За стерилизацията

  • 688
  • 13
Здравейте мамчета!
Може да ви  се стори тъпичък моя въпрос,ама...та въпроса ми е, може ли тези неща,на които пише да не се стерилизират,да се стерилизират в разтвор за студена стерилизация(имам AMUCHINA)?Аз предполагам че няма да има проблем,ама знам ли newsm78 Така само с веро и вода да ги плакна нещо не ми харесва...(става въпрос за чесалки за венците и едни такива пластмасови лъжички с термоиндикатор)
Виж целия пост
# 1
Като измиеш с вода и препарат слагаш в хладилника Peace!Аз,на това му викам студена стерилизация!
Виж целия пост
# 2
      Аз лично стерилизирам само бибероните и шишетата и то от скоро не винаги. Ако те притеснава след верото и обливането ги полей с вряла вода.
Виж целия пост
# 3
Няма да има проблем  Peace
Виж целия пост
# 4
На тези части на които пише да не се стелиризират се предполага, че стерилизирането ще е с вряла вода и евентуално въпросните части ще се деформират от топлото. Аз така си похабих сума биберони, ама като не пише да не се стерилизира  Sick. Пък за студена стерилизация не виждам какъв е проблема  newsm78.
Виж целия пост
# 5
На тези части на които пише да не се стелиризират се предполага, че стерилизирането ще е с вряла вода и евентуално въпросните части ще се деформират от топлото. Аз така си похабих сума биберони, ама като не пише да не се стерилизира  Sick. Пък за студена стерилизация не виждам какъв е проблема  newsm78.

Точно!
Виж целия пост
# 6
На тези части на които пише да не се стелиризират се предполага, че стерилизирането ще е с вряла вода и евентуално въпросните части ще се деформират от топлото. Аз така си похабих сума биберони, ама като не пише да не се стерилизира  Sick. Пък за студена стерилизация не виждам какъв е проблема  newsm78.
Peace
Виж целия пост
# 7
Здравейте,
На мен пък ми е любопитно до кой месец трябва задължително да се стерилизират шишетата и бибероните.Една моя позната ми каза до 4-ти и след това само с препарат за миене и от време на време стерилизиране.Така ли трябва да е? Thinking
Виж целия пост
# 8
Няма такова нещо като "задължителна стерилизация".
Аз например не съм стерилизирала никога нищо.

Все пак не живеем във вакуум камера.
Виж целия пост
# 9
Няма такова нещо като "задължителна стерилизация".
Все пак не живеем във вакуум камера.
Peace
Виж целия пост
# 10
Нема да имаш проблем Peace
Виж целия пост
# 11
щом тъй те кара, стерилизирай си на воля. амамай мярнах, че детето е ок. 6 месеца. може би ако поддържаш чак такава стерилност при вече пораснало бебе повече ще му навреди, отколкото да му помогне.
Виж целия пост
# 12
И аз да се включа с един въпрос. Моя приятелка вече с две деца, ме посъветва, като дойде момента  Heart Eyes и бебчо се появи, точно със стерилизацията да не се престаравам newsm78. Според нея 2-3 пъти седмично е напълно достатъчно изваряване. Какво ще кажете вие?
Виж целия пост
# 13
Аз стерилизирах само бибите и шишетата, и бибероните залъгалки от време на време. При покупка слагах и лъжичките един път. Но иначе основно ги миех /и така продължавам/ с вода и сапун, като се замърсят.
Струва излишно да се стерилизира всяко нещо, което докосва бебето. Все пак трябва да си изгради някакъв имунитет. А шишетата и бибите все още ги стерилизирам главно заради бактериите, които се развиват в млякото. Но мисля да карам до към годинка така и с това ще приключим.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия