Други като мен,които обичат да живеят сами......

  • 3 039
  • 45
Мами, в сряда идва майка ми и по нейните думи за 1 месец! Направо се обринах и ми се скапа целия ден! Обичам майка си,но обичам и да живея сама! Нямам нужда от помощ! Прекрасно се справяме сами с татито и децата! Имаме ритъм на живот, своя подредба, своя дисциплина и сега ...мама! С какво сме заслужили това наказание..... Ето днес се чудех дали само да мина с прахометлата или да изтупам и изчистя по основно. Но когато се обди мама и каза добрата вест- веднага раздигнах да оправям това онова,че мама като дойде .... да не ми чете конско,че тя малко си пада по реда и чистотата - не че има нещо лошо в тях,но.......

Мами, само аз ли съм така - все едно не обичам майка си!А не е така.... Искала да види ремонта дето сме го направили, да ни готви, да ми помагала, да посреща и изпраща децата .... Всичко това е ОК! Но ще ми развали дисциплината! В къщи всеки си има задължения, а тя изпада в ужас като види напр. Вили,че изхвърля боклука. Не било това работа за дете и тя взима торбата и тя го хвърля! На тази тема сме се карали,но уви......

Има ли и други,които като мен не обичат някой да се меси в живота им??????
Виж целия пост
# 1
Да ми се месят не обичам, но когато ми помагат, много ми е добре и съм благодарна.
Виж целия пост
# 2
Да ми се месят не обичам, но когато ми помагат, много ми е добре и съм благодарна.
И аз не се отказвам от помощ,но когато се живее под един покрив по дълго време помощта се смесва с месенето. Все нещо няма да ми хареса на мен, на нея. Ето напр. аз не обичам в яденето да има много сол,а майка все ми повтаря,че една манджа без сол не била вкусна. И тя когато сега ще готви - ще има и солени манджи за мое съжаление... И ела гледай..... Те в къщи с баща ми без солница не сядат,а в нашата къща - не е така. Солница нямаме, колкото сложа в манджата - това е!

Ще търпя един месец - няма къде да ида!
Виж целия пост
# 3

Може би никога не сте били до толкова близки, че сега да не се налага да казваш текива неща:
Ще търпя един месец - няма къде да ида!

Мисля, че това е проблемът  Peace
Виж целия пост
# 4
И аз обичам да живея сама с детето и мъжа си-и ние сме си създали собствен ритъм и навици,които не ми харесва да променям.Макар че ми е приятно когато ми помага майка ми,все пак се радвам че не ми е в къщата.И мен ме дразнят разни малки неща които тя е свикнала да прави по неин си начин.
Виж целия пост
# 5

Може би никога не сте били до толкова близки, че сега да не се налага да казваш текива неща:
Ще търпя един месец - няма къде да ида!

Мисля, че това е проблемът  Peace
А да започна да се караме на втората минута.... За мен няма смисъл! Все пак жената се е вдигнала от над 600км. за да дойде да ни види и аз да я започна още от началото..... От 15г. живеем разделено - първо студенти, после омъжена и започнахме да се виждаме за малко време. И тя е толкова въодушевена и радостна,че според мен просто не си заслужава да и развалям щастието. Ето, осъзнавам,че след 3 години ще стане равно - колкото съм живяла с родителите си и толкова,колкото съм живяла без тях. На 18г. отидох студентка и от тогава до сега..... си ходя само на гости за 1,2 месеца......,а понякога и за по-малко.
Липсва ми мама,но и започват компромисите като се съберем!
Виж целия пост
# 6
Мама Цоцоланка , радвай се, че майка ти има тази възможност да дойде при вас....радвай се, че я имаш....винаги е било празник, когато нашите са идвали на гости и винаги сме искали да останат повече...от година и 3 месеца и да искам това от татенцето си - няма как да го постигна....той е там, откъдето няма връщане....радвай се на хубавите мигове и забрави за "реда", който едва ли е по-важен от това, да си с родителя/родителите си....това е моето мнение...
Виж целия пост
# 7
Да ми се месят не обичам, но когато ми помагат, много ми е добре и съм благодарна.
Peace
Виж целия пост
# 8

Има ли и други,които като мен не обичат някой да се меси в живота им??????
Да.Аз съм като теб.Не мога да погледна на това,като на помощ..не съм толкова уморена.Слава Богу мога да се справя сама.Иди обясни това на гостите обаче.
Мисля,че това е въпрос на характер и навици.Има хора,които не обичат да са сами,има и други,които не обичат да са прекалено много време с други хора.
Важно е да не се товарим взаимно.За това ще се усмихваме Grinning
Виж целия пост
# 9
Мама Цоцоланка и аз съм в този клуб.  Embarassed

Много я обичам, но от разстояние ако може. До преди 1 год. беше на 10 хил. км. и направо я обожавах... Най-хубавото като дойде е, че винаги има сготвено, но другото...

Цялата ми къща бива пренаредена 1 час след влизането на майка ми през вратата до степен да не мога да намеря нищо, където е било. При това аз съм подредена, а не някоя разпиляна.

Детето ми минава в режим 'баба', което става на 5-тата мин., но после, за да я върна в 'нормален' режим ми трябва поне една седмица.  Rolling Eyes

Целия ми ред отива по дяволите, защото тя решава да изпере всичко, до което се докопа и аз му изгубвам края, хладилника се пренарежда и разни любими мои неща изчезват за сметка на други, които никои не яде. Появяват се разни панерчета, в които ми нарежда гримовете, кутии за чорапите или чаши за четките... уф, уф, уф...

Лек месец ти желая  Mr. Green Wink
Виж целия пост
# 10
Ти сигурно не обичаш да губиш контрол! Ами трудно е хората като са разделени, не са свикнали да живеят заедно, дисциплината на децата отива на кино, но.... Така или иначе нямаш избор, направи най-доброто от ситуацията. Направи си чудна програма, като на почивка. Обади се на всичките си приятелки, ходете на кино, кафе. Отиди на козметик, разкраси се. И най-доброто - планирай един weekend със съпруга сами Mr. Green. Върши чудеса, като втори меден месец един вид. Ще се наспите, ще отидете на кръчма до късно. Това се нарича да пуснеш ежедневието си за малко и да се насладиш на живота, такъв какъвто не ти е.

И после мама като си тръгне, отпочинала ще си прередиш къщата, ще си върнеш дисциплината със съзнанието, че всяко удоволствие си има своята цена.

Не се ядосвай, а се наслади на малко свободно време Peace
Виж целия пост
# 11
Мама Цоцоланка , радвай се, че майка ти има тази възможност да дойде при вас....радвай се, че я имаш....винаги е било празник, когато нашите са идвали на гости и винаги сме искали да останат повече...от година и 3 месеца и да искам това от татенцето си - няма как да го постигна....той е там, откъдето няма връщане....радвай се на хубавите мигове и забрави за "реда", който едва ли е по-важен от това, да си с родителя/родителите си....това е моето мнение...
Сън е много права.
Аз за щастие не съм губила родител, но точно така стоят нещата.
Това са бели кахъри, ще изтраеш. Помисли над горното и всеки път като се подразниш, се сещай колко по-зле е да нямаш за какво да й се дразниш...
Иначе те разбирам. И майка ми е от правещите забележки за реда, за чистотата, за каквото се сетиш... но чудо голямо. Някой път се дразня, друг път махвам с ръка. Обичам я, въпреки тези й недостатъци, и се радвам, че я имам.
Виж целия пост
# 12
Да ми се месят не обичам, но когато ми помагат, много ми е добре и съм благодарна.
Peace
Виж целия пост
# 13
Разбирам те напълно. Аз не живея с родителите си от 20 години. С майка ми всеки ден си говорим на Кю, чуваме се често по телефона, много ги обичам... дистанционно. Когато трябва да прекарам повече време с тях - независимо дали и тях или у нас, ме хваща нервата.  Нормално е, според мен, при положение, че отдавна си се отделила от тях и си имаш свой дом със собствени порядки, в който ти си пълновластна господарка. Гледай да не се вторачваш толкова в подробностите, дишай дълбоко и ако все пак се изнервиш, спомни си, че винаги може да е по-зле и вместо майка ти за 1 месец може да ти гостува свекървата  Twisted Evil
Виж целия пост
# 14
Не обичам да ми се месят, но живея с нея по разни причини. Но от самото ни преместване при тях започнах ясно да й показвам, че тя няма да се меси, освен понякога с поискани съвети. И тя го прави за мое щастие, то иначе сигурно щяхме да се изнесем. Можеш отсамото начало да й обясниш, че нейното месене те вбесява/скапва и че ако иска да си прекарате хубаво този месец, да не се меси. Също така че това е твоя дом и си има подредба и ТИ си домакинята и тя не може да ти разбърква всичко (не вещите само).
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия