Какво ми е?

  • 6 861
  • 26
Няколко пъти получавам нещо незнам как да го определя.Заболява ме сърдечната облас и някаква гореща вълна ме обзема в главата това е за секунди и ми премалява.Ходила съм на кардиолог но той каза,че сърцето ми е здраво.Незнам дали може да се дължи на нервна почва но това когато ми става е доста страшничко.Моля ако някой го е получавал да сподели.
Виж целия пост
# 1
Отиди на невролог и евентуално- на психиатър.
Виж целия пост
# 2
Виж си кръвната захар.
Виж целия пост
# 3
Кръвното как ти е? Ако можеш точно в такъв момент го измери.
Може и кръвната захар да ти пада
Виж целия пост
# 4
Провери си кръвната захар и кръвното налягане
Виж целия пост
# 5
и аз смятам че е от кръвното, главата "стяга" ли те?
Виж целия пост
# 6
И аз смятам, че е на нервна почва. Преди време имах подобен проблем, стягаше ме сърдечната област толкова силно, че чак ми изтръпваше ръката. Оказа се от напрежение (най-общо казано) гръдната мускулатура се свивала и предизвиквала тази неприятна болка. Но е хубаво да отидеш на лекар. Идеята за невролог е добра, но според мен ако ще посещаваш нещо със "психо" ти трябва психолог, а не психиатър.
Успех
Виж целия пост
# 7
Възможно е и да е психологичен проблем, но тогава трябва да дадеш малко повече инфо, къде ти се случва това, при определена ситуация ли, или няма никакво значение, забелязала ли си да си по - напрегната в моментите в които ти се случва. Моят съвет е първо да отстраниш всяка възможност за органична причина, ако се окажеш здрава, потърси психологическа помощ.
Виж целия пост
# 8
Идеята за невролог е добра, но според мен ако ще посещаваш нещо със "психо" ти трябва психолог, а не психиатър.
Успех
Между психиатър и психолог няма нищо общо освен корена на думата. Психологът не е лекар и едва ли може да помогне в случая. Описанието наподобява паническо разстройство и психиатър е правилният лекар.
Виж целия пост
# 9
Мисля че е на нервна почва.
Виж целия пост
# 10
Освен на емоционална основа,може да се дължи и на хормонален дисбаланс,отиди на ендокринолог за да изследват щитовидната жлеза.
Успех, дано е само от емоции.
Виж целия пост
# 11
Освен на емоционална основа,може да се дължи и на хормонален дисбаланс,отиди на ендокринолог за да изследват щитовидната жлеза.
Успех, дано е само от емоции.
Аз съм със заболяване на щитовидната жлеза ,но това което описва не ми се е случвало.
Виж целия пост
# 12
Благодаря ви момичета.По принцип кръвното ми е ниско.Правила съм си изследване за гуша -нямам.Май наистина е на нервна почва но незнам ставало ми е внезапно.Доста е гадничко и ме плаши имам чувство,че нещо ми става в главата и ще припадна ,отмалявам това трае секунди.
Виж целия пост
# 13
Описанието наподобява паническо разстройство и психиатър е правилният лекар.
Съгласна съм  Peace
Виж целия пост
# 14
И аз имам подобни оплаквания, но и кръвното ми пада до 80-40.Преди 3 седмици дори бях преди колапс ,бях сама с децата и се уплаших много ConfusedИзвиках бърза помощ и ми казаха,че нервна криза съм направила-усещах и тежина на гърдите.Сложиха ми деазепам и ми казаха да взимам сутрин по едно хапче деаксин за успокоение.Понякога пак усещам сърцето да ме боли(знам ,че сърце не боли,но точно в тази област ми е болката)Ето днес пак ми прилоша и какво да правя не знам ,а и на какъв специалист да отида ooooh!След инцидента преди ходих при джипито, изследвания пълни ми направи-никакви отклонения-а защо се чувствам така  Tired

Това го писах и го копирах сега от другата тема за ускорения пулс.А днес четох,че тези симптоми са при кардионевроза.Причината за това заболяване е стресът-механизмът на заболяването е следният:стресът ''произвежда'' адреналин,който е удар по сърцето и по кръвоносните съдове.Спасението е в това да се избягват стресови ситуации . При кардионевроза болният постоянно се измъчва от безсъние,световъртеж,болки в сърцето,задушаване,аритмия ,тахикардия,понякога пред очите пада тъмна пелена
Ако искате да прочетете повече -вестник ''доктор''6-13.11.2006
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия