Лични впечатления от захранването на Вашето бебче

  • 1 087
  • 17
Момичета, да споделим в тази тема кой как и кога е захранил и как се е чувствало бебето при захранването.Какви проблеми са се появили?Кое най-добре се е отразило на бебо.Въобще лични впечатления от захранването на бебчето Ви.Потърсих, но друга тема такава не видях, дано да не се повтарям.Мисля, че ще е много полезно!
Аз захраних на 4 месеца и 20 дни, много бавно и постепенно, по 1-2 лъжички давах няколко дни.Започнах с картофено пюре.Него давах 10 дни до половин бурканче.После дадох картоф и морков - 1 седмица, а сега сме на картоф и тиква.За случая много подходящи се оказаха зеленчуковите пюрета на ХИП, които предлагат асортименти на пюрета за захранване - картоф и морков, картоф и тиква, картоф и тиквички и т.н.Никога не съм давала сок на беба.В резултат - тя никога не е имала колики или запек.Много спокойно бебе е и ака редовно.Захранването също й се отрази много добре - никакви колики, никакъв запек, никакви реакции, никакви стомашни разстройства.Единствено това, че спря да се буди нощем, става в 8.30  Grinning и разреди дневното хранене.Научи се за отрицателно време да папка с лъжичка, не съм давала пюрето с биберон.
Препоръчвам на всички захранващи майките - захранвайте бавно и спокойно, никога не прилагайте насилие при даването на храната с лъжичка, следете бебето как понася новата храна - харесва ли я или не и внимателно четете /а не само слушайте педиатъра/ коя е най-подходящата храна за захранване на вашето бебе.Успех!
Виж целия пост
# 1
Захраних го на 5 месеца, 2 пъти пробвах сок - не искаше, после продължих с каша, плодово пюре, зеленчуково и т.н. Никога не съм го насилвала да яде, когато не иска или каквото не харесва, нямал е колики, разстройство или друго нерзположение, пу пу  Praynig С 2 думи всяка мама решава кога и как  bowuu
Виж целия пост
# 2
селия направо описваш бебето мечта за гледане всичко си прави Simple Smile
на мен ми се наложи едва ли не спешно да захраня (хич не ми се искаше)ама едвам дочаках да започнем 3-тия месец и да дам сок от круши, че мн . големи проблеми имах с неговото акане  сега направо съм станала половин доктор на тази тема
през 4 -тия спрях соковете и минах на пл. пюре , на милото хич не му беше до ядене с лъжица (не че мн. и му се сучише) та оттам се научи да се храни с пълна циркова програма
през 5-тия въведох кашите започнах с елда ,на безмлечни каши доста дълго карахме
през 6-тия зеленч. пюре (тиква с картофи) към края местно пуешко
колики никога не  е имал до 7,5 месец яде хипп после месец някъде на ганчев , гербер, хаме
после на детска кухня и чак тогава прояде явно готовите пюрета не са му се нравили
захранването ни го води гастроентеролог
Виж целия пост
# 3
Захраних на 5м и 5 дни с картофено пюре.Не беше очарована.След това въведох ранни моркови долу горе си хапваше.Оризовата каша също не я хареса много,но на тиквата направо се облизваше.Доста време ядохме тиква с нещо си.Месо започнах в седмия месец,нормално го прие.Жълтък не съм давала още,а рибата въведох на 11,5 месеца.Най си обичаме банани.Тях ги почнахме на 6 и половина месеца.А от обедното обича тиква с пилешко,или заешко със зеленчуци.
Виж целия пост
# 4
Захраних го на почти 4 със сок. После зеленчуково пюре картофи и моркови. Купешки и всичко само купено - на Хип, за да избегна нитратите от тези на пазара.

Всичко му харесваше, нямаше проблеми като колики, свикна с лъжицата от първия път - отваряше уста и преглъщаше. Стомахът му се регулира - по 3 пъти на ден ака. Никога не е имал запек, акаше всеки ден по 1 път, но като се занапъва от сутринта горкия и чак следобяд докато се изходи чак до рев е стигал.  Crazy С първите пюрета почна да си ходи редовно и се успокои.

Не съжалявам, изследванията на 6 мес. бяха изрядни, докато при доста бебета излиза нисък хемоглобин и други отклонения и после "Ами казаха да почваме месни пюрета и жълтъци". А докато стигнат до месото те първа ако почват да се захранват... ooooh! Може да е случайност това с изследванията, но не съжалявам, за щастие проблеми с ранното нямахме. Peace
Сега яде всичко, нищо не отказва, не е злояд. Чувала съм, че по-късно захранените по-трудно свикват с лъжицата. СЗО препоръчва късното, но аз избрах това и съм доволна!
Виж целия пост
# 5
Захраних в края на петия месец-първо с плодови,после със зеленчукови пюрета.Захранвах постепенно,не съм имала никакви проблеми,свързани с колики или запек.От плодовите първите,които дадох бяха-ябълка и круша,ябълка и морков,круша,сливи-те му останаха любимите и до ден днешен Simple SmileСокчета не съм давала и не давам,пък и синът ми не иска и да ги пие NaughtyНе го отчитам,обаче като загуба Wink
От зеленчуковите първите бяха-ранни моркови с картофи и различни зеленчуци-морков,грах,картоф...От доста време му приготвям домашни,които си хапва с апетит.
В края на шестия месец захраних с месно пюре(заради нисък хемоглобин)-заешко,пуешко,повече от месец след това дадох и пилешко.Жълтък дадох доста по-късно,а риба мисля да давам след годинката.
В менюто му щедро присъстват просото,елдата,кафявият ориз и овесените ядки.Правя му различни вкусотийки с тях ,много ги обича Wink
Виж целия пост
# 6
Аз захраних на 5 месеца с картоф,след което включих морков,после тиква,тиквичка и т.н. След това включих и плодовите.Не съм имала проблеми.Не ми е отказвала никоя храна и не е получавала колики или стомашно разстройство.Сокове не съм давала изобщо,защото тя ми беше с повръщане до почти 6 месеца,та и отгоре.И до ден днешен не пие сок.Обичам да си приготвям и домашни пюренца,които забелязах,че много харесва.С тях  въведох лук,зелена и червена чушка,магданоз,червено цвекло.
После я захраних с каша,а след месец с попара.Също ги прие много добре.Отказвала е храна само когато и растат зъбки.Тогава сме на мляко,в което понякога добавям малко каша или зеленчуково пюре.
И месата ги прие добре:Първо заек,после пуйка,пиле ,телешко и агнешко.Свинско още не съм дала.А и риба забравих много харесва.
Виж целия пост
# 7
Голямото ми дете беше само на Ам .
Захраних го когато започна 4-ти месец със плодово пюре .
Кашите ги въведох през 5-ти месец.
Зеленчуковите  и пюретата с месо ги въведох по късно .
Проблеми съм нямала. Всичко си беше нормално при детенце.
Виж целия пост
# 8
искам само да споделя,че с огромен интерес ще следя темата.
идеята за нея е чудесна и в помощ на майчета като мен ,които умуват как да процедират.аз лично ще съм на късно захранване,след като направи 5 месеца (края на януари,началото на февруари).
дано повече майки спеделят своя опит и метод на захранване Hug  bouquet
Виж целия пост
# 9
Захраних малко преди навършени 4м. с плодово пюре. Захранването течеше поустановения начин - в смисъл, нито бързо, нито бавно. Не съм имала проблеми, освен това, че харесваше само Ганчев и после домашни пюрета. На кисело мляко минах в края на 7-ми месец, защото тя сама отказа адаптирано под всякаква форма......друго.....ми много ящо бебе беше, ядеше, каквото му дадеш в големи количества, от 11-ия месец мина на кухня.......сега стана малко по-капризна, но не се оплаквам. Такова бебе ящно, като моето дай Боже всекиму  Grinning
Виж целия пост
# 10
muckata точно за това я пуснах.Аз лично съм доволна как се получи със захранването на Моника и колко добре го понесе и реших да споделя, та дано да бъда полезна.Сигурна съм, че и други споделени мнения ще са полезни - ще е ясно какво трябва и какво не трябва да се прави.
lili77 и аз така мисля първо Хип че са удобни,съдържат по два хранителни продукта, единият от които е картоф.Ако захранването започне с картоф е страшно удобно.После минаваме на Ганчев, че те са с някакви комбинирани зеленчуци.
Виж целия пост
# 11
Захранила съм по старата и яростно отричана тук схема. Няма да разказвам кога и какво съм въвела, защото няма да е полезно на никой, нали вече се захранва по нов начин. Само ще кажа, че не са имали колики и стомашни неразположения, алергии.
Виж целия пост
# 12
Първо да кажа че от раждането е на АМ.Захраних яна 3 месеца с плодово пюре.На 4 с картофено като редувах домашно с готово.На 4 месеца и 20 дни с бананова каша,на 5 кисел,от 6-я сме на кухня.Последния месец й готвя в къщи.Всичко понася много добре,нямали сме колики и разстройства.От 7-я месец сме на кисело мляко.Само едно мога да кажа хапва си стабилно на 9 месеца сме 10,200кг.
Виж целия пост
# 13
Аз захраних на 4 месеца и малко със сок - домашно приготвен ябълков и през няколко дена комбинация с морков или други плодове . Тя колики си има от първия месец, коликите продължиха, друго негативни промени нямаше. Единствено установих, че не обича сок от банан и не и давам. Храненето с правени сокове продължи докато ми отказа един морков, аз го опитах и установих, че люти. Оттогава всичко купувам. На 5 месеца започнах пюретата - първо картоф и морков, после различни комбинации (брюкселско зеле, тиквички, броколи, грах). С големи мъки изяждаше по 2-3 лъжички. Минахме на готови пюрета. Тези на Хип бяха толкова гъсти, че ги разреждах със зеленчуков бульон, но девойката продължаваше да не ги иска. Смених пластмасовата лъжичка с метална и това подейства леко, стигнахме до 7-8 лъжички. Пробвах с Ганчев. Детето много ги хареса и го докарахме до 1/3 от бурканчето. В края на краищата след около месец и половина захранване, през което време не е дохранвана с мляко на обяд (т.е. и гладът не помага) започна да яде по 2/3 от бурканчето (от 190 г), което за мен е достатъчно. По някое време и вкарах месни пюрета и зърнена каша за разнообразие. С тях няма проблем, но кашата е сладка и аз не мисля по-често от веднъж на 10 дена да и давам. това по отношение на обедното захранване. Следобедната закуска с плодово пюре е абсолютно безпроблемна -детето яде всичко без банан. Използваме пюретата на Хип и гербер, защото само в тях няма захар. Каша не мисля да и давам, защото и тя е сладка. Само за уточнение - в момента е на 6 месеца  и половина.
Виж целия пост
# 14
Захраних с пюре от морков на 3м. и 16дни. След това давах плодови - банан, ябълка, круша, сини сливи. На 4м. и 8дни дадох картоф и продължих с другите зеленчуци (според възрастта на бурканчетата. По съвет на педи давам само готови.) Зеленчуците и до сега не ги долюбва Sick, ако не са сладички, затова им добавям Плазмон. Бъркам най-различни комбинации само и само да ги хареса. Алето си пада злоядичка, та завиждам на мамите с ящни бебоци. Каша хапна на 5м. - бананова на Хумана. Харесва и оризовите. На елдата определено се мръщи. Към кашата добавям плодово пюре. Първото месо - на 6м. и 5дни хапна заек. След това дадох пуйка. Месата яде с охота.От рибата не беше възхитена - на 7м. Не сме имали проблеми нито с колики, нито с акита, нито с алергии. Но хапваме по малко - 60-80г зеленчуково, 100-120г каша.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия