Епидурална упойка в Св.София

  • 1 632
  • 10
Здравейте, въпросът ми е насочен предимно към майки, раждали наскоро в Св.София (бивша Тина Киркова).

Избрах си да раждам в тази болница, нормално, без уговорки, но с епидурална упойка (имам нисък праг на болка).

За съжаление, напоследък срещам все повече мнения, че в Св.София епидуралната упойка е проблем, обясняват го с липса на катетри. До колко това е вярно?

Има ли начин все пак да си получа такава упойка. Избор на лекар и екип дали може да ми го гарантира това, или напрво да сменям болницата?

Мерси за отговорите!
 

Виж целия пост
# 1
Аз родих там преди месец и половина, но родих със секцио, така че при мен упойката си беше задължителна.

Майките, които раждаха нормално бяха без упойка и по принцип анестезиолога там ми обясни, че при нормално раждане упойката не е препоръчителна, защото могат да се получат травми.

Попитах обаче лоята лекарка, при която раждах там и тя ми каза, че поставят упойка и в случай като твоя. Упойката се заплаща.
Самата тя обаче ти препоръчва варианта с избор на лекар ( ако можеш да си го позволиш ), за да си сигурна, че ще получиш упойка при нормално раждане. Другия вариант е да се уговориш със самия анестезиолог.
Виж целия пост
# 2
Фъстъчка и аз съм като тебе и незнам какво да правя!
Със сигурност няма да сменям болницата и няма да правя уговорки с лекар..мисля в процеса на раждане да си поискам,не вярвам някой да откаже ( така и така упойката се плаща )
Ако разбера нещо ново ще ти пиша!
Виж целия пост
# 3
През юли не се плащаше, но я слагат по тяхна преценка, а не по преценка на пациента. И аз бях с нисък праг на болка, но не ми повярваха, докато не видяха сами. Wink Не съм била с избор на екип.
А, и си носех катетър с мен, за всеки случай, но те си използваха техен.
Виж целия пост
# 4
Аз родих там със секцио, но другите жени които раждаха нормално не получиха упоика.И аз те съветвам ако имаш възможност да си направиш уговорка с лекар. Да кажа и няколко думи за болницата. Аз съм много възмутена. Платих си за лекар и от секциото не се оплаквам.Доволна съм. Но педиатрите са ужасни. Дълго и широко е за разказване, ще пусна отделна тема за моята история, но съветвам бъдещите майки , които са решили да раждат там да се въоражат с търпение, вафли ,за да черпят санитарките (които са компетентни по всички въпроси) за да изчистят стаята и тоалетната, и нахалство за педиатрите. Те смятат че майката е последната инстанция на която трябва да се дават някакви отговори и обяснения относно състоянието на децата
Виж целия пост
# 5
Епидуралната в Св. София (бившата Тина Киркова) НЕ се заплаща.  Naughty Преди няма и 2 седмици бях на курса им за бременни и изрично питах 2 пъти - епидуралната не се заплаща. Това бяха думите на д-р Гергова, която водеше лекцията.

biboshka, би ли споделила какъв точно катетър си носела, че да се снабдя и аз с него? Благодаря предварително!   bouquet
Виж целия пост
# 6
Епидуралната в Св. София (бившата Тина Киркова) НЕ се заплаща.  Naughty Преди няма и 2 седмици бях на курса им за бременни и изрично питах 2 пъти - епидуралната не се заплаща. Това бяха думите на д-р Гергова, която водеше лекцията.

biboshka, би ли споделила какъв точно катетър си носела, че да се снабдя и аз с него? Благодаря предварително!   bouquet
Да, и аз бях на такъв курс през юни, но истината не е съвсем такава. Родих с упойка. Бях с избор на лекар.И си платих за упойката - 250 лв. + 500 лв. за услугата избор на лекар. Тогава взех решение в хода на раждането и дори лекарите ми предложиха упойка.
Виж целия пост
# 7
Да, и аз бях на такъв курс през юни, но истината не е съвсем такава. Родих с упойка. Бях с избор на лекар.И си платих за упойката - 250 лв. + 500 лв. за услугата избор на лекар. Тогава взех решение в хода на раждането и дори лекарите ми предложиха упойка.

Странно!  Thinking Защо ще лъжат, че не се плаща?  newsm78 На теб какво ти казаха?
Виж целия пост
# 8
Предолагам всичко за това, че е безплатна е заради това да печелят пациентки...

Все пак здравната каса поема всички разноски по бременната, та ако намажат и нещо отгоре, добре им дошло....

Мен преди месец ме държаха 5 дни там, без особено видими причини, и в последствие разбрах, че симптомите на картона ми когато са ме приемали, дори не са истински, а само заради това да мина по здравната каса или клинична пътека някаква... абе не ми е ясно много...

Аз все пак си предпочитам тази болница... ще се опитам да си направя консултация с анестезиолог та да видим как ще го измисля, консултацията е 15 лв. пък на място ако успея да се уговоря накой да доиде да ми я сложи, или поне да разбера защо се случва това...

Някак си не ми се вижда нормално, напълно безопасна упойка, с която жените раждат съвсем безболезнено в цивилизованите страни да ни се отказва, при условие, че съм готова да си я платя... е не да дам 500 лв за избор на екип и доктор, който не познавам, и още 150-200 само заради упойката... ако е така, вероятно, ще ходя в Шейново... 
Виж целия пост
# 9
Аз родих там със секцио, платих само за избор на лекар, но когато преди раждането - на консултациите съм питала за епидурална при евентуално нормално раждане (до последно не беше сигурно как ще раждам), също ми казаха, че няма да я плащам. Предполагам, че влиза в цената при избор на лекар!! 
Виж целия пост
# 10
Пак казвам, че не съм била с избор на лекар, така че не влиза такава цена.

Носех си епидурален катетър - той влиза в сета за епидурална анестезия, който включва катетъра /с или без филтър/, иглата на Туохи и евентуално специалната спринцовка с меко бутало (такива са сетовете на Braun). Не знам по кои аптеки ги има и колко струват, бях се снабдила от една друга болница, тъй като на училището бяха казали, че поради липса на катетри (разбирай - сетове) правят спинална, а не епидурална анестезия, а пък аз не исках да раждам нормално със спинална.

В хода на раждането те сами решиха да ми сложат упойката, след като около три часа и половина виех така, че не можеха да седят покрай мене. Едвам дочакаха да достигна заветните 5 см разкритие. След като ми бяха сложили катетъра, споменах, че нося, но после така и не сколасах да им го дам. Бяхме се разбрали с анестезиолога да не ми слага повече дози, защото те принципно се страхуват, че се губи усетът, а понякога и моториката, и жената не може да напъва ефективно. Дозата, която ми сложиха, обаче, действа около 2 часа, през които раждането беше напреднало съвсем леко. След като напълно отмина действието на анестетика, последвха още около два часа болки до такава степен, че от болката не можех да напъвам. Когато видяха, че не съм в състояние да толерирам и опитите за мануално изтласкване (натискането през корема), кандисаха да ми сложат още една доза - тя самото раждане много не го обезболи, но успя да обезболи 50-те минути шев и кройка, които последваха Laughing!

Общо взето, когато видят, че наистина е необходимо, правят това, което трябва.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия