Не знам вече с това хранене ... Помагайте !

  • 625
  • 10
Докато беше бебе Марти доста добре си похапваше . Ядеше от готовите пюрета , каши , сокове , като винаги съм се старала да му вземам най - хубавото  Rolling Eyes
От известно време обаче ( около два месеца ) е станал много злояд . Какво ли не опитвам - не и не  Sick като чета другите деца какви неща си хапват , а и като говоря с приятелки , направо се ужасявам от негото меню  Sad Изобщо не пожела да яде храната от кухнята , супа или готвено не опитва  Naughty да не говорим за попара или нещо от този тип . Преди хапваше грис , кремчета , плодово мляко или мляко с бисквити ... сега - не !
Само като види лъжицата и я блъска или хапва една - две ...
Пюрета яде само от готовите , на Алете и на Хип , сготвено яде , ако не е пюрирано - примерно пиле с ориз обича ... но това не е нормално хранене за неговата възраст -
- Сутрин 150 мл. АМ ( преди пиеше 210 , сега не иска толкова )
- към 9-30 - 10.00 хапва 1 бисквита или плод и то невинаги
- на обяд - пюре , като често изяжда само половината
- към 16 ч. - готова каша
- вечеря разни сухоежбини или каквото ядем ние , но много малки количества - примерно две - три парченца филе или кашкавал и малко хляб ( или снощи примерно - две хапки месце и малко картоф  Rolling Eyes ) и пие малко АМ - кам 100 мл. и то не винаги го изпива...
Кажете ми - това нормално ли е ... той не се храни достатъчно , а не е дребен всъщност .
Вчера правих макарони на фурна - не ги опита , после му дадох мляко с бисквити - пак не , днес му направих мляко с ориз - пак не го опита ...

Не знам вече какво да правя  Sad Дайте ми някакви съвети и изобщо ПОМАГАЙТЕ моля ви  bouquet
Виж целия пост
# 1
първо- спри да се тормозиш.
второ- много се опитваш да му угаждаш и вероятно това го прави още по- капризен newsm78.
Защо му даваш АМ сутрин, вероятно го засища и затова не иска да закусва. Пробвай директно със закуската, с мляко естествено.

А той готвено никога ли не е обичал и ял?
Виж целия пост
# 2
Ами той си го иска АМ сутрин , свикнал е и си го пие ...
А готвено , като се замисля ... май никога не е обичал .

Притеснявам се , че не се храни пълноценно , не толкова за количеството  Sick
Виж целия пост
# 3
то и количеството не ви е много пълноценно, като чета Confused, но сякаш видът на храните е по-странен, наистина.
Ако минеш нещо готвено в блендера, пак ли няма да го яде?
Виж целия пост
# 4
Pipinka, не се притеснявай. Детето знае най-добре от какво има нужда. При това неяденето е, според мен, само период, а АМ му дава много повече отколкото изглежда на пръв поглед.

При моята девойка го има същото особено на възраста на твоя син редуваше периоди на ядене с такива на неядене. Много изнервящо. Също не яде манджи. Пюретата ги отказа отведнъж, на кухня не съм я записвала. Още пие вечер АМ и смятам да го пие до когато иска. Вечер понякога нищо не яде, а понякога преяжда /според мен/.

Все давам пример с племеницата ми, която към 8 си рожден ден ядеше само препечени филийки с масло, шопска салата и спагети карбонара. Това всеки ден...месеци наред. Оживя, оцеля и излезе от този нервещ период.
Виж целия пост
# 5
Да ти кажа и аз съм в същото положение. Моята даже и мляко не пие. Виж, важното е да хапва нещо. Като иска пюрета - дай му пюрета. Не настоявай и не показвай, че за теб е важно да хапва от другите неща, предлагай му от време на време да опитва от вашата храна, но ей така, между другото. След известно време може и да му мине и да поиска сам. Знам, че е лесно да се каже, даже аз самата не го правя  Embarassed  Embarassed, но друго не се сещам. Аз ставам луда всяка сутрин на закуска - искам това, не искам онова, вадим 4-5 неща, и накрая - пак сандвич, при това 1/2 малка филийка я изяде, я не. На всичко отгоре и мляко не пие. Никакво. Само детско плодово кисело, с лъжица. Като види бяла манджа (примерно да набутам 5-6 лъжици АМ в супата - плюе като камила....В чудо съм се видяла.
Пюретата за след 1 година (12, 15 и 18 месеца) на Алете хич не са лоши, пробвай дали Семпер няма да приеме, те също имат хубави нещо, като домашно готвени са. Малко скъпичко излиза, но поне ще хапва пълноценно!
Виж целия пост
# 6
Едва ли ще те успокои, но и моят син отказа всякаква готвена храна на 1 г. и 9 м. а преди това беше лакомо дете. От тогава яде от нашата храна и то ако му хареса. С лъжица яде само кисело мляко. Всичко друго трябва да се яде с виличка. Ако не му хареса храната си отваря хладилника и сам показва какво иска да яде. Не го насилвам. / То и не мога де/. Гледам да хапва месо, мляко, сирене и плодове. За голямо разнообразие на храната и дума не може да става. Но е здраво дете и това ми е достатъчно.
Има доста теми за злояди деца назад във форума. Ако имаш време потърси и прочети. Може и да си харесаш някои идеи. Въоръжи се с повече търпение. Предлагай на детето само да избира какво ще яде. Поне моят така си хапва повече.  
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=28603.20  -  Тук има тема за злояди деца
Виж целия пост
# 7
И ние така ,бяхме много лакоми и на 1г. каза не ,от тогава до скоро ядеше по-малко.Сега каквото и дадеш яде ,но аз никога не съм я насилвала.Каже ли не ,стой гладна до следващото хранене .Като чета примерното меню,ми се струва ,че си хапвате супер  bouquet
Виж целия пост
# 8
Моята муха никога не е закусвала различно от АМ, като стане изпива едно шише 210мл,
към 10ч. банан или ябълка,
 спи към 12ч.
и обядва чак като стане  Rolling Eyes до 14-15ч е на АМ и плод, обаче така е вече почти година, не се притеснявам да ти кажа честно, защото изглежда това й стига Wink

Обяда й е най голямото хранене, вечерята -според зависи, АМ не пие после, чак сутринта  Wink

щом детето ти е игриво, здраво и тн, мисля че излишно се притесняваш  Peace
Нормално е да се хранят по по-малко, от преди - поне за мен е нормално Wink
Виж целия пост
# 9
Pipinka,ние сме горе долу в същото положение,Калина е на 8м и като види че доближавам с лъжицата,стиска устни и пуфти,не яде нищо ,чака все още да я кърмя,но аз вече нямам кърма,давам и KIDDI по препоръка на педиатър за увеличаване на апетита,но засега нямяме никакъв ефект
Виж целия пост
# 10
Благодаря на всички за отговорите ... явно толкова му се яде  Sick
milena ще прочета с интерес темата за злоядите деца , макар че само като си помисля как добре си хапваше преди  Rolling Eyes и през ум не ми е минавало , че ще ми се наложи ...
Определено и ние имаме проблем с лъжицата - иска да яде сам и да гризе нещо или да е с вилица ... това разбира се прави абсолютно невъзможно яденето на супи и готвено  Crossing Arms

Успокоявам се с това , че няма дете доброволно умряло от глад , така че ...

poli
- Мартин почти не е кърмен , така че няма какво друго да чака да му предложа  Confused просто е станал злояд ...

Чакам още мнения  Hug , от помощ ще са ми със сигурност .
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия