Спешно търсим детски невролог и физиотерапевт във Варна

  • 2 654
  • 7
Здравейте майчета,

Имам бебче на 2 месеца, което е с диагноза пареза на ляв бранхиален плексус или както му казват акушерска ръка. Ходихме на перглед при д-р Летвиненко, който ни посъветва веднага да постъпим в болница, за да започне подходяща рехабилитация. Сега се оказва че клиничната пътека е закрита и не могат да ни приемат до края на месеца. Много се притеснявам, защото разбрах че дори вече сме закъснели с започването на рехабилитацията и не искаме да отлагаме повече. Може ли някое майче  от Варна да сподели опита си.
Виж целия пост
# 1
Здравей!

Съжелявам, че до сега никой не се е включил, за да ти напише нищо! Тука има мами на дечица с АП!

Първо, съжалявам, за това което ви се е случило! Честотата на тая увреда е твърде ниска 1:1000 мисля че беше в учебниците, но за съжаление това са данни от преди години, сега може цифрата и да е по-висока за съжаление!

Не знам дали някоя друга мама ще се включи, но аз ти давам координати на д-р Щелиянов и координати на физиотерапевтката, при която ние ходихме до 1 год.възраст, преди да дойдем в Сф.


д-р Щелиянов- 0888/861010
рехабилитаторката >>> Димитрова-0887/976852

д-р Щилиянов е един от най-добрите невролози при който сме ходили, а да ти кажа ходихме при доста и в Сф и във Вн. Никое от местните светила тука не ни каза нищо по-различно от това което ни каза той само се опитаха да ни убедят че детето ни е по-увредено от колкото е всъщност, не коментирам защо са го правили, само го казвам като факт! Не се разпилявай да обикаляш цяла БГ с идеята че ще ти кажат нещо кой знае какво, сега трябва да се съсредоточиш върху това да можеш да помогнеш на детето си с цялата енергия която имате! Ако диагнозата е ясна и тя е АП то тогава пътя до 1 год е един масажи, гимнастика редовно поне всеки месец по 10 дни физиотерапия, което да включи ел.стимулация и нивалин /това покрива здравната каса/...ако имаш възможност може и повече гимнастика да викаш физиотерапевт у вас! Но това е достатъчно за сега! След като навършите една година в зависимост от постигнатато може да зпочнете плуване или нещо друго, но това за сега ще ви е достатъчно!

Давам ти и линк към темата "Акушерска пареза"-там се "опитахме да посъберем" малко повече инфо за АП, но напоследък не сме писали почти нищо:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=84168.0

Поздрави! ЩЕ очакваме да ни пишеш до къде сте стигнали!

Разчитай изяло на моята помощ
Виж целия пост
# 2
А някой татко от Варна може ли?
Първо нека кажа, че не съм запознат с това заболяване, но като човек обикалял по рехабилитации мога да споделя следното:
Д-р Щелиянов е кажи речи единствения детски невролог във Варна. Като такъв, имам доста негативно отношение към него. Въпреки че нямахме нужда от преглед при него, за започване на процедурите в Дом майка и дете във Виница бяхме насочени към него. Естествено той дори не си направи труда да прегледа детето а на практика само се "възползва" от направлението, което му занесохме. В последствие разбрах, че към него сме били насочени от жена му...!!! (координатор във Виница).
Въпреки всичко това в Дом майка и дете във Виница работят 2 добри (до колкото съм чувал) рехабилитаторки. Опитай там.
Виж целия пост
# 3
Здравейте.

Детето Ви има право на рехабилитация по клинична пътека за РТПНС - по 10 дни ( по две физиотерапевтични процедури) всеки месец.
За повече информация относно възможности за детска невро-моторна рехабилитация - влезте в сайта на Спец.Болница за ДЦП "Св.София" - www.cpcentresof-bg.com

Успех.
Виж целия пост
# 4
Пак да се включа.... Simple Smile

За АП един съвет от мен:
Невролога е много важна част от възстановителния процес на детето, но далеч не най - важния..

Няма да забравя в родилния дом още една акушерка ми каза " Физиотерапевтите ще ти оправят детето!" ...сега година по-късно съм склонна и аз това да ви кажа...

Не ми се влиза в спорове кой е добър кой не е.... и не мисля че това е це,та на занятието!

Намери си физиотерапевт, те познават много деца с АП, работили са с такива деца и те знаят какво да правят, а невролога добър или не, няма да свърши работа по възстановяването, по-скоро само ще очертае пътя, по който ще трябва да вървите и ще дава съвети и насоки! А основната работа ще падне върху физиотерапевта!

Както и да е... Физиотерапия и гимнастика трябва да започнете абсолютно ВЕДНАГА! Без никакво отлагане и без да се чудите кой е най-добър!Не се хаби в излишни въпроси "при него ли да отида?" или пък "Дали ще намеря по-добър?" и кой е "Най-добър?"

От опит ти казвам, започвайте веднага физиотерапия и гинастика, на тоя етап всеки невролог би свършил работа! Има си маркери, който се следят при възстановяването на АП, единия е след 20-тия ден от раждането, единия мисля, че беше около 3-тия месец, а другия след 6-тия месец. Съжелявам, отново, че не се включват други майчета да помагат и те!

Ако искаш отиди във Виница, ако ти е удобно ...на мен ми беше далече..ако искаш върви във Военна болница, където и да е...само започвайте веднага!

Нека обаче тази тема да не се превръща в спор кой е добър и кой не...с течение на времето ти сама ще усетиш кой е добър и кой не е!

Сега по-важно е, ако наистина не сте предприемали нищо, да започнете ВЕДНАГА!
Виж целия пост
# 5
КераЦудка, не съм си позволил да изказвам мнение кой колко добър лекар е. Просто споделих, че въпросния лекар изобщо не си направи труда да погледне детето при "прегледа". Това не значи че не е добър. По-скоро говори как гледа на част от работата си.
За незабавното започване на рехабилитации - твърдо ДА! darosbg имай предвид, че във Виница не можеш да отидеш с едно направление и да започнат работа с детето. Изискват доста повече документи. Успех! И се извинявам ако съм засегнал някой.
Виж целия пост
# 6
Sadman,

Съжелявам ..наистина и аз не исках да отварям приказка за кой е по-по-най! Просто тука напоследък се вихрят разни спорове (чел си и ти сигурно Mr. Green), и може би затова, малко се получи така!

 Hug

За Виница...понеже и ние сме ходили там, се сетих сега и затова допълвам, там мисля, че трябваше да има призната група инвалидност от ТЕЛК, документ от социалните служби, за специални грижи...наистина искаха доста документи!

darosbg,

Пиши след прегледа какво са ви казали!

Поздрави от мен!

  bouquet  bouquet  bouquet
 
Виж целия пост
# 7
КераЦудка   bouquet Simple Smile
Във Виница се ходи с направление от социалните а не от личната. За такова направление идваха в къщи социалните за оценка, ТЕЛК и т.н. 6-7 документа.
Хубавото е, че нашето направление от социалните е "Дългосрочно. 1 г." ... newsm78 Т.е. важи за дълъг период и не се ходи всеки месец за ново. Но в случая на darosbg може би веднага трябва да започнат рехабилитации там където може да стане по-бързо - Военна, Окръжна...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия