Домашно приготвяне на пюрета

  • 1 425
  • 19
Здравейте мами,
ще се радвам да споделите как приготвяте пюренца за бебчовците.
Ние току що започнахме и сме на готовите, но трябва вече да включим и домашно приготвени newsm12
Виж целия пост
# 1
Привет от мен  bouquet
Ето как правя аз:
1-беля и нарязвам на кубчета зеленчуците или плодовете с които ще майсторя пюрето Peace
2-слагам ги в тенджерка с вода и така варя до тяхното пълно сваряване и омекване Peace
3-после ги слагам в купата за пасиране и добавям малко масло(кафяна лъжичка) Peace
4-Ако правя зеленчуково пюре -(разтварям си отделно 30мл. АМ в преварена водичка).. идобавям към пюрето Peace А,ако правя месно пюре-не слагам АМ Peace
5-след като съм сложила сварените зеленчуци,маслото и АМ-пасирам всичко и давам на бебка да папка feeding
Зеленчуците ги подбирам според сезона и това което имам в наличност,правя всякакви комбинации-до сега съм давала.....-морков,картоф,чушка(зелена и червена),праз,магданоз,копър,червено цвекло,зелен боб,грах,тиквички,карфиол,зеле,броколи......Тези дни мисля да дам и спанак и тиква(до сега от тях съм давала само в началото, Peace
 но Готови пюрета)
П.П. Някои мами вместо масло слагат-зехтин...но аз не съм слагала до сега
Не видях на колко  е бебчо,затова ти си прецени най-добре кое да даваш и как да го даваш,ние сме големи и затова давам тези неща Peace
Успех, и дано да съм ти била полезна  bouquet
Виж целия пост
# 2
Ние току що започнахме и сме на готовите, но трябва вече да включим и домашно приготвени newsm12
Ако си въвела пюрета съдържащи един или два зеленчука вече можеш да ги комбинираш.Вземаш идеите от готовите пюрета, като имаш предвид, че единия път като основа можеш да ползваш картоф, а следващия ориз.Ти ще решиш дали да си приготвиш по-голямо количество и да замразиш или стерилизираш.Аз приготвих от картоф,морков и чушка и стерилизирах.Не съм слагала никаква мазнина или сол, и така е вкусно.
Единственото, което трябва да съблюдаваш е въвежданите нови зеленчуци(по един през 4-5 дни) да са подходящи за възрастта на малкото човече - в библиотеката на форума има достатъчно информация.
Желая много кулинарни успехи на мама и добър апетит на бебчето!
Виж целия пост
# 3
Много благодаря момичета   bouquet
Аз защото много не съм по готвенето /имаме си баба/, но Naughty за бебчо виж е друга работата. Wink
Виж целия пост
# 4
правя по 4-5 бурканчета и още топли ги сипвам затварям и обръщам и когато изстинат в хладилника
правила съм всевъзможни комбинации според сезона
а за месните си сварявам даденото месо пасирам го и след това във формичка за лед го замразявам във фризера и през ден слагам в зеленчуковото пюре по едно от тези купчета и ето ти месно пюре
Виж целия пост
# 5
правя по 4-5 бурканчета и още топли ги сипвам затварям и обръщам и когато изстинат в хладилника
правила съм всевъзможни комбинации според сезона
а за месните си сварявам даденото месо пасирам го и след това във формичка за лед го замразявам във фризера и през ден слагам в зеленчуковото пюре по едно от тези купчета и ето ти месно пюре


Абсолютно по същия начин ги приготвям и аз Peace
Зеленчуците не варя,а приготвям на пара.
Виж целия пост
# 6
Тъкмо се чудех каква комбинация ще предложите за приготвяне на пюре със сладки картофи.(Извинявай за намесата в темата ти!)
Виж целия пост
# 7
Само да добавя, че към зеленчуковите и месните добавям просо, елда или кафяв ориз   chef И зелени подправки - магданоз, копър, чубрица, джоджен, но за 4 месечно бебенце не знам дали може да се използват  Thinking
Виж целия пост
# 8
Просо,елда и кафяв ориз аз също добавям Peace
От подправките-копър и магданоз,хубаво ме подсети да споделя Hug
Виж целия пост
# 9
Искам да попитам под кафяв ориз какво имате в предвид този който е с шлюпчиците ли, неполираният? Защото аз нещо се бъркам още не съм започнала захранването и не знам дали се има в предвид този, защото и по-дългичкият ориз който се използва в китайската кухня е кафяв ориз.
Виж целия пост
# 10
Искам да попитам под кафяв ориз какво имате в предвид този който е с шлюпчиците ли, неполираният? Защото аз нещо се бъркам още не съм започнала захранването и не знам дали се има в предвид този, защото и по-дългичкият ориз който се използва в китайската кухня е кафяв ориз.
Аз когато правя пюре с ориз слагам БЛАНШИРАН-той е по тъмен от обикновенния Peace
Виж целия пост
# 11
Благодаря на всички включили се мами Simple Smile
Това за месното пюре е много удачен вариант Hug
Виж целия пост
# 12
Май неполиран се води, не е по-дълъг от нормалния  Laughing
Виж целия пост
# 13
Измивам,обелвам,нарязвам на малки парченца, варя, пасирам и готово!
Виж целия пост
# 14
извинявам се ,че се намесвам в темата иаз,но имам питане относно зеленчуците на пара.Как ги приготвяте?Може ли в стерилизатора ?Като го купувах продавачката ми каза че може да се използва и с тази цел,но не зная как!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия