na 9 meseca oshte ne mozem da sedim

  • 603
  • 13
zdraveite mili mami,
molja vi za info dali spored vas e pritesnitelno che na devet meseca vse oshte Simona ne moze da sedi samostojatelno, napr v legloto ili kosharkata si, sashtevremenno se dvizi s prohodilka, sedi v stolcheto za hranene, v kolichkata, no njakade kadeto ima opora.
blagodarja na vsichki predvaritelno.
P.S.tezim 9,5 kg i sme 80 cm ako tova e ot znacenie
Виж целия пост
# 1
за мен е мааалко притеснително. какво казва педито ?
Виж целия пост
# 2
И аз мисля,че не е нормално.Досега би трябвало да е усвоила доста други движения (например пълзене) освен седене.
Според мен я заведи на ортопед.
Виж целия пост
# 3
Сподели с педито, но за мен не е толкова притеснително. След като прави всички онези неща, значи просто й трябва малко повече време. Аз също се бях притеснила по този повод с малката. Баткото започна да седи още на 5 месеца и все чаках и малката да е така. Тя започна да седи без опора в 8я. До тогава седеше седнала в количка, но като я сложех на леглото например все бързаше да легне. Много се притесних и започнах много активно с гимнастиката, която бях позанемарила честно казано. Давах й да ми хване палците и я подканях с моя помощ да се изправи седнала. И така докато не усетя, че вече не й е приятно, но общо казано на всяко сменяне на памперса тренирахме. Не зная дали е от това или просто й доиде времето да седне, но скоро след това се случи. И сега си седи самостоятелно без никакъв проблем. Нещо повече, батко й който седна на 5 месеца - проходи на 11м, а тя седна на 8 - а вече обикаля права в кошарата, хваната за перилата.
Виж целия пост
# 4
за мен е мааалко притеснително. какво казва педито ?
pri poslednata konsultacia (predi okolo mesec) otnovo spodelih pritesneniata si, no spored nashiat pediatar za sega ne bilo pritesnitelno...no i az neznam, dano
Виж целия пост
# 5
Сподели с педито, но за мен не е толкова притеснително. След като прави всички онези неща, значи просто й трябва малко повече време. Аз също се бях притеснила по този повод с малката. Баткото започна да седи още на 5 месеца и все чаках и малката да е така. Тя започна да седи без опора в 8я. До тогава седеше седнала в количка, но като я сложех на леглото например все бързаше да легне. Много се притесних и започнах много активно с гимнастиката, която бях позанемарила честно казано. Давах й да ми хване палците и я подканях с моя помощ да се изправи седнала. И така докато не усетя, че вече не й е приятно, но общо казано на всяко сменяне на памперса тренирахме. Не зная дали е от това или просто й доиде времето да седне, но скоро след това се случи. И сега си седи самостоятелно без никакъв проблем. Нещо повече, батко й който седна на 5 месеца - проходи на 11м, а тя седна на 8 - а вече обикаля права в кошарата, хваната за перилата.

mn ti blagodarja, sega sam malko po spokoina
Виж целия пост
# 6
И аз мисля,че не е нормално.Досега би трябвало да е усвоила доста други движения (например пълзене) освен седене.
Според мен я заведи на ортопед.
da drugoto e che Simona ne palzi, obrahta se po korem, zaema poza za palzene i zapochva da se klati napred nazad, kato obiknoveno se pomradva nazad ili se iztarkulva na edna strana. Zashto na ortoped?
Виж целия пост
# 7
Не на ортопед, а на невролог. Забавянето в двигателното разитие по-често се  дължи на неврологични причини.
Това клатене напред-назад не е много хубаво.
Махни проходилката - във вашия случай е задължително. Дете, което не може да седи самостоятелно, не бива да се слага в проходилка.
Най-вероятно ще ви предпишат специални рехабилитации и гимнастики.
Не се бавете много, защото по-добре да отидете на лекар без нужда, отколкото после да е станало късно. Много от тези работи се оправят с рехабилитация в ранна възраст.
Моят син нищо не правеше - не се обръщаше, не си играеше, за седене да не говорим. С масажи и гимнастики седна, пролази и проходи, макар и по-късничко.
Виж целия пост
# 8
И аз лятото като теб се бях притеснила и пусках теми тук.Една от мамите много ми помогна със съвети за упражнения/ето я мамата над мен .Тези   bouquet са за нея/.Започнахме и физиотерапия и на третия ден тя седна,но това не беше от терапията,защото там се разплакваше и почти нищо не правехме.Просто и дойде времето-в края на 9я месец.След това много бързо се научи да пълзи и обикаля по мебелите.Не е проходила още,но прави вече опити.Така че и да ти напиша да се успокоиш,това няма да стане,ами по-добре си вземи талон за невролог,а той да ви прати на физиотерапия-упражнения и масажи,които можете да правите и в къщи.Но в проходилка не съм я слагала докато не се няучи да седи,а след това за много малко време на ден.
Виж целия пост
# 9
Не на ортопед, а на невролог. Забавянето в двигателното разитие по-често се  дължи на неврологични причини.
Това клатене напред-назад не е много хубаво.Махни проходилката - във вашия случай е задължително. Дете, което не може да седи самостоятелно, не бива да се слага в проходилка.
Най-вероятно ще ви предпишат специални рехабилитации и гимнастики.
Не се бавете много, защото по-добре да отидете на лекар без нужда, отколкото после да е станало късно. Много от тези работи се оправят с рехабилитация в ранна възраст.
Моят син нищо не правеше - не се обръщаше, не си играеше, за седене да не говорим. С масажи и гимнастики седна, пролази и проходи, макар и по-късничко.


И двете ми деца се клатеха напред назад, когато почнаха да се изправят на четири крака и преди да пропълзят.
Виж целия пост
# 10
Не знам какво да кажа, освен да послушаш firebird и да се посветваш с невролог.
Успех, дано си се притеснявама напразно!  bouquet
А за клатенето и Калина така набираше скорост и начален старт, като се учеше да пълзи! Joy
Виж целия пост
# 11
Не се хващай за думата, повечето деца се клатят и после пропълзяват, но при други остава на това ниво и се превръща в стереотип. Съчетано с несядането не е хубаво...  Детето може би има нужда от малко повече внимание, не в смисъл родителски грижи, а в смисъл малко повече помощ. Има деца с по-хлабави стави, с по-нисък или по-висок мускулен тонус.
Нали всички сме различни. Тия неща със ставите и тонуса се нуждаят от малко повече усилия, за да дръпне детето напред.
Това, което описва майката, може да не е сериозно, но може и да е симптом за нещо по-сложно. Нека ги види лекар за всеки случай.
Виж целия пост
# 12
Според мен твърдението че всяко дете си е различно е валидно на 100 процента. Пепи например седеше стабилно, щъкаше в проходилката, но отказваше категорично да лази. Пролази някъде в 11 месец. При вас обаче ми се струва притеснително, че не седите, а вече сте на 9 месеца. Нищо не ти коства да се консултирате със специалист. От една страна ако няма нищо ще си по спокойна, а от друга ако не дай си боже има някакъв проблем, по добре е да се хване рано и да се назначи подходяща терапия.
Успех.
Виж целия пост
# 13
Не на ортопед, а на невролог. Забавянето в двигателното разитие по-често се  дължи на неврологични причини.
Това клатене напред-назад не е много хубаво.
Махни проходилката - във вашия случай е задължително. Дете, което не може да седи самостоятелно, не бива да се слага в проходилка.
Най-вероятно ще ви предпишат специални рехабилитации и гимнастики.
Не се бавете много, защото по-добре да отидете на лекар без нужда, отколкото после да е станало късно. Много от тези работи се оправят с рехабилитация в ранна възраст.
Моят син нищо не правеше - не се обръщаше, не си играеше, за седене да не говорим. С масажи и гимнастики седна, пролази и проходи, макар и по-късничко.

mn ti blagodarja za saveta, oshte v ponedelnik shte govorja s nashiat pediatar otnovo i shte otidem na nevrolog. Simona e dosta ziva, obrashta se, varti se, pravi opiti da se izpravja i da sedi sama i za tova do sega ne se pritesnjavah osobeno, a i neprekasnoto obrashtah vnimanie na nashia pediatar. spiram prohodilkata Simple Smile za sega.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия