Спрях със кърменето ..посъветвайте ме

  • 667
  • 8
Смятам 4е дъщеря ми е ве4е голяма и реших да спра със кърменето . всъщност близо година " кърменето " ни се изразяваше със приспиване на гърдата и "нощни набези" отстрана на ГЕри . Наскоро  реших , 4е това ве4е не е удобно за мен и заедно с мъжа ми успяхме да я "отбием" . оказа се оба4е , 4е аз самата не съм подготвена за това . поради ред при4ини на лекар тези дни не мога да отида ..за да ми даде конкретен съвет ..затова искам да ви попитам няколко неща .
 трябва ли да изтисквам млякото ?
за колко време ще спре ?
нормално ли е ве4е 3-та седмица да не е спряло ?
"стягането " на гърдите нормална практика ли е - така ме съветват куп "баби"
 бихте ли ме насо4или към някаква литература в интернет по въпроса ?
 как " отбихте" вие ?
бих се радвала да про4ета отговорите ви
 Hug мерси !
Виж целия пост
# 1
от личен опит не мога да говоря - кърмих доста по-кратко. зълва ми, обаче, кърми долу-горе колкото теб. трябваше да пие хапчета, за да й спре кърмата - въпреки това, дълго време имаше. на въпроса й защо така, лекарката й отговори, че не можеш да искаш, след като си кърмил две години и половина, кърмата ти да спре за седмица-две-три. последно, помня, някакви компреси си слагаше на гърдите (дали не беше с камфоров спирт newsm78).
и аз съм чувала за стягане, но ми се струва доста остарял и вандалски (бррр! ooooh!) метод.
успех!

Виж целия пост
# 2
Хулиган4е,не мога да ти помогна от ли4ен опит.
Но виж тук(ако ве4е не си ги видяла):
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=13697
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/568/
Виж целия пост
# 3
Здравей! Аз отбивам в момента - не съм кърмила от последната събота. Аз също се оказах неподготвена - кърмех на поискване и изведнъж спрях. В резултат буци в гърдите, препълване и т.н. Реших, че по-малкото зло са хапчетата и си взех. Изпих точно 2 /4 половинки/ и щях да умра от повръщане, световъртеж, отмаляване и т.н. Междувременно се цедях дотолко, че да разкарам буците и гърдите да се успокоят. Втори ден не цедя, гърдите ми са пълни, но следя да не стават буци. Взех си Лецитин, но не съм много сериозна в пиенето му, също Витамин Б6, хубаво е да се правят компреси със зелеви листа, ама само един си направих  Embarassed.
Виж целия пост
# 4
МЕрси за статииките .. голям мързел ме е налегнал .. и даже не се бях сетила да поразровя  из сайта на бг-мама Simple Smile
 доста по-ясна ми стана картинката Simple Smile
Anita_79 пожелавам ти успех и упорство в отказването .
аз поне проблеми с гърдите нямам или по то4но нямах до в4ера . тогава ре6их 4е трябва да се изцедя и днес 4уствам някакво парене в едната гърда . това дали е нормално ?
 наистина забелязах 4е млякото ми като4ели е като "коластрата" - бозаво на цвят .дано скоро спре
Виж целия пост
# 5
...реших , 4е това ве4е не е удобно за мен и заедно с мъжа ми успяхме да я "отбием" ...
Хулиганче, със съвет не мога да ти помогна, дано се включат по- опитните мами, но искам да Те поздравя за дългият кърмачески път който сте извървяли с Гери и да Ти пожелая успех с преодоляване на последните неприятни усещания в гърдите. Hug
Виж целия пост
# 6
Ани сама се отби. Вече почти 2 мес. не съм кърмила, но не съм имала никакви проблеми. Отбиването беше доста продължително и кърмата ми с времето намаля. Сега като стисна зърното все още излизат капчици, не е съвсем спряла. Гинеколога ми каза, че имало жени, които били така с години. Предложи ми хапчета, но аз не мисля, че имам нужда.
Мисля, че просто ако имаш повечко кърма не е добре изведнъж да спираш кърменето, така струва ми се е по-трудно. Това е мое мнение, който е бил в такава ситуация най-добре ще каже.
Виж целия пост
# 7
...заедно с мъжа ми успяхме да я "отбием" . ..
Хулиганче,а колко време Ви отне отбиването? Татито ли през това време  пое приспиването на Гери? Ако имаш време и желание разкажи повече за Вашето отбиване, ако не просто прескочи въпросите ми! Hug
Виж целия пост
# 8
Okoло м.май и аз бях пуснала подобна тема,но  моят опит за спиране беше неуспешен-още си с е кърмим де.От тогава знам че пристягането не помага ,бях пробвала ден два,ужасна работа е.До хапчета на стигнах ,но всеки ми казваше че имали много странични ефекти.Нещото ,което правех аз е да се цедя,когато почуствах много напрежение в гърдите,изцеждах,толкова че да ми поспаднат малко,не напълно и тъка. До пълно спиране на млякото не стигнах,но мисля че това е най-безболезненият вариант за теб.Дано всичко  мине безпроблемно.Успех
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия