Bсички ме карат да спра да кърмя!

  • 1 717
  • 29
Здравейте!Ицко е третото ми дете  и е на 1г.и11месеца.Голямата е на 11.Малката е в 1 клас!Всички сме много алергични!Ицко има атипичен дерматит по бузките-малки пьпчици _когато хапва нещо...Аз го кьрмя  вечер за да го подсиля;да намаля ал. и защото ми е хубаво!!!!!Така го усещам и той е спокоен!Е не винаги;защото плаче повече за мен;ако е при някой друг не могат да го приспят;не мога спокойно да излезна вечер с мьжьт ми!.Эависими сме един от друг.Аз не работя и мога да го кьрмя вечер преди заспиване;дори и да го пратя на ясла!Усещам ;че имам кьрма;макар не като в началото; тогава защо до го спирам? Свекьрва ми го остави да реве пред вратата на банята;докато се кьпя;за да видя как сьм си го научила!...В момента живея сама с трите деца сама;мьж ми работи извьн града и се виждаме сьб. и нед.;А и така му е по спокойно!!!!!
До колко време е полезно да се кьрми ?Какво препорьчват в чужбина?
Мерси за помоща!!!
Виж целия пост
# 1
Аз не мога да ти дам съвет колко да кърмиш,защото сме почти на 6м ,но това до кога ще кърмиш решаваш само ти!
Какво ще се меси свекърва ти,особено пък като имате алергии.Тук има вного дългокърмещи майки сигурна все някоя ще се включи с по-окмпетентно мнение.
Успех!Ти си човека ,който решава.
Виж целия пост
# 2
Световната здравна организация (чийто член е и България) препоръчва кърмене минимум до две години, а след това - още толкова, колкото майката и бебето искат. Колкото те искат! Нищо вредно или нередно няма, свекърва ти малко да се образова и после да говори. А това което е направила мирише на налагане и диктаторщина, ама хайде да не отклонявам темата...
Виж целия пост
# 3
Аман от свекърви #Cussing out.
Я не слушай никого, слушай детето си!
Щом ти е приятно на теб и на него, наслаждавай се на това.
И аз получавам някакви реплики по повод на това, че е време да спирам, но просто се озъбвам и всичко живо се скрива в миша дупка.
Има много информация тук , точно в този подфорум. Колко е полезно и докога да се кърми.....
Не си мъчи главата с подобни мисли, а се радвай на кърмачето си   bouquet
Виж целия пост
# 4
Аман от свекърви #Cussing out.
Я не слушай никого, слушай детето си!
Щом ти е приятно на теб и на него, наслаждавай се на това.
...................Не си мъчи главата с подобни мисли, а се радвай на кърмачето си   bouquet

PeaceТочно така слушай детето си,като ви доставя и на двамата удоволствие.Стига сме слушали другите.Мама знае най-добре.
Виж целия пост
# 5
Всъщност това, че детето те обича и е привързано към теб не е обусловено от кърменето. Сигурно то инстинктивно чувства, че баба му излъчва отрицатална енергия и плаче за мама. Моята дъщеря също плаче за мен, когато й е дискомфортно, но като не я болят зъбки или нещо друго си играе и въобще не се сеща. Онзи ден ме нямаше целия ден и майка ми каза, че няма по-добро дете Grinning
Просто се довери на инстинкта си и кърми докато на двамата ви е приятно. Всеки си има деца и решава за себе си. Още повече, че това ти е трето дете - имаш достатъчно опит да тропнеш и да не даваш обяснения Grinning
Виж целия пост
# 6
Колкото искаш толкова ще кърмиш.Малаката ми дъщеря я кърмих само 4 месеца и  след това се скъсах да рева.............Ако имах възможност бих я кърмила години.Не слушай никого и продължавай докато ти решиш.
Виж целия пост
# 7
Podkrepam ostanalite mami Peace
Виж целия пост
# 8
Точно в тази възраст всички са някак болезнено привързани към майките си. Спомням си, че и брат ми беше същата работа, а беше вече отдавна отбит. Ходихме на почивка без него, за да се отучел да виси все по майка, не даде голям резултат, само дето май се е скъсвал да реве.
И моите деца на тази възраст не ме пускаха да мърдам наникъде.
С израстването намалява тази зависимост, защото си намират свои занимания.
А за кърменето може да казваш на който ви се меси, че специалист по алергиите така е казал. Или че си е ваша работа... и то си Е ваша работа.
Виж целия пост
# 9
Колкото време желаеш толкова време кърми детенцето си. Peace
Виж целия пост
# 10
Въпреки големият натиск на околните,бих послушала само сърцето си и...нуждите на моето слънчице...то е напълно зависимо от мен и за това трябва всяка негова нужда да стои над възгледите и мнението на когото и да било.Ти си му дала живот и имаш право да решиш лично ти колко да го кърмиш,а за мен това е добре за всяко бебе!
Пожелавам ти успех и дано си разбрала за мен кое е най-важното...и дано съм ти помогнала!
Виж целия пост
# 11
Ти сама си реши.
Колкото ти е комфортно.
Ако на теб ти е добре и на детето, нека си мрънкат, те свекървите сигурно са за това.
Виж целия пост
# 12
Подкрепям горните мнения!
Ти си решаваш - дългото кърмене носи само ползи и никакви вреди. Кърмете се спокойно докато го искате!
П.С. Свекърва ти е доста гадна, май  #Cussing out А и май завижда  Wink
Виж целия пост
# 13
Я отсвири вси4ки дет се месят не където им е работа Whistling!И на мен ми се бъркат бабата и дядото -"Голяма е ве4е, до януари няма да я отбие6, като продължава6 да и дава6, остави ни я за 1 седмица и 6те те отървем....."-как са решили, 4е януари е крайния срок или , 4е аз имам намерения или желания да отбивам идея си нямам. До скоро давах бащата на Ирка за пример-кърмен е до годинка и 7 месеца, пък нормален 4овек е станал, без психи4ески отклонения Mr. Green, но ве4е тоз довод по4ва да се изтърква. Като по4нат много да ми мелят ги режа направо-"не е ваша работа" и толкоз.
 Свекърва ти явно не е  кърмила дълго или има лоши спомени от това, затова според мен се държи така. Като вземе да ти приказва на въпреки, я отрежи от раз и няма да гъкне пове4е. Нещо от сорта на:"Да не би теб да кърмя, 4е се палиш толкова" би свършило работа hahaha
Виж целия пост
# 14
Ани не е кърмена - цедях се - ама в този период не ме изпускаше от очи, и не даваше никой друг да я гушка ...
 А за невъзможността да излизате с татакото ... просто не мога да дам съвет ... и аз съм на този хал  Laughing

Ти сама ще си решиш до кога да кърмиш детето ... не ги оставяй да ти се бъркат ...  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия