За кремовете п/в бръчки, 30-те години и колагена.

  • 1 898
  • 11
Споделете опит, моля. Не смея да започна с тези кремове Thinking Казват, че колагенът, който съдържат насища кожата и клетките спират да го произвеждат. Аз съм на 30, нямам грам бръчка, но е ясно, че оттук нататък ми предстоят. Време ли ми е да ползвам този тип козметика? Бях си взимала преди на Ойл ъф ойлаз подобен крем 25+ определен като advanced care, но не беше нещо особено.
Виж целия пост
# 1
Не може да се каже, че за всеки човек и всеки тип кожа именно навършването на 30 години е точният момент за преминаване към следващия етап козметика. Аз лично още от 26 години имам проблем със зоната около очите, където кожата ми е доста по-суха. За там ползвам по-активни кремове. Другото място, което леко ме притеснява е ъгълчетата на устните и шията (деколтето е добре засега). Като цяло все още съм на хидратиращи кремове, които са за млада кожа, но гледам да са с висок слънцезащитен фактор. Мисля, да разчитам силно на личната си преценка за състоянието на кожата и след това на дерматолозите, а и като приближа 35 най-вероятно вече ще ми е дошло времето  Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Споделете опит, моля. Не смея да започна с тези кремове Thinking Казват, че колагенът, който съдържат насища кожата и клетките спират да го произвеждат.

 ooooh! това няма нищо общо с истината!!!
Първо на първо, заблуждението идва от това, че колагенът в крема повишава "съдържанието" на колаген в кожната тъкан - това въобще не е вярно. Колагенът не е "каша", която запълва клетките, а колагенови нишки!! Те могат само да се синтезират. Всичко, което колагенът, привнесен отвън прави е да повишава силно нивото на хидратация, поради много добрата си абсобция. Той засилва и метаболитните процеси в клетките (привнесен чрезкозметичен продукт). Нанасянето на продукт с колаген не стимулира синтеза на колагенови нишки и не го прекратява!!!!!!!
Спокойно можеш точно сега да използваш такива продукти и да караш така относително още 10-на години.  Peace


  bouquet кожа!
Виж целия пост
# 3
Хахахах, спомням си я тая драма - навърших 30 и на следващия ден се замислих за кремовете против бръчки  Joy Добре дошла в отбора, Мю  Hug
Аз също мисля, че няма проблем специално с колагена, даже съм си взела един крем на Талодерма такъв. Повече ме притесняват разни с лифтинг ефект, ботокс ефект...
Виж целия пост
# 4
Наборче, аз вече започнах с по-силните кремове - в смисъл с тези, които имат не само подхранващо, но и противобръчково действие. Не че имам бръчки, но кожата ми се чувства по-добре с тях, а и изглежда по-добре...
Пък и след като прочетох, че твърдението, че не е добре да се използват определени кремове преди да им е дошло времето, защото кожата се насища и спират да бъдат ефективни, са си чисти бабини диветини/така ли се пише... newsm78/, спокойно си купувам кремове, каквито ми харесват...
Виж целия пост
# 5
Някъде бях чела, че съдържанието на колаген в кремовете било абсолютно излишно и безсмислено поначало (както е безсмислено и съдържанието на витамини в шампоаните), защото молекулите на колагена били твърде големи, за да навлязат просто така отвън през епидермиса и "ефектът" от колагена е само привиден, доооста повърхностен и незаслужено прехвален... newsm78
Виж целия пост
# 6
Колаген май има почти във всеки продукт, но не съм чувала досега, че кожата ще спре да го произвежда ако се използва такъв продукт newsm78.
А иначе и аз съм на 30....., и не мога да кажа че имам бръчки, но фините линии вцеха да се очертават, така че вече не си позволявам да изляза без да съм се намацотила с крем.
Виж целия пост
# 7
Някъде бях чела, че съдържанието на колаген в кремовете било абсолютно излишно и безсмислено поначало (както е безсмислено и съдържанието на витамини в шампоаните), защото молекулите на колагена били твърде големи, за да навлязат просто така отвън през епидермиса и "ефектът" от колагена е само привиден, доооста повърхностен и незаслужено прехвален... newsm78

мдам, и аз съм го чела и от тогава не държа да има колаген в крема ми Simple Smile

по-скоро ползвай крем със спф 15 като защита от фотостареенето
Виж целия пост
# 8
тук може да намериш интересни неща за четене  Wink
Skin Care Facts
Виж целия пост
# 9
Аз даже маааалко съм прехвърлила 30-те и забелязвам, за съжаление,  че около очите ми се заформя мрежа от фини бръчици. Да ама кожата ми е отвратителна - с широки пори в Т-зоната, по-скоро мазна, абе.... гадна. Ползвам Нивеа за мазна кожа и горе-долу ми харесва. Всички кремове против бръчи обаче са ми твърде мазни. За зоната около очите ползвам един стрес-гел на Суис формула с краставица. Не съм очарована обаче. Имам дълбоки мимически бръчки по челото, които намирам за неспасяеми.
Ако имате опит с крем против бръчки за мазна кожа, /ако въобще има такова чудо/, моля споделете.
Виж целия пост
# 10
Аз даже маааалко съм прехвърлила 30-те и забелязвам, за съжаление,  че около очите ми се заформя мрежа от фини бръчици. Да ама кожата ми е отвратителна - с широки пори в Т-зоната, по-скоро мазна, абе.... гадна. Ползвам Нивеа за мазна кожа и горе-долу ми харесва. Всички кремове против бръчи обаче са ми твърде мазни. За зоната около очите ползвам един стрес-гел на Суис формула с краставица. Не съм очарована обаче. Имам дълбоки мимически бръчки по челото, които намирам за неспасяеми.
Ако имате опит с крем против бръчки за мазна кожа, /ако въобще има такова чудо/, моля споделете.

най-добре е да използваш различни кремове за лицето /за мазна кожа/ и за под очите - там кожата е доста по-суха и би търпяла крем против бръчки; антистрес-гелът е много лек, макар и стягащ за няколко минути, и е за млади кожи
крем против бръчки може евентуално да търсиш за смесена кожа, за мазна - не знам да има
Виж целия пост
# 11
Някъде бях чела, че съдържанието на колаген в кремовете било абсолютно излишно и безсмислено поначало (както е безсмислено и съдържанието на витамини в шампоаните), защото молекулите на колагена били твърде големи, за да навлязат просто така отвън през епидермиса и "ефектът" от колагена е само привиден, доооста повърхностен и незаслужено прехвален... newsm78

Да, точно така е!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия