колети и багаж за чужбина?!!

  • 10 822
  • 14
здравейте!имам едно питане  newsm78.ползвал ли е някой куриерска услуга да изпраща или получава колети(багаж).какво може да се изпраща в колета? newsm78. Praynigмоля за помощ ако някой знае
Виж целия пост
# 1
не е ли доста скъпо с куриер  Shocked аз  получих документи веднъж, но ми трябваха спешно и ми трябваше гаранция, че няма да ги затрият та мама платила 40 лева за 2 листа хартия  Shocked които получих след 2 дни.
Виж целия пост
# 2
Аз също съм ползвала куриерските услуги на DHL-но за документи и наистина си е скъпо,ето тук можеш да си изчислиш колко ще ти излезе и различните тарифи за различните страни http://www.dhl.bg/publish/bg/bg.high.html.Сайта им може да го намериш на различни езици и имат офиси из цял свят.Но с всички куриерски агенции е много скъпо с FеdEx също   Confused!
Най евтино излизат местните пощенски агенции,въпреки че и за Франция са си скъпи услугите за разлика в Германия и др. страни!Така че те съветвам да ползваш тях ако не изпращаш документи, въпреки че можеш да ползваш и винетна застраховка в зависимост от това на каква стойност искаш да има покритие при загуба на колета !
Мен лично никой не ми е проверявал какво пращам в колета, просто си го нося вече опакован, даже не съм сигурна дали и през скенер минават  Rolling Eyes!
Но от България колетите се проверяват и се пакетират пред служител на пощата, поне такъв опит има майка ми и свекито когато ни пращат нещо  Crazy!

Късмет с изпращането защот си е страшно когато колетите ни стигат в България- чувам че много хора се оплакват от неполучени такива или отваряни  Tired!
 Peace
Виж целия пост
# 3
Моите редовно ги отварят и проверяват, първо мислех, че е заради вафлите или витамините, но после ни казаха от митницата, че всичко, което идва извън ЕС се контролира Rolling Eyes Затова ми е любопитно как ще е след 1.1.07 Thinking
Виж целия пост
# 4
да и мите ги отварят, носят ми ги с  лепенка от цола, но за сега никога ен са ми правили проблем за нещо, освен за цигарите разбира се
Виж целия пост
# 5
Аааа хора, недейте така, не винаги е много скъпо с куриер. Зависи от държавата. Примерно zа пратката на 2 самолетни билети от Германия до БГ платих 50?. А zа един колет, 20кг от южна Корея до Франция, платих 100?, което е направо смеШно пред цената на документите от ДЕ до БГ. И пристигна zа 4 дена. Пратих и колет от Филипините до Франция, с DHL, 15кг zа под 100 ?  Peace  Така 4е вси4ко е според zависи  Mr. Green
Виж целия пост
# 6
много ви благодаря за помоща!но по скоро ми се иска да знам какво може да се праща.(техника,дрехи ,храни)????? newsm78 Rolling Eyes
Виж целия пост
# 7
За 2 страни4ки -документ,от Бг до  USA...130 leva.
Za колет от един комплект  само спално бельо,лек,без завивки...65 лева от София до USA.
а от тук до София за 1 кг колет -23$
Виж целия пост
# 8
много ви благодаря за помоща!но по скоро ми се иска да знам какво може да се праща.(техника,дрехи ,храни)????? newsm78 Rolling Eyes
Mного работи могат да се изпращат, най- добре питай конкретно за определеното нещо, което си решила да изпратиш, ако не си сигурна дали е разрешено. Изброените неща (техника, дрехи, храни) могат да се пращат в колет. Може би трябва да се интересуваш какво е забранено да се праща Wink и всичко, което не е забранено е разрешено Wink.
Виж целия пост
# 9
или за всяко контретно нещо се ровиш из митническите закони и разпоредби на изходящата и входящата държава. Аз така се принудих да разуча тукашния, след като ми бяха задържали колетче в митницата.
Дрехи по принцип може, майка ми редовно праща дрешки за Малчо, техника не бип се осмелила да пратя, дори да е застрахована, храни....зависи (вафли Мура и локум например са минали без проблем  Mr. Green )
Виж целия пост
# 10
много благодаря  bouquet Flutter.мен понеже сигорно ще ми се наложи да замина да живея при мъжа ми в египет а както знаем не всичко мога да взема в самолета(щото има ограничения на багажа) newsm78 Rolling Eyes та ми се иска да си изпратя някои неща по куриер
Виж целия пост
# 11
Пътувах до Египет от Испания. Никой не ми провери багажа като заминавах(никога не са ми проверявали багажа и в Бг където и да съм ходила). Само ръчния багаж, но то е нормално - ножици, пили... абе всякакви остри и опасни неща не минават на самолета.  Дори не ме питаха какво нося в другия багаж. Същото в Египет. Митничарите там само те заглеждат и не питат за багаж. Внимавай с какво си облечена. Разголени неща ще ти докарат неприятности, но ти би трябвало да знаеш това ако си женена за Египтянин). После те мятат някакви непознати да ти носят багажа - пари искат  Joy Циганска работа е на летището в Кайро  Joy
Та моя съвет е - тъй като всяка държава си има изисквания за това какво можеш и не можеш да пращаш - най-добре отиди в пощата (куриерските служби ще ти одерат кожата) и вземи списък с нещата, които не можеш да изпращаш. Те ще ти кажат и цената за килограм до Египет. Всичко, което не можеш да пратиш по пощата - сложи в багажа на самолета. Не говоря за превишаване на лимит за цигари и алкохол, ще ти ги конфискуват ако те хванат, само разправии.
Успех и лек полет.
Виж целия пост
# 12
Получавам непрекъснато колети от БГ,много от тях са леко отворени,но някои не са.
Получавала съм и вафли без да са пипани.(добре скрити естествено)
И два пъти съм изпращала,само ме попитаха какво има ,не са проверявали,но съм пращала маратонки и лекарство.Нямаше проблем.
Виж целия пост
# 13
Колетните пратки до Канада са поскъпнали ужасно, предполагам и за другите страни е така.
За колет до 2 кг по въздушен път цената е 56 лв заедно със задължителната застраховка. Не виждам смисъл да получавам колети.
Българските пощи убиха и малката радост на родния емигрант да получава подаръчета от близки и роднини.

http://www.bgpost.bg/index.htm#Bul/rates/rates.htm
Виж целия пост
# 14
За колет до 2 кг по въздушен път цената е 56 лв заедно със задължителната застраховка.
Определено цените са ужасни!  Rolling Eyes
Най-странното е, че цените са различни в различните градове.  newsm78 Майка ми е в Силистра, сестра ми е в София. От Силистра цената е 26 лева за колет до 2кг. От София цената е както си я написала. Когато нашите изпращали подаръци за бебка сестра ми пратила нейните подаръци до Силистра майка ми да го прати. Излязло и по-евтино да ги прати първо до Силистра, после до САЩ.
Странна работа  Thinking как работят българските пощи!
Ох... още нещо! От Силистра майка ми може да изпрати почти всичко (храни, лекарства, алкохол, злато или сребро, неща които по принцип са забранени за пращане). От София не става.  newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия