Раждане без подкупи

  • 2 922
  • 48
Искам да попитам има ли майки доволни от специалистите, които са ги израждали, без да се налага да дават подкуп предварително или по време на раждането и ако е възможно да дадат повече обяснения по този въпрос?
Виж целия пост
# 1
Мисля, че никой не може да те задължи да дадеш подкуп.
Виж целия пост
# 2
Мое мнение е че ако искаш да не даваш подкуп отиваш в болницата и каквото сабя покаже , ако ли не се уговаряш с доктора и си бъркаш в джоба. Успех ти желая !!!
Виж целия пост
# 3
Аз и неискам да давам, единственото което ме притеснява е да не кажат дай тука еди колко си пари, че иначе ще има проблеми, но тъй като нямам информация за такъв случай искам мненията на родили майки при дежурните екипи, без да имат предварителна уговорка и без да са плащали за да се чувстват по-спокойни, понеже моето мнение за ражданетое, че каквото ти е писано няма да се случи на някой друг, независимо дали си бутнал или не си на някого.....
Виж целия пост
# 4
Мисля, че няма да те върнат да раждаш. В повечето случаи майките сами питат за плащане и сами бутат пари.

Когато не зададеш този въпрос, мисля, че няма кой да ти поиска пари.
Виж целия пост
# 5
Досега не съм чувала да искат пари на някои в процеса на раждането , иначе познавам мами родили при случаен екип, има както много доволни така и много недоволни. Всичко е въпрос на късмет и аз от сърце ти го желая. Отначало и аз бях решила да не плащам но няколко дни преди да родя( преносвах) се размислих и реших да не рискувам. Каквото и да решиш съм сигурна , че всичко ще бъде наред !!
Виж целия пост
# 6
Цитат на: Bezhy
Аз и неискам да давам, единственото което ме притеснява е да не кажат дай тука еди колко си пари, че иначе ще има проблеми, но тъй като нямам информация за такъв случай искам мненията на родили майки при дежурните екипи, без да имат предварителна уговорка и без да са плащали за да се чувстват по-спокойни, понеже моето мнение за ражданетое, че каквото ти е писано няма да се случи на някой друг, независимо дали си бутнал или не си на някого.....


Аз съм раждала при дежурния екип - просто така се случи. Супер доволна съм - въобще не е ставало въпрос за пари, никой дори не е намекнал за това, бяха страшно любезни и с малки изключения си свършиха работата много добре. И все пак е въпрос на късмет независимо дали даваш пари или не.
Виж целия пост
# 7
Съни благодаря за мнението, по принцип и аз така мисля, но като гледам що се изписва по форумите и съм особено мнителна....
Виж целия пост
# 8
Благодаря Ви момичета за успокоителните думи, то при мен е още рано за раждане, ама да си правя сметката пък накрая да видим какво ще стане......
Виж целия пост
# 9
Братовчедка ми роди преди 4 дни, на 5 януари в Майчин Дом, второти си дете при дежурния екип. Защо?

Ами защото преди 6 год. роди първото си дете по същия начин, даже си отиде пеща до там, живее близо, при дежурния екип....и всичко ОК.

Сега пак реши така да направи, тя е на 36 години, достатъчно вряла и кипяла жена, постъпи вечерта на 4 януари, и през нощта роди живо и здраво момиченце, 3.200кг, всичко е ОК.

Но тя не се притеснява от нищо просто.
Виж целия пост
# 10
Цитат на: Liorena
Братовчедка ми роди преди 4 дни, на 5 януари в Майчин Дом, второти си дете при дежурния екип. Защо?

Ами защото преди 6 год. роди първото си дете по същия начин, даже си отиде пеща до там, живее близо, при дежурния екип....и всичко ОК.

Сега пак реши така да направи, тя е на 36 години, достатъчно вряла и кипяла жена, постъпи вечерта на 4 януари, и през нощта роди живо и здраво момиченце, 3.200кг, всичко е ОК.

Но тя не се притеснява от нищо просто.


Лио, да ви е честито новото попълнение в семейството Grinning

А на въпроса за подкупите, аз не съм плащала, нито са ми искали и всичко мина гладко Grinning
Виж целия пост
# 11
Аз също не се притеснявам много, единственото ми притеснение е да ме срежат секцио без да има нужда, просто се страхувам от секциото и аз незнам защо но това е моят кошмар, а първото бебе беше 4,100 но отидох с 6 см разкритие та не ми правиха секцио защото бързо разкритието стана пълно и само ме сразаха долу за да излезе по лесно глават че беше много голяма...... та предпочитам пак с епизиотомия да родя ако е голямо бебето, а не секцио..........но......незнам
Виж целия пост
# 12
Цитат на: Liorena
Но тя не се притеснява от нищо просто.

Ей това е - плащаш не за грижите покрай раждането, а за собственото си спокойствие.
Няма жена, която са я върнали, защото не е платила.
Когато раждах аз, в предродилна бяхме 4 момичета и доктора се държа еднакво с всички.
Виж целия пост
# 13
Цитат на: nikol78
Лио, да ви е честито новото попълнение в семейството Grinning


О! Благодаря много Grinning
Да е жива и здрава, това е най-важното.

Мисълта ми беше, че братовчедка ми никога не е мислила да плаща, както първия път, може би, след като първия път е било така, е имала кураж, не знам, аз май не съм толкова смела.... Simple Smile
Виж целия пост
# 14
И според мен никой няма да ти поиска пари. Няма върнати от родилния дом. На всички са помогнали да родят по един или друг начин. Успокой се за това. Аз отидох да раждам без уговорки с лекари и трябва да ти кажа, че ми обърнаха толкова внимание, колкото обърнаха и на другите(с уговорките). Много съм доволна. Не мога да се оплача нито от отношение, нито от липса на внимание. Хората си знаят работата. Плащаш, неплащаш пак боли и пак ти ще се мъчиш.Единственото, което е, да правиш точно това което ти казват лекарите. Като ти кажат да напъваш, ще напъваш. Като ти кажат да не напъваш няма да напъваш и т.н. Лекарите се карат, тогава когато понякога с действията си застрашаваш живота на бебчето или сама усложняваш положението и поради куп причини. Да не забравяме, че и те са хора, и че и те понякога си изпускат нервите.
 Мен ме посъветваха да не плащам и така  направих (не че не съм имала възможност, просто не исках, а и не сметнах за необходимо).
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия