея излизат след 1 месец, но пък са 100% сигурни.
1 месец?  Shocked  Знам, че не трябва да се притеснявам, но и тази разлика с изследването на първият ми син допълнително дава повод за притеснение.
Дано всичко е ОК  Praynig

P.S. Моля, кажете си вашите показатели.
Виж целия пост
# 6
Здравей ! Това което искам първо да ти кажа е да не се шашкаш . Вземи си направление от твоята гинеколожка , защото от тази година амниоцентезата се поема от здравната каса . В противен случай в Майчин дом ще трябва да платиш около 300 лв. Моят резултат от БХС беше 1:244 , което като се има впредвид че съм на 26г. е доста висок риск. Истината е , че много често резултатите от БХС са изключително неточни - но все пак като видиш такъв висок изчислен риск и се панираш - напълно нормално . Самата процедура не е болезнена. Неприятно е , но не болезнено . Много е важно да се успокоиш максимално - дай си един ден да се настроиш ако трябва . Не отивай на сляпо в Майчин дом - аз така направих и за жалост попаднах на не много опитен доктор. Няма да  изпадам в подробности , за да не те притеснявам излишно . За всеки случай , избягвай седмият етаж и по - конкретно Д- р Гарлизов . Ако те интересува още нещо - пиши ! Стискам палци ! Забравих да добавя , че  моите резултати от амниоцентезата показаха , че бебето ми е напълно здраво .
Виж целия пост
# 7
...Вземи си направление от твоята гинеколожка , защото от тази година амниоцентезата се поема от здравната каса . В противен случай в Майчин дом ще трябва да платиш около 300 лв. ....
Амниоцентезата ще ми я прави д-р Савова в Св.София, тя ми следи следи бременността и предполагам, че ще е с направление, благодаря за инфото.
Виж целия пост
# 8
И аз бях откачила така от резултата си от БХС - далеч по-лош от твоя...После правих амниоцентеза и докато излязат резултатите бях на ръба на лудостта...Оказа се, че всичко с беба е наред.
Често се случват отклонения в резултатите от БХС, тъй че недей да се отчайваш! Стискам палци всичко да е наред и да понесеш изследванията колкото се може по-спокойно  Praynig
Виж целия пост
# 9
Не ми се търсят сега точно тези изследвания, които превърнаха бременността ми в кошмар и може би заради всичките ми ужаси сега детето ми е доста ревливо и нервно. Добре, току-що се разрових и ги намерих. 1:394 при възрастов риск за моите 28 г. 1:1202. Не си направих амниоцентеза, защото ме беше страх от спонтанен аборт. Вече имах един такъв без установена причина, живях със страха от синдром на Даун дори и на операционната маса, но детето ми се оказа здраво. Може би при втора бременност бих направила амниоцентеза, за да имам точния отговор навреме. А може би не. Не знам. Така или иначе БХС дава много фалшиво положителни резултати и с всичко това се надявам да съм ти вдъхнала още малко увереност, че бебчето ще се окаже добре.
Виж целия пост
# 10
Преди всичко се успокой, защото най-вероятно бебо си е наред, а стреса може повече да му навреди отколкото амниоцентезата.
Аз правих амнеоцентеза (април месец тази година) в Майчин дом без някой да ми е искал направление. Манипулацията беше поета от здравната каса, аз си платих само иглата - около 20 лева. Не мога да кажа, че изпитвах някаква болка по време на амнеото, въпреки че лекаря който я правеше беше пълен некадърник - д-р Гарнизов. Правеше се на голямата работа пред шепа студентки и вкара кръв от плацентата ми в пробата от амнетична течност. В резултат на това за малко да не ми признаят пробата в Генетиката горе и да трябваше да повтарям амнеоцентезата. Наистина не се притеснявай - нито боли, нито е толкова опасно за бебчето.
Е, чакането на резултатите после бавно ме убиваше, но след 4 дена като си ги получих се разплаках от щастие.
Трябва да знаеш, че ако си направиш амнеоцентезата в Майчин дом ще си получиш по-бързо резутатите, тъй като всички проби се изследват там и е необходимо техническо време за да се предадат резултатите в другите болници

ааа, пропуснах да ти пиша, че моя резултат от БХС беше 1:160, така че това все още не е повод за притеснение Peace
Виж целия пост
# 11
Моя резултат беше 1:174. Амниоцентезата не показа отклонения. Прави ми я д-р Димитрова от МД.
Виж целия пост
# 12
Нали ти дадоха брошура, в която пише колко грешни положителни резултати дава изследването. И моят резултат беше 1:250, отказах амниоцентезата, ходих на фетална морфология /също при Димитрова - аз й казах че не искам амниоцентеза, тя каза че щом съм на 23 явно се касае за грешен резултат, защото феталната беше добра/, Крис се роди напълно здраво бебе! /да чукам на дърво и досега!/ Иначе за жени над 30 препоръчват амниоцентеза.
Виж целия пост
# 13
Привет и от мен !
На 33 год. съм и съзнателно отказах да се подлагам на БХС, точно за да не изпадам в драмата за която говориш.
Както знаеш, наистина резултатите от това изследване са много относителни. Не пишеш на каква възраст си , но така и така вече си се притеснила достатъчно от резултатите, така че ако трябва да дам съвет продължи до края - мини и амниоцентеза за да си сигурна съвсем.
P.S. Aпропо, някой знае ли категорично до каква степен са сигурни резултатите от амниоцентезата?

Успех и пожелания всичко да е наред "с вас двамата"  newsm53
Виж целия пост
# 14
Здравей,

с първата си бременност и аз минах през това. БХС ми излезе с висок риск от Даун - 1:121. Ходихме на генетична консултация с моя мъж при доцент Кременски - горещо ти го препоръчвам. Той ни обясни много неща и доста ни поуспокои. Обясни ни, че БХС дава големи отклонения поради различни причини - неточно изчислена седмица, в която се прави изследването, различни нива на хормоните по рождение и т-н.
След много чудене реших все пак да се подложа на амниоцинтеза със свито сърце заради риска от спонтанен аборт.
Самата манипулация не е никак, ама никак страшна. На мен ми я прави Мазнейкова по препоръка на доц. Кременски. По страшното е чакането след това. Резултатите от амниоцинтезата са 100% сигурни, понеже се взема ДНК клетки от околоплодните води и се изследват.
За щастие резултатите показаха, че бебето е здраво и този мъж сега е на 2,4 години.

Затова с втората бременност реших да не си правя БХС. Ходих на фетална при Томова и Мазнейкова, като ги помолих да обърнат специално внимание на показателите за Даун. И двете не видяха нищо притеснително, така че не стигнах до амниоцинтеза.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия