КАКВИ СА И ПРАВАТА?

  • 1 250
  • 13
Имам приятелка , която от около година има семейни проблеми. Много ми се иска да и помогна. Но вече нещата станаха по сериозни и се надявам запознати със закона да споделят своето мнение.
Приятелката ми се омъжи след като забременя. Още в началото брака им не потръгна, но все си мислехме че това е защото не са живели заедно. Но вече две години нещата стават все по зле. Мъжът и я бие , а вече все по често пред детето. Има си любовници, а постоянно обвинява нея в подобни деяния. Естествено  и парите не достигат и тя наскоро започна работа като учител. Мъжът и е бесен че изкарва повече пари от него и то с труд (на него родителите му плащат по 300лв всеки месец) и започна да я бие още повече с оправданието че не била добра домакиня. този тормоз и синините по тялото и вече трудно се издържат. Ще бъда много благодарна , ако някои от вас преживели нещо подобно или юристи по професия ме посъветват какви са и правата? Ако си изкара медицинско, може ли по законов път да се забрани на мъжа и да я доближава. И при един евентуален развод има ли опасност детето да остане при баща си?
Виж целия пост
# 1
да, нека си изкара медицинско.
и да се посъветва с юрист.
също има приюти за малтретирани жени, ако
положението стане нетърпимо.
няма опастност да й вземе детето.

Виж целия пост
# 2
Бащите почти задължително използват детето, за да изнудват майката, но много малко от тях го искат наистина.

Виж целия пост
# 3
не съм сигурна но мисля че имаше фондация за малтретирани жени /някъде съм гледала по TV/
Виж целия пост
# 4
Наистина има горещ телефон за такива жени, но за съжаление и аз не го знам! Може би като пуснеш търсачката ще ти излезе нещо полезно! Иначе много се съмнявам при един евентуален развод съдът да присъди детето на такъв изрод! В повечето случаи децата остават при майките си! Успех и дано всичко се оправи с приятелката ти! Никой не заслужава такова отношение!
Виж целия пост
# 5
да, нека си изкара медицинско.
и да се посъветва с юрист.
няма опастност да й вземе детето.

Нека се консултира с юрист, но многода внимава, защото този щом е толкова отвратителен като съпруг и баща, не се знае какво може да му роди тъпата глава и да я тормози още повече  Sad
Виж целия пост
# 6
 
Гореща телефонна линия за пострадали от насилие +3592 981 76 86   Това е телефонът на "Анимус", пробвайте там- те се занимават само с такива проблеми и се надявам, че ще ви помогнат! Успех и кураж! newsm10
 
Виж целия пост
# 7
От момента в който тя напусне апартамента или той и се подаде молба за развод детето остава при този при когото е. Няма законово разпореждане къде да е детето, до приключване на разввода или постановление на съда. В изключително редки случай детето се пръсъжда на мъжа, но само след експертно мнение че майката не може да се гржи за него, че е псично болна и т.н.
Моя съвет е твоята прятелка да си извади медицинско или да викне полиция след такъв скандал и тогава вече може да си вземе заповед за ограничаване на виждането на бащата. Ако пък не може да направи така. Да подаде молба за развод да се свърже с Анонимус те ще и усигирят закрила и да се покрие с детето.
Разбира се моя съвет не е професионален, прост казвам какво може да направи. Нека се свърже с "Анонимус" те погат и то много.
Виж целия пост
# 8
Ако има възможност, нека се изнесе от там и след това да прави постъпки за развод. Защото той може да "полудее". Каквото и да реши, нека го направи час по-скоро. Успех!
Виж целия пост
# 9
Момичета благодаря ви много!
Не може да се изнесе, защото се притеснява докато е на работа той да не вземе детето от яслата и после да не я пусне в дома им. При евентуално дело за развод се притеснява да не докажат че не може да се грижи за детето , понеже родителите на съпруга и са доста платежоспособни и с връзки в града.
Виж целия пост
# 10
Момичета благодаря ви много!
Не може да се изнесе, защото се притеснява докато е на работа той да не вземе детето от яслата и после да не я пусне в дома им. При евентуално дело за развод се притеснява да не докажат че не може да се грижи за детето , понеже родителите на съпруга и са доста платежоспособни и с връзки в града.
Лоша работа! Но обикновено съда дава попечителството на майката, обратното е много рядко и в случайте, в които майката е наркоманка, алкохоличка, с доказана апатия, склонност към насилие или с психически проблеми. Тя не мисля че влиза в тези случаи
Виж целия пост
# 11
Момичета благодаря ви много!
Не може да се изнесе, защото се притеснява докато е на работа той да не вземе детето от яслата и после да не я пусне в дома им. При евентуално дело за развод се притеснява да не докажат че не може да се грижи за детето , понеже родителите на съпруга и са доста платежоспособни и с връзки в града.
Лоша работа! Но обикновено съда дава попечителството на майката, обратното е много рядко и в случайте, в които майката е наркоманка, алкохоличка, с доказана апатия, склонност към насилие или с психически проблеми. Тя не мисля че влиза в тези случаи
Ако платят на няколко мъже да свидетелстват че са спали (да не употребявам по груба дума) с нея, тогава какво става?
Виж целия пост
# 12
Дори и да потърси помощ от полицията няма ли упражнено насилие пред органите на реда те няма как да се намесят. Най-добре да се опита да разреши проблемите си вътре в семейството, а именно да говори с родителите на съпруга щом с него не може. Понякога има ефект, колкото и не за вярване да звучи. Ако обаче не постигне нищо, остава да потърси правата си.
Може да се търси наказателна отговорност от извършителя /в случая съпруга/за нанесена лека или средна телесна повреда с тъжба до прокурора, подадена чрез полицията. Ако бъде признат за виновен, като част от присъдата може да бъде наложена и ограничителна заповед.
Може да подаде и молба за развод, чиято причина в случая ще бъде дълбоки и непоправимо разстройство на брака. Тогава съдът се произнася по въпросите за вината, издръжката, разделянето на съпружеската имуществена общност и упражняването на родителските права. Могат да подадат малба за развод и по взаимно съгласие, но предварително трябва да са постигнали споразумение по всичко по-горе изброено. При определяне на родителските права съдът се води от интересите на детето.Тези права не могат да бъдат предоставени на виновния за развода съпруг, ако това ще се отрази отрицателно на отглеждането и възпитанието на децата. Практиката показва, че в 99% от случаите родителските права се присъждат на майката освен ако неоспоримо се докаже, че тя не е в състояние да се грижи за детето си.
Бих дала съвет по възможност да не се стига дотам, защото процедурата е продължителна и емоционално тежка, но понякога просто това се оказва единствен изход. И ако отношенията са безвръзвратно прекъснати да потърси адвокат, който ще я посъветва, вземайки предвид всички разпоредби на закона, така че тя да успее най-добре да защити своите интереси и тези на детето си.
Ани, трябва да се приложат и доказателства, не само свидетелските показания като такива са меродавни за приемането на едно твърдение като действително случил се факт. Ако адвокатът е добър и си свърши работата качествено, крайното решение ще бъде в полза на неговата доверителка.
Виж целия пост
# 13
sisibk, благодаря ти за изчерпателния отговор. С родителите на съпруга си няма смисъл да разговаря, защото те са в основата на всичко и те го навиват. Тя е разговаряла все пак с тях, но мнението на свекърва и е , че щом крещи нормално било да я бият.
Най малко и се иска да стига до развод. Все се надява нещата да се променят. Но колкото повече тя успява в живота , толкова повече родителите на мъжа и започват да и правят спънки само и само да не изпъкне тя над сина им. И най-голямата простотия която чух от свекър и , е че е взела необмислено решение като е започнала работа, защото ще и се изтъркат дрехите и обувките и ще и трябват пари за нови.  #Crazy Аз просто не бих могла да живея в такава среда. А тя е страшно оправно момиче и може сама да се справи с отглеждането на детето си. Но няма  смелост да поеме сама по пътя. При последния ни разговор вече говореше за развод и затова бях провокирана  да напиша това, за да мога да и дам качествен съвет , благодарение на вас!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия