От кога в самостоятелна стая?

  • 1 401
  • 35
Здравейте, можете ли да ми кажете как спите с вашите бебета - всеки си спи в стаята си или заедно. Трябва да реша тази седмица дали бебето ще спи при нас или в неговата с стая. Лично на мен вариантът в който мъничето си има своя стая от първия ден ми допада повече, но ми се иска да чуя и вашите мнения, защото това ми е първо дете и със сигурност някои неща може и да не си ги представям по най-добрият начин. Интересува ме какви бяха вашите доводи бебето да спи или не спи при вас. Благодаря предварително за съветите.
Виж целия пост
# 1
какво пречи да си е в собствена стая бебокът, ако има такава възможност.
При нас това ще стане от около 1.5 год. възраст.
Виж целия пост
# 2
Доколкото знам най-доброто време за отделяне на бебчето в собствена стая е между 2 и 6 месечна възраст. Първите 2 месеца е добре да е при вас.

Аз лично нямам възможност да отделя детето в негова стая, но нямам и желание, по-спокойно ми е да е при нас. А и тя много трудно изкарва зъби и реве през нощта. Но това не е възпитателно, де....... но пък мога да я гушна винаги  Hug

Успех в избора!!!
Виж целия пост
# 3
И аз мислех като теб - исках бебето да спи самостоятелно. Но синът ми много плачеше като го слагахме сам в креватчето му. Аз бях много изморена след раждането, двамата с мъжа ми се лутахме и чудихме какво да правим с бебето. И така Около 3 месеца бебето спа заедно с нас в едно легло - така ни беше по-лесно. След това го преместихме в негова стая и оттогава си спи сам  Peace
Виж целия пост
# 4
Не, че на бебока нещо ще му пречи да спи сам, по скоро се чудя дали няма и аз не знам какво да му потрябва и това да наложи да спим заедно. Иначе, освен, че имам доста идеи как да му направя много хубава стаята се замислям и за това, че като ревне през ноща ще ни буди и двамата с таткото, а когато си има стая, ще става само единият.
Виж целия пост
# 5
На теория звучи много добре, но на практика, нещо не си го представям как ще стане.  newsm78 В смисъл, че вероятно ще го кърмиш нощно време, със сигурност ще се будиш да видиш дали диша  ylinfant, абе въобще, ще ти се иска да е близко до теб, за да си по-спокойна. Ако го сложиш в отделна стая, няма да можеш да спиш спокойно, постоянно ще се притесняваш, добре ли е, как е, да не върне храна, да не се задуши, да не се обърне............. Не можеш да си представиш, какви ли не чудеса ще ти минават през главата. Аз лично съм много за това децата да спят в отделни стай, но след една определена възраст.  1crib
Виж целия пост
# 6
Аз съм малко 50:50 за местенето, ако изобщо имах възможност. Нямам такава, но съм си го мислила:  Thinking От съображения да не го будя бих го преместила веднага, но пък няма нощ, в която да не ставаме, защото мрънка и е неспокоен, а често и по 8-10-12 пъти! Shocked Ако е в друга стая не мога да си представя по 10 пъти да правя курсове до съседната стая. Crazy Тогава пак бих легнала при него в другата стая, да не се разхождам, и тогава каква е файдата от местенето, като пак ще спим заедно! Crazy ... Та като стане на 2 г. може да стане номера. newsm78
Виж целия пост
# 7
Цък Кога отделихте детето си в друга стая 

Колкото по-рано, толкова по-добре.
Лора спи в отделна стая от първия си ден в къщи.
Виж целия пост
# 8
На приятелката ми детето също спи в отделна стая от деня на изписването ....щом имате тази възможност не се замисляй-все пак ти си решаваш  Peace
Виж целия пост
# 9
Нямаме такава възможност,иначе и аз съм ЗА самостоятелна стая.При нас това ще стане малко по-късно.
Виж целия пост
# 10
Колкото по-рано,толкова по-добре.От първия ден мисля най-добре.Аз съжалявам,че нямах тази възможност,когато се роди дъщеря ми.От преди малко повече от година сме в ново жилище,в което си има собствена стая и си спи сама.
Виж целия пост
# 11
Има си самостоятелна стая,но понякога бебе повръща и ме е страх да не се задави,така,че дълго време ще спи при нас.
Виж целия пост
# 12
Откакто се прибрахме си спи в кошарата в нейната стая,но първите 4 месеца аз също спях в стаята.Не ми се искаше да будя татито за всяко ядене,пък и аз ги правих тези проверки с дишането.
Виж целия пост
# 13
Имаме възможност синът ни да спи в отделна стая,но ще си е при нас още известно време.Така сме си решили Wink
Виж целия пост
# 14
дъщеря ми я отделихме на 4 годинки,
бебето е още при нас.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия