Свежи идейки за рождените дни на децата ни

  • 7 205
  • 70
Одавна се каня да пусна подобна тема, но не знаех точно къде
Ще ми се споделите идеи за рождените дни на децата ви

украса, игри, лакомства, торти, и всичко за което се сетите
Виж целия пост
# 1
мисля, че в заведение ( като Макдоналдс, например,) където организарат детски рождени дни на дъщеричката ти и нейните гости ще им е забавно. Успех в избора newsm10
Виж целия пост
# 2
знам една много сладка игра. нарича се "хлопане по тенджера". Необходими са шал за връзване на очи, тенджера лъжица  и малки подаръчета.
Значи връзват се очите на детето и в едната си ръка то държи лъжица (метална). Слага се наблизо на пода тенджера обърната с дъното нагоре, а отдолу малки подаръчета (ние винаги слагахме шоколадово яйце), но попринцип може и бонбон, плод, дребни играчки. Детето се опитва да намери тенжерата с лъжицата, а другите го направляват (топло/студено). В момента, в който лъжицата удари по тенджерата, подаръка е намерен. Това го правят всички деца подред, които искат.
Понеже ще сте само на 2 години, препоръчвам тенджерата да се съвсем наблизо, така че да се намери за 10ина секунди. Ако детето много се отдалечава, да се побутне в правилната посока. Ако не иска да му вързват очите, да си ги затвори.

Това е най-веселата игра, която съм виждала, всички са супер доволни. Моята дъщеря си я пожелаваше от 2-8 години и са я играли на всеки рожден ден, на който тя беше канена през този период. На практика можеш да я направиш даже ако се празнува в някой клуб.
Напоследък е модерно поканените деца да получават подаръци, можеш да комбинираш това с играта.

Успех и не кани повече от 10 деца, лудница става! Simple Smile
Виж целия пост
# 3
torti
http://familyfun.go.com/recipes/special/specialfeature/cakefinder-birthday/
веселби
http://www.amazingmoms.com/htm/KidsBirthdayParties.htm

наскоро четох че е добре гостите да са не много повече от броя години к навършва детето;
аз ги правя от 11 до 1.30 сутрин,деца са свежи,не се утрепва целия ден и пр.
не съм фен на клубове и парти-зони,затова не мога да дам акъл за това
Виж целия пост
# 4
radmila, играта страшно ми хареса.
смятам да я приложа ако не на малките, то на по-големите деца, които няма да се сърдят, че са с върани очички
  bouquet
Виж целия пост
# 5
Да, това ще е хубава игра и ще се хареса. Simple Smile
И аз ще следя с интерес, винаги има още една безценна игра, която не знаеш.
Маленна, като наближи, дрънни ми едно ЛС да ти кажа откъде какво какво да си вземеш като хубави аксесоари, украси и тн т.
Виж целия пост
# 6
Абсолютният спец е Инна, питай я за миналогодишния тематичен рожден ден на Стоил - всичко за Немо и рибите. Страхотна е!

Аз съм правила "буквен" имен ден - торта във формата на името й )добре, че не се казва Александрина, да речем), сладки-буквички, сандвичи, рязани с формички за сладки, разни такива неща. За големите имаше греяно вино, все пак беше декември.

Втория й рожден ден беше с торта-замък , третият - с торта-подарък. Досега не съм ги правила много тематични, защото ми се струваше, че децата са още малки. Но на последния й рожден ден разпънах на пода ролка тапет откъм обратната му страна и поканих всички гостенчета и родителите им да си очертаят ръцете. Сега имаме една дълга ролка с приятелски ръце Simple Smile
Какво друго... обикновено правя по някаква къщичка от меденки, защото така или иначе и именния, и рождения й ден са в околоколедно време. А си е кеф да гледаш как деца си чупят от покрива и оградката...

За тази година си е поискала динозавърски купон  - имам някои идеи, знам как се прави торта-динозавър, могат да играят на археолози, търсейки "кости и фосили" от меденки в купа с пудра захар. После може да сглобят някой скелет, ако не ги изядат междувременно Simple Smile
за украса - динозавърски стъпки по пода... малко папрати от зелена хартия... ааа, и вулкана от сода, оцет и хранителна боя, препоръчан от Янита (струва ми се).
какво друго... покани могат да се направят лесно, като се изреже зелен картон във формата на стегозавър, да речем...
да направим кукла-динозавър за куклен театър (вчера направихме една с Ането от самотен чорап, цветна хартия, лепило и готовите очи, които блажка така мило ми изпрати преди време  Hug ) Казва се Никола  Laughing

ей това е общият дух, обаче едва сега му идва времето - все пак децата трябва да са достатъчно големи за организирани игри. Повечето й приятелчета са над четири години и вече играят съвместно.

Но и на две години беше хубаво  Laughing
Виж целия пост
# 7
габа досега е празнувала със семейството и в детската градина - не сме имали специално отделно тържество с деца-гости.
виктория е по тематичните празненства - през последните три години сме имали приказно парти, страшен купон и холивудски звезден рожден ден. на последния се беше облякла и гримирала като чарли чаплин. тортата, украсите и забавленията бяха според темата. тя е доста по-голяма и не знам дали ще са интересни и приложими идеите.
Виж целия пост
# 8
Маленна, като наближи, дрънни ми едно ЛС да ти кажа откъде какво какво да си вземеш като хубави аксесоари, украси и тн т.
Искам тук пък smile3516
Аз каква съм ОвцА! Нали уж записах тел на оня готин клоун, който видяхме лятото на Хоризонт. Е да, ама само го набрах, а после забравих да запиша  smile3537 Ета и тя го искаше, ама аз `Не, аз съм го взела`, да бях я оставила да го запише, кукундрел изфирясал  smile3538
А беше наистина добър, за разлика от всички други самозванци смешнизи във Варна  Tired
Виж целия пост
# 9
лелееееееееее, изобщо не очаквах толкова прекрасни идеи и то само на 1 страница.
Много ви блаводаря.   bouquet Тази тема ще си я print-на за в бъдеще да не ми избягат тези страхотни идеи.
вижте какво съм подготвила за главичките на гостите.
Понеже празнуване с дъщерята на ета /Малена и София/ се родиха с 2 часа разлика, ще има доста гости и поне още 10-12 трябва да направя. Миналата година, никак не станаха хубави снимките и ми се ще таи година да наваксаме с фотоси  Laughing

http://malena2004.multiply.com/photos/album/142
Виж целия пост
# 10
Еххх, дъщеря ми случи на близначка!  Hug
Виж целия пост
# 11
Завиждам ти на умението, идеите, че и търпението   bouquet
Виж целия пост
# 12
Завиждам ти на умението, идеите, че и търпението   bouquet

виж, да пазя диети, хич не съм търпелива Naughty Embarassed /а е наложително вече/
ама за такива неща, умирам си аз да ги правя, много ме успокоява /майка ми е същата, доказателство, че съм нейно дете, а не както сестра ми преди години ме лъжеше , че съм осиновена/
Виж целия пост
# 13
Е на майка си случила, ама на сестра не  newsm62
Виж целия пост
# 14
Е на майка си случила, ама на сестра не  newsm62

Хай сега стана скандала!  newsm47
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия