Рекламите - как действат на децата ни?

  • 1 868
  • 43
Въпроса ми е провокиран от една реклама на вафла Споко и реакцията на сина ми от нея.
Ако не сте я гледали ще преразкажа по-надолу

Вчера, преди вечеря забранявам на сина си да изяде взетата от него вафла и той ми отговаря така: Мамо, трябва ли да те удавя, за да си я взема обратно?

Няма да ви занимавам с моите чувства и мисли в този момент, но съм бясна на създателите на въпросната реклама.
Само ще кажа, че детето ми е достатъчно голямо /на 7год./, за да прецени нещата, но явно въпросната реклама му е промила мозъка, за което съм много разочарована, но това е друг въпрос.

Как ви действат на вас подобни реклами?
На какво учат децата ни?

Виж целия пост
# 1
Изпиват им мозъците!!! Повечето реклами, поне. Дени докато беше бебе, всяка вечер като и дойде мрънкащия период само с рекламите на Евроком се успокояваше  Shocked
Виж целия пост
# 2
Ooo,Ками..и при нас е така-и с Макдоналдс и с вафли Мура...и с какво ли още не..  Crossing Arms
Кофтито е,като се опитаме да ги научим на полезни и здравословни навици,включително на такива и в храненето,а с една реклама всичко отива по дяволите  Twisted Evil Twisted Evil
Виж целия пост
# 3
Освен, че са вредни, те са и опасни.
Не мога да го разбера това - Да удавиш някого, за да му вземеш вафлите.

Делта, като каза Евроком се сещам за една реклама преди 2-3 години на едни плюшени играчки.

Та седят си дядо и внуче на една спирка. Задава се микробус на въпросните играчки. Дядото става и се хвърля пред буса. Шофьора набива спирачки и изпадат няколко играчки. Дядото взима една и доволен носи на детето.

И си представях как детето ми, ако случайно види въпросния микробус скочи пред него, само и само да получи играчка.
Луда работа.
Виж целия пост
# 4
моите деца май не се впечатляват много от реклами. гледат ги, припяват си мелодийките, забавляват се с някои от рекламите, но не съм забелязала да ги копират като начин на мислене и поведение, нито да ги приемат като достоверен източник на информация.
Виж целия пост
# 5
Много неприятно това.
Моите щерки като започне реклама и се ококорват в екрана и не можеш ги отлепи.
Явно им действа по някакъв начин.
Виж целия пост
# 6
Рали е като хипнотизирана по време на реклами. Чува ги от съседната стая и веднага отива пред телевизора. Нито мърда, нито нищо. Дори се сърди ако някой е застанал пред ТВ и и пречи да гледа. Като свършат, си тръгва и се заиграва с друго. По телевизията друго освен реклами не гледа.
Виж целия пост
# 7
Ужасно ме възмущават!
Особено тази на дъвките Орбит, и на Панираните неща на Сами-М!
Какво научиха децата ми от нея? - че много по лесно е да дъвчеш Орбит отколкото да ядеш свежи подправки, плодове и да се миеш зъбите! Другата пък обеснява как ако готвиш зеленчуци т.е . - здравословни неща ще бъдеш смачкана , изцедена баба Яга, а пък ако наблягаш на полуфабрикатите ще си свежа хубавица!
Като си помисля че в Канада забраниха гиганта Кока - Кола да се продава в близост до училищата защото е нездравословен продукт, а тука няма контрол , цензура - въобще нищо!
Виж целия пост
# 8
Моят син обожава рекламите. Щом тръгне рекламният блок и той е като залепен за екрана. Пее си, разиграва ги, "подава" репликите... Много се забавлява. Но никога не ги е възприемал съвсем буквално. Даже не го вълнува и самия продукт толкова. Просто се забавлява. Сега е на 6 години.

Сестра му, която е на 8, ги възприема по съвсем друг начин. Тя се интересува предимно от това, което се предлага, като пропуска рекламата на всеки продукт, който не я интересува "по допирателната". Много селективно подхожда. Ако в рекламния блок няма нещо интересно за нея, то тя изобщо не поглежда натам. Прави пълен игнор. И никога не се е вълнувала от рекламите така, както брат си.

Изобщо, съвсем по различен начин подхождат двамата. Не знам доколко се влияят от безумните, съвсем буквални внушения. Мисля, че се усещат де.
Виж целия пост
# 9
а тука няма контрол , цензура - въобще нищо!
Абсолютно съм съгласна.

Дара
, до сега и синът ми не беше реагирал, но явно това му е направило впечатление. Дано никога да не се случва повече.

Чудя се, дали има телефон или място, където да изкажеш лошо мнение за подобни реклами?
Виж целия пост
# 10
Ками, дръпни една лекция на тема - фикция и поминък.
Обясни на Иво, че за тези измишльотини се плащат луди пари и обичайно рекламираното е твърде далеч от истината...
Обърнете го на игра с елементи на отвращение...Ти играй отвращението... Wink
Виж целия пост
# 11
Вердад, знаеш ли колко приказки съм изприказвала - обаче, особено в пубертета (като моя големия) децата са малко на стадния принцип, и когато се делиш от стадото то те отхвърля. Жалкото е че повечето родители са прекалено заети или незаинтересовани и оставят децата си да ядат всякакви боклуци, и тъй като са болшинство - те определят реда в стадото.
Виж целия пост
# 12
Може би адресатът на подобно оплакване трябва да е Агенцията за защита на потребителите или пък СЕМ  newsm78
Виж целия пост
# 13
Аз отделих доста време да обяснявам на дъщеря ми (като беше на 12г), че супите Маги са гола вода, фиде и аромати, но не и не - отиде детето накрая и си купи. Може пък да си е мислила, че мама не е идеалната домакиня, защото не ги ползва WinkЕстествено беше силно разочарована. След няколко"лекции" й позволих да купи още някаква глупост. С времето й се изясни картинката, но все пак става въпрос за голямо момиче. А на малките така им промиват мозъцитеее....
Виж целия пост
# 14
И аз така, обаче дъвките са вкусни, хапките - също, особено когато са непознати като артикул.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия