Раждане с папилома...

  • 15 170
  • 28
Здравейте!

За първи път пиша тук и се надявам да срещна мами с моя проблем и очаквам да разбера какво им се е случило /това за мен ще е от помощ/.

Бременна съм почти в 9-ти месец.
Освен непрестанното бяло течение имам и вируса папилома.  Sad
Проблемът е: лекарката, която следи бременността ми казва, че трябва да родя секцио, а при преглед при друга лекарка ми беше казано, че секциото в случая е излишно, даже вредно.
Аз предпочитам нормално раждане, но /естествено/ искам най-доброто за бебето и мен.

Надявам се мамчетата в моята ситуация да разкажат те как са раждали и изобщо какво смятат за този проблем...

Много благодаря предварително... Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Здравей,
Доколкото съм запозната ако имаш папиломи, раждането задължително трябва да е секцио.
Аз преди година имах папилом на шийката на матката и лекаря ми каза, че при бременност ако има рецидив, жените раждат секцио, за да няма проблеми с бебчето.
Бременна съм в 21-ва седмица и се надявам до края да не се появява тази напаст папиломите.В момента съм II PAP група, преди седмица ми взимаха секрет за цитонамазка.
Ти от цитонамазката ли разбра че имаш папилом?
ХУбаво е който има такива проблеми да ги сподели и аз искам да знам повече по темата
Виж целия пост
# 2
Раждането трябва да е чрез секцио!
Виж целия пост
# 3
Настоящата ми лекарката не ми е взимала сега цитонамазка.
Имах проблеми с папилома 2003г /тогава се лекувах - достигна се и до лазер - накрая бях здрава/ и я уведомих.  Т.е. тя знае за проблема ми, но не ми е пускала никакви изследвания...
Чак сега ми казва, че трябвало да е секцио, а аз останах с впечатление, че мога да си родя нормално...
Виж целия пост
# 4
Преди седем години аз също имах + цитонамазка, ракови клетки на шийката на матката  Правиха ми процедура наречена LEEP(живея в чужбина и процедурата не беше направена в БГ),изрязаха на две места части от шийката на матката.В Бг всичките ми цитонамазки бяха Ок и изведнъж тук резултатите бяха обратни. Три години след това, забременях и родих нормално,никои от моите лекари не ми каза, че трябва да родя секцио.
Всички цитонамазки след процедурата ми са ОК.Правят ми цитонамазка всяка година.

Относно бялото течение не се тревожи, това е нормално в последните месеци на бременността, аз също страдах от това и ми правиха какви ли не изследвания,всичко резултати бяха нормални. След като родиш всичко ще се оправи.
Късмет и леко раждане!


http://womenshealth.about.com/cs/surgery/a/leepprocedure.htm
Виж целия пост
# 5
Мисля, че папилома вирусът сам по себе си не предполага секцио. Много жени го носят дори без да предполагат. Друг е въпросът ако има дисплазия или раничка.
Виж целия пост
# 6
Забравих да ви кажа, че
 има ваксина за папи лома вирус. Нямам информация дали в БГ се предлага такава ваксина.
Ето малкo информация по въпроса.



http://www.cdc.gov/std/hpv/STDFact-HPV-vaccine.htm
Виж целия пост
# 7
Аз доколкото знам, раждането със секцио е задължително в случая!
Виж целия пост
# 8
Папилома-вирусните инфекции са изключително широко разпространени сред хората, но далеч не всички от заразените имат видими прояви и ли пък знаят за това. Сама по себи си HPV инфекцията не е индикация за раждане с цезарово сечение. Но ако тя се проявява с големи или разположени на неподходящо място кондиломи може да се предпочете секцио. Всичко е въпрос на конкретна ситуация, а не на принцип. По отношение на ваксините - уви, те не касаят нашето поколение, а тези, които сега са в яслите и детските градини /евентуално/.
Виж целия пост
# 9
ще подкрепя Герион3, като добавя, че съм раждала със секцио по диагноза HPV, с уточението, че опасност за бебето няма, опасността е за майката, ако има рани и изменения по шийката на матката, да не станат по-големи поразии в процеса на раждане. Това е то. И да добавя, че кондиломите не са страшни, те са от т.нар. "добри щамове" на вируса.
Виж целия пост
# 10
Благодаря на всички, изказали се засега... наистина ми е по-леко, виждайки жени със същия проблем....

Надявам се да има още включвания от вас, мили мамчета!  Wink
Виж целия пост
# 11
Настоящата ми лекарката не ми е взимала сега цитонамазка.
Имах проблеми с папилома 2003г /тогава се лекувах - достигна се и до лазер - накрая бях здрава/ и я уведомих.  Т.е. тя знае за проблема ми, но не ми е пускала никакви изследвания...
Чак сега ми казва, че трябвало да е секцио, а аз останах с впечатление, че мога да си родя нормално...

Папилома Вирусът е в много варианти...ти каква негова разновидност си лекувала? Кондиломи ли?.....ако става дума за тях - имай в предвид, че при липса на изявени образувания - няма как да заразиш бебето си и можеш да родиш нормално....т.е. ако през 2003г си ги излекувала и оттогава не са се появявали - няма причина да не родиш по естествен път. Секциото е задължително, ако имаш налице образувания от тази група....Да, ти си негов носител, но не можеш да заразяваш с него плода ако е неутрализиран и ако по време на бременността си нямала кондиломи..... моят съвет е да си направиш изследвания и да се консултираш отново.....
Не подценявай вируса и прави редовно цитонамазки, за евентуални изменения....Успех и леко раждане Hug
Виж целия пост
# 12
Папилома Вирусът е в много варианти...ти каква негова разновидност си лекувала? Кондиломи ли?.....ако става дума за тях - имай в предвид, че при липса на изявени образувания - няма как да заразиш бебето си и можеш да родиш нормално....т.е. ако през 2003г си ги излекувала и оттогава не са се появявали - няма причина да не родиш по естествен път. Секциото е задължително, ако имаш налице образувания от тази група....Да, ти си негов носител, но не можеш да заразяваш с него плода ако е неутрализиран и ако по време на бременността си нямала кондиломи..... моят съвет е да си направиш изследвания и да се консултираш отново.....
Не подценявай вируса и прави редовно цитонамазки, за евентуални изменения....Успех и леко раждане Hug
   
Когато се лекувах - да, имах кондиломчета, но се изчистиха.
Претърпях и лазерното горене - всичко беше ок след контролните прегледи.
А коя разновидност...честно казано, не си спомням...пазя си някои изследвания, но от тях не разчетох нищо с точност.

Оттогава не съм имала кондиломи и никакви проблеми.

А по време на бременността - имах веднъж, сега май нов....но те се горят с лекарство...а и са на такова място, което няма да има допир с бебето...

Интересно ми е как така лекарката нито веднъж не ми взе цитонамазка, а определи някак изведнъж секцио и веднага ми препоръча някакъв неин лекар ... май по-скоро е търговка, отколкото лечител...
Виж целия пост
# 13
Аз също имах папилони и родих секцио, но не само заради тях, а и заради седалищното предлежание на плода.
Още докато бях бременна, в края на 9-я месец, гинеколожката започна да ги гори. След раждането вече нямах такива образувания.
Посъветвай се и с друг специалист!
Виж целия пост
# 14
А по време на бременността - имах веднъж, сега май нов....но те се горят с лекарство...а и са на такова място, което няма да има допир с бебето...

Предполагам лекарството е Кондилин...и по думите ти - разбирам, че са външни, т.е. не са във влагалището...За консултацията с друг специалист и цитонамазката - моят съвет отново е - задължително при първа възможност. Освен, че е много упорит - Папилома вирус е и много опасен, и в никакъв случай не трябва да оставаш неинформирана за него! За съжаление в последните години е страшно разпространен, особено във вариант - плоски брадавици (кондиломи).... (които предполагам знаеш се разпространяват предимно и почти винаги по полов път, за това ако се лекуваш - задължително прати и кандидат-таткото на преглед) Кондиломите са много заразни и се разпространяват много бързо по епидермиса...предполагам си наясно колко са упорити, след като си ги лекувала и то с няколко метода!
По принцип по време на лечение на кондиломи се изписва курс с Изопринозин (най-разпространения имуностимулатор в борбата с папиломата), или с Котешки нокът, но тъй като си бременна и не е препоръчително....просто ти го пиша, ако лекарката ти не го е споменала по време на лечението през 2003г. Това лекарство подпомага укрепването на защитните реакции срещу вируса и възпрепятства активизирането му под формата на кондиломи, мулускули или други такива "изненади"  Confused Много е важно след лечение да няма повторно заразяване, затова и партньорът трябва да се следи внимателно.....
Най-важното за HPV (Human papiloma virus) е, че при нелечение и усложнения може да се превърне в причина за поява на  ранички или недай си Боже - рак на шийката на матката! Именно за това при жени, преминали през лечение и потенциални носители (каквато съм и аз между другото Cry) редовната цитонамазката е просто наложителна! Дано не съм те притеснила с цялото това инфо, в никакъв случай не искам да те разстройвам в такъв момент от бременността ти, но исках да ти споделя каквото знам и да съм полезна. В твоята ситуация - ако нямаш кондиломи във влагалището - не виждам проблем да родиш нормално....но понеже не съм лекар - просто се консултирай и с истински специалист след цитонамазка (тя проверява именно за изменение на клетки - т.е. ако изследването ти попада в група ПАП1 или ПАП2, не би трябвало да имаш проблем с въпроса)...но това ще ти го обясни най-добре специалист. Успех и голяма  Hug от мен
 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия