Неудържим плач

  • 1 484
  • 38
Нашия бебок е само на 10 дена. Притеснява ме, че изпада в безутешен рев съвсем неочаквано. Уж е нахранен, сменен му е памперса, дала съм му водичка и пак реве, та се къса ....
Направо незнам какво да правя. Това колики ли са или е болно детето ?
Казаха ми, че Нослето трябва да е топло, а ръцете студени - това било признак че е здраво.
А сега гледам, че ръчиките му са топлички....Уф...Дайде съвет какво да правя Sad
Виж целия пост
# 1
Най-вероятно го мъчат колики горкото. Опитвала ли си да му даваш нещо против тях и да видиш дали ще се успокои?
Виж целия пост
# 2
Взимаш го на ръце и го гушкаш, докато не му мине. Ако са колики - пак много гушкане и много търпение.
Виж целия пост
# 3
При нас някъде около 10-я ден започнаха коликите така, че не е невъзможно и това да е.Премери му Т за твое успокоение и ако продължава обади се на педиатърката за свое успокоение.Ако са колкиките започни масажче на коремчето по часовникова стрелка или притисни детенце към теб така, че коремчето му да се затопли в теб.Има 100 варианта за коликите.
Щях да забравя, от изписването от болницата до момента му давам чай от копът на Хипп и съм много доволна.
Виж целия пост
# 4
аз мисля че са колики...заслушай се в коремчето му,веднага се познава!
Виж целия пост
# 5
Против колики му варим анасон и му даваме. За ефект незнам дали има, нали е само на 10 дена и ми е първо дете, така че не мога да преценя.
Забелязала съм че коремчето му къркори и се успокоява единствено когато го взема на ръце и го сложа към себе си на рамото, така че коремчето да му е топличко. Явно са колики значи...Ще пробвам и със семена от копър.
Но като цяло за начинаеща мама като мен си е направо стресиращо  Sad  Simple Smile
Виж целия пост
# 6
При нас положението беше почти същото.Капките ЕСПУМИЗАН за бебета ни успокояваха но не всеки път.Аз много го гушках и си го слагах на моя корем и той така заспиваше.Ще отшумят.Въоръжи се с много търпение. Peace
Виж целия пост
# 7
Най-вероятно са колики. Гушкане с корема към тебе най-помага, но ти препоръчвам да вземеш капки, а не чайчета.
И няколко въпросчета:
-Кърмиш ли бебето?- щото пишеш, че даваш вода,а ако кърмиш то няма нужда от вода
-Ако кърмиш, под час ли кърмиш или на поискване?-и това е важно, щото кото заплаче бебо от колики най-помага гушкане както ти казах по-горе и даваш да суче когато си поиска
-Ако не кърмиш, то може би трябва да смениш млякото?
-Ако имаш проблем с кърменето и не знаеш как да го решиш,а искаш да кърмиш, влез във форум "кърмене и захранване", може да помогнем
-Извинявай ако не ти се отговаря на въпросите ми, ще те разбера, просто ще се радвам ако мога да помогна. Simple Smile
Виж целия пост
# 8
Най-вероятно са колики.Аз давах Еспумизан,вода с копър,а в най-критичните моменти затоплях пелена и я слагах на коремчето-това между другото най помагаше.
Виж целия пост
# 9
Взимаш го на ръце и го гушкаш, докато не му мине. Ако са колики - пак много гушкане и много търпение.
Peace
Виж целия пост
# 10
Ludmiliana: Да, кърмя бебето. Преди 2 дена имах сериозна криза, стори ми се че кърмата ми е намаляла, защото с помпата изцеждах  едва около 30 мл след хранене, а в първите дни имах доста повече изцедена кърма. Ударих му един рев, дори изпратих мъжа ми за Фризолак, но като се поразрових из форума прочетох доста неща и реших да стимулирам кърмата като го кърмя пред 1 час, 1 час и половина. Взех си чай за кърмачки, започнах да пия повече боза и да се храня пълноценно и като чели има ефект. Сега суче и след 20 минути заспива. Предлагам му и другата гърда, но явно се е нахранило и не иска. Често дори през тия 2 дена връща мляко. Явно му стига кърмата. Като се нахрани, стискам зърното, и виждам, че има мляко.
В болницата го хранех под час, но ми беше доста трудно, защото то си спеше и често не му се сучеше, затова преминах на пискване.
Виж целия пост
# 11
Мисля че са колики
Да не се повтарям но ще ти дам няколко съвета как да го облекчиш,които аз практикувах и имаха ефект
* затопляш коремчето- или с топли пелени,  или със сушоара на слаба струя и на около 25-30см.от корема на бебето
*Гушкаш и разтриваш корема с ръка по посока на часовниковата стрелка
*коликите се появяваха при сина ми след около 30 мин след хранене и то само вечер-тогава се приготвях психически за доста плач- приготви се и ти- трябва да си спокойта и ако можеш го гушкай и успокоявай
*Еспумизан или Саб симплекс -капки за колики преди всяко хранене- на знам дали помагаха но поне махаха пяната от млякото на сина ми-но това е само за АМ-ти нали кърмиш?
* чай от копър или анасон- щом кърмиш яж и ти такива храни,прочети в библиотека на кърмаческия кои храни да не хапваш да не предизвикваш коликите
* а и друго- на сина ми като много плачеше му пускахме абсорбатора в кухнята- шума го успокояваше и заспиваше милото
Успех -ако се сетя друго ще пиша
Но запомни- търпние и гушкане,успокояване и любов- това най много ще помогне
  bouquet
Виж целия пост
# 12
при нас такъв рев докарваха коликите, обикновено привечер. Най ни помагаше топла грейка/нашата е на NUK-много удобна/, и много гушкане..., успокояваше се и от сешоара, пуснат на слабо, както и капки п-в колики- пробвахме комбинация от babynos sab и simpelx, кремче за коремче на babynos ...всичко това в комплект
успех в борбата с гадните колики
Виж целия пост
# 13
Ludmiliana: Да, кърмя бебето. Преди 2 дена имах сериозна криза, стори ми се че кърмата ми е намаляла, защото с помпата изцеждах  едва около 30 мл след хранене, а в първите дни имах доста повече изцедена кърма. Ударих му един рев, дори изпратих мъжа ми за Фризолак, но като се поразрових из форума прочетох доста неща и реших да стимулирам кърмата като го кърмя пред 1 час, 1 час и половина. Взех си чай за кърмачки, започнах да пия повече боза и да се храня пълноценно и като чели има ефект. Сега суче и след 20 минути заспива. Предлагам му и другата гърда, но явно се е нахранило и не иска. Често дори през тия 2 дена връща мляко. Явно му стига кърмата. Като се нахрани, стискам зърното, и виждам, че има мляко.
В болницата го хранех под час, но ми беше доста трудно, защото то си спеше и често не му се сучеше, затова преминах на пискване.



Браво, много добре си постъпила, давай в същия дух newsm10. Дори може да спреш да даваш и  вода, просто не е нужна щом се кърмите на поискване, но ти си решаваш, де!
Исках да ти кажа също, че се е случвало да спя по цяла нощ с бебо на корема ми (и той по корем) ей така:  http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=1028077

А за коликите - оттърване няма, капки и чайове леко облекчават, но май напълно премахнати колики няма
Виж целия пост
# 14
sab симплекс!при нас помогна! не изведнъш но съм доволна.дръш я по корем на ръце ако пак плаче масажирай с кръгообразни движения коремчето.по часовниковата стрелка и затоплена пеленка на коремчето. абе и много търпение!но недей да я гушкаш много ще я научиш на ръце много е лошо.успех!!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия