смятатате ли че е нормално?

  • 3 803
  • 44
здравеите. бременна съм в 28 седмица и ходя всеки месец на преглед, гледат ме с видеозон. Всичко е о.к. с бебето,но единственото което ме притесниава че от 2 месеца главичката на детето върви с 1 седмица назад. Детето расте пропорционално, както нарастват частите от тялото, с такава пропорционалност нараства и главата. Минала съм фетална морфология при доц. Томова и всичко беше о.к., какато и при растежа, но сега... Лекарката ми каза че може да е генетично. Смятате ли че е нормално и на някой друг случвало ли се е ?
Виж целия пост
# 1
   Ама тя твоята лекарка няма ли си друга работа освен да те палши  #Cussing out?
  На моето бебенце два месеца поред му изкарваха главичката, че е върви с 3-4 седмици по-голяма от нормалните размери за седмиците в които беше! Сега пък ми казват, че е по-малка! Чисто и просто различните части нарастват различно според мен! Изобщо не се тревожи за това!
   Ако това ще те успокои ще ти кажа, че на една позната и двете и деца са се родили с по-малки главички / според лекарите /, но с по-дълги крайници, но и двете деца са нормални, жизнени и умни и страшно красиви  Mr. Green! А тя ги роди без проблем / втрото дори без нито един шев /!
  Като се замисля, твоята лекарка под "генетично" може би е имала предвид, че просто във вашия род бебетата се раждат с по-малки главички, но това не значи, че има увреждане!
   Гледай си спокойно бременността и не се тормози излишно! Ако толкова се притесняваш иди отново при доц. Томова на 3Д! На 3Д се правят най-точните замервания!
   Лека беременност   bouquet!
Виж целия пост
# 2
Главата изостава със седмица от тялото,така ли?И това в продължение на 2 месеца?Не мисли ли лекарката ти,че ако наистина е нещо генетично,главата щеше да изостава тенденциозно,а не просто да е със седмица назад.
Не се впрягай и се радвай на бременността си!
Виж целия пост
# 3
мисля,че не е проблем
Виж целия пост
# 4
Изобщ не се притеснявай, още повече че си минала и на ФМ и там са ти казали че всичко е ОК.

Моя мъник ту изоставаше, ту напредваше. В един момент ми казаха че все изостава.
Макар, че се роди 25 дена преди термина, то беше нормално и здраво бебе (3250гр., 51см.)

Бъди спокойна и се наслаждавай на хубавите моменти от бременността  Hug
Виж целия пост
# 5
Не се притеснявай. За да бъде премерена точно главичката на бебето трябва да е в определена позиция по време на прегледа. А пък бебоците обикновено точно тогава заемат всяко друго, но не и това положение  Laughing Така че по-вероятно е да е неточно измерване. Лека бременност.
Виж целия пост
# 6
Тревожиш се з глупости. Видеозоните дават отклонения, 1 седмица не е от значение, до термина има време.
Виж целия пост
# 7
защо не повториш прегледа с ултразвук при някой добър специалист, ако не си го направила вече? или иди пак при доц. Томова или при д-р Вили Димитрова в МЦ Фемина. те са много прецизни в меренето, в гледането на ултразвук и имат богат опит. просто така - да си спокойна. мисля, че това е най-правилно в случая. ще ти струва около 30 лева.
Виж целия пост
# 8
благодаря ви за съветите, да всичко върви пропорционално в растежа както и главата, но нали знаете като вземат размерите и програмата смиата и показва автоматично седмицата и все излиза 1 назад, но затова пак бедрото на госпожицата е дълго. По принцип като се загледам главата на мъжа ми и н амаика му са по-малки, поне така ми изглеждат и си мисля дали пък не е наследствено нещо... самата лекарка е много прецизна даже я мери 2 пъти и все едно и съшющо показваше...
Виж целия пост
# 9
Не се притеснявай излишно! Stop И на мен през 1вата ми бременност ми бяха казали, че детето изостава с 1 месец в развитието си... Cry.а сега ела да го видиш по- едър е от мен.  PartyНе слушай всичко какво ти казват лекарите. Naughty Един казва едно...друг друго.. #2gunfire.Ще видиш, че всичко ще е на ред.... Peace
Виж целия пост
# 10
Не се притеснявай. За да бъде премерена точно главичката на бебето трябва да е в определена позиция по време на прегледа. А пък бебоците обикновено точно тогава заемат всяко друго, но не и това положение  Laughing Така че по-вероятно е да е неточно измерване. Лека бременност.
Peace
При нас също имаше "изоставане" с две седмици, но на всичко. При следващ преглед се оказа, че сме си в нормите. Освен това д-рката каза, че било нормално за момченцата - да си наваксат после.
Лека бременност до края и леко раждане!  Peace
Виж целия пост
# 11
Не е притеснително. Изоставане с една седмица е ок. И ние бяхме така.
Виж целия пост
# 12
Тревожиш се з глупости. Видеозоните дават отклонения, 1 седмица не е от значение, до термина има време.
Peace
Виж целия пост
# 13
Прочети тази статия, към края се обяснява Колко точно може да бъде ехографското измерване? и евентуалните отклонения.
Не се притеснявай всичко е наред Grinning
Виж целия пост
# 14
Аз искам леко да се накарам на тези които се връзват на такива приказки.
Причините са много на първо място след 12-14 седмица всеки плод почва да се развива по своя собствена норма. Има гени предпоставки в някои плодове да с по малки глави другите с по големи бедра третите да с по малки ръце и т.н. ако всичко нараства пропроционално НЯМА признак на тревога.
Второ всички апарат които показват автоматично резултатите са настроени с данни средностатистически, но нито един от тях не е с статистика за БГ затова обикновено дават все някакви отколонения. Все пак ние Българите малко или много се различаваме генетично от Скандинавци, Великобританци или Германци и да не забравяте - това е сравнение с СРЕДНОСТАТИСТИЧЕСКИЯ плод на друга нация.
Не се шашкайте ако главата е по малка но си расте ПОВОД ЗА ТРЕВОГА НЯМА.
Аман от доктори някои от тях трябва да отидат на опреснителен курс.Ето и малко статистика
Колко точно може да бъде ехографското измерване?

Много точно в ранните седмици…и по-неточно с напредването на бременността.

От 5 - 6 г.с. отклонението е +/ - 4 дни.
От 7 - 11 г.с. отклонението е +/ - 5 дни.
От 12 - 16 г.с. отклонението е +/ - 7 дни.
От 17 - 26 г.с. отклонението е +/ - 10 дни.
От 27 - 28 г.с. отклонението е +/ - 2 седмици.
От 29 - 40 г.с. отклонението е +/ - 3 седмици.

Повече ето тук
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия