Много се притеснявам от прегледа при гинеколог

  • 1 911
  • 11
Здравейте ,незнам дали мястото на темата ми е то4но тук ,но наистина съм много притеснителна на тази тема. Досега още не съм ходила,но приятелки са ми разказвали колко е гадно и неприятно. Знам 4е  е безотговорно от моя страна и нямам оправдание за този си страх  Embarassed  ,още пове4е като не съм ходила и не съм разбрала ли4но какво е . Затова съм решила този месец като ми свърши цикъла да отида на преглед. Трябва да го превъзмогна някак си тоя страх ,щом искам и беб4е какви неща още ми предстоят а аз се страхувам дори от инжекция. Голяма съм страхливка  Embarassed
Виж целия пост
# 1
Нито е гадни, нито е неприятно. Нито пък е приятно. Не боли. Нищо. Просто една механична процедура. Моят съвет е много да се отпуснеш по време на прегледа, отпусната ли си, няма да усетиш почти нищо. Аз винаги си мисля за една безкрайна зелена горска полянка, с много топлина, слънце, жълти цветя. Започвам да броя цветята и докато се усетя, прегледът минал. Laughing
Виж целия пост
# 2
Първия път сигурно всяка от нас е притеснявала. Мога само да те посъветвам да поразпиташ приятелките си (или тук във форума) за някой по-внимателен лекар в твоя град. И не се притеснявай, след прегледа ще разбереш, че не е толкова страшно! И да не забравиш, кажи на гинеколога, че ти е за първи път, това със сигурност ще го накара да бъде още по-внимателен!
Виж целия пост
# 3
Ами ти ако забременееш, как ще ходиш на консултации тогава? WinkТам ежемесечно те преглеждат.
Няма страшно, нито е неприятно.Като усещане, разбира се-всичко е в главата ти и в думите на приятелките ти.Преодолей го, и вторият път даже и песен ще пееш влизайки в кабинета.
И един съвет-след като приятелките ти говорят така-не ходи при някой лекар, при който те ходят.Намери си свой такъв.Успех.
Виж целия пост
# 4
[b]Здравей Бубон[/b]  bouquet.Невиждам нищо притеснително и страшно да отидеш на гинеколог newsm78 е вярно,че не е от най-приятните изживявания,но и те са доктори като всички останали Wink.Според мен трябва да се отпуснеш и да не се притесняваш и ще видиш,че няма нищо страшно, а ако е добър лекарят ти няма да изпиташ никаква болка  Grinning.Пожелавам ти успех Hug
Виж целия пост
# 5
Благодаря ви за куража ,който ми давате ,4увствам се по спокойна.
Виж целия пост
# 6
И аз в началото се притеснявах, но имах един период където се налагаше да ходя често и да ти кажа тогава по-не ми пукаше, просто свикнах.А пък за гинеколозите това е ежедневие. При моята лекарка дори няма параван и се налага да се събличаш от кръста надолу пред нея, което никак не е удобно-даже последният път ме загледа и каза че съм напълняла hahaha
Не му мисли много, отпускаш се и си мислиш за други работи или за това което те интересува по темата. Няма нищо страшно, притесненията и страха не носят полза. Naughty
Желая ти успех и скорошно забременяване   bouquet baby_neutral
Виж целия пост
# 7
Здравей и от мен! Не дей така да говориш нали си голямо момиче! Няма нищо страшно, опасно, притеснително или гадно. Признавам си, че първият път и аз малко се чувствах дискомфортно, но всичко е на психична основа. Успокой се и бягай на един профилактичен преглед! Късмет!
Виж целия пост
# 8
Здрасти БУБОН , посещението при гинеколог не е от най-приятните неща,които ни се налага да правим през живота си , не е и от най-страшните и болезнени.Определено чувството не е като да отидеш на масаж например,но е много по-добре от една кола-маска да кажем... Peace Wink
На мен определено посещението при зъболекар ми изглежда мнооого по-страшно. Shocked
Приеми го като поредна крачка към малкото човече което толкова желаеш и направи това което са ти казали Lali,sunlight ,пенелопа,zaio и Саша-напълно съм съгласна с тях

Виж целия пост
# 9
още веднъж ,благодаря за куража и подкрепата  Hug
Виж целия пост
# 10
Естествено, че не е от най-приятните неща, но трябва да го превъзмогнеш. На мен всеки път ми се иска да избягам от чакалнята пред кабинета, но като знам че се  отнася за моето здраве и стискам зъби. Както казват момичета отпусни се и си мисли за нещо друго. Ако толкова много се притесняваш по-добре първия път отиди при жена. Аз така направих. Надявам се и стискам палци всичко да е ок. Всички сме минали по този път.
Виж целия пост
# 11
Посещението при хирург е много по-гадно newsm62Един път ходих да видят дали имам пукната язва.Слагаха ми сонда през носа към стомаха и др.гадости SickЗа зъболекар да не говорим.Ако имах избор-ще ида 100 пъти на гинеколог,отколкото на един от тези двата smile3521
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия