Как чистите силикона в банята

  • 12 246
  • 12
Направо съм се видяла в чудо! Преди няколко месеца правихме ремонт, отстрани силиконираха ваната, но на места силикона почна да чернее, някакси отвътре!
Нямаме мухал в банята, мия я поне веднъж седмично, но това не може да се махне!

Виж целия пост
# 1
Опитай да напръскаш със "Саво" - би трябвало да избелее това черното.
Виж целия пост
# 2
при нас пожълтява - силиконът под гърнето. пръскам със саво или антимухъл и се маха. въпреки, че не е мухъл - явно препарат с белина помага  Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Аз в началото махах целия силикон и го слагах наново /вече се специализирах, пък и ваната става като нова/, но една вечер реших да мия банята и сложих навсякъде доместос-червен. Домързя ме и оставих за следващата сутрин, търкането. Ами нямаше вече нищо черно по силикона.
Виж целия пост
# 4
при нас пожълтява - силиконът под гърнето. пръскам със саво или антимухъл и се маха. въпреки, че не е мухъл - явно препарат с белина помага  Simple Smile

Същата работа става и при нас. Много му се чудех, но един ден полях с белина и оставих да поседи малко - силикона си стана съвсем бял. Явно всякакъв препарат с белина върши работа.
Сега се чудя, дали ще стане и с фугите на плочките, че тези на пода започнаха да пожълтяват.
Имаше преди тема, ама все не ми работи търсачката.

Виж целия пост
# 5
Благодаря ви за отговорите!   bouquet  Още довечера ще пробвам!
Виж целия пост
# 6
Аз имам силикон около мивката в кухнята.. да го атакувам ли с доместоса.. newsm78
Виж целия пост
# 7
Аз имам силикон около мивката в кухнята.. да го атакувам ли с доместоса.. newsm78
Да  Peace
Виж целия пост
# 8
Да похваля един нов препарат, който открих на скоро - Sude Ultra Bleach Cleaner  - ползвам го почти навсякъде - плочки, мивки, тоалетна и с него изчиствам силикона.
Виж целия пост
# 9
А пък аз си мислех,че мъжът ми  е сложил силиконът некачествено и за това е почернял.Аз също почиствам с Доместос банята,но въпросното черно не излиза.
Виж целия пост
# 10

 

Сега се чудя, дали ще стане и с фугите на плочките, че тези на пода започнаха да пожълтяват.
Имаше преди тема, ама все не ми работи търсачката.


=======================================================================
Аз моите фуги на плочките ги чистя с белина.Светват за нула време.
Виж целия пост
# 11
Малко извън темата -  как да махна засъхнал силикон върху плочките - с шпатула опитах да поостържа, ама нищо не става  Close
Виж целия пост
# 12
Малко извън темата -  как да махна засъхнал силикон върху плочките - с шпатула опитах да поостържа, ама нищо не става  Close
Питай в Бриколаж, там имаше някакъв специален препарат.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия