Давате ли наказателни точки на половинката си?

  • 1 913
  • 40
В смисъл когато не одобрявате дадена негова постъпка, дълбоко в себе си не го ли "наказвате"?
Аз лично съм най-склонна да му пиша такива наказателни точки, когато поведението му е безразлично, мълчаливо, отнесено... все едно не се радва вече, че е с мен... когато не обръща внимание на детето ни, а все трябва аз да го подтиквам... когато ме вижда, че съм капнала от умора и не се сеща да ми помогне с нещо...  Cry В такива моменти вътрешно ми става кофти, тъжно и напрегнато, и усещам, че като че ли част от обичта ми към него отлита, като че ли ми се иска да го накажа и аз, да му отмъстя по сходен начин, така че да го заболи...
Само аз ли съм така?  Sick
Виж целия пост
# 1
Не си само ти. Но аз не искам да го заболи, да му отмъстя. По-скоро се питам как да му покажа какво чувствам, че да го разбере, все едно той го чувства.
Със сигурност има моменти, когато аз не го разбирам и реагирам не, както той очаква.
Ми учим се.....
Виж целия пост
# 2
Естествено, че и на мен ми става гадно. Не тая лоши чувства в себе си - казвам му директно. Обикновено дава резултат, но самия факт, че трябва да подканяш дразни Close
Виж целия пост
# 3
Да,почти всеки ден му пиша "черни точки".Не съм лоша,нито пък отмъстителна,лесно ми минава,но когато не е прав или пък направи нещо,което  да ме раздразни  винаги напомням .
Виж целия пост
# 4
Аз съм директна .. като ме дразни нещо и съм му ядосана си му казвам директно (не обичам да тая в себе си и излишно да се натоварвам) и се надявам да си вземе поука ... ако не, му го повтарям до тогава, докато му писне да го чува и самия той предпочита да се вземе в ръце, вместо да чуе още веднъж някоя моя забележка .. За някои неща трябва обаче голяма упоритост ...  Peace
По същия начин съм му казала да действа и с мен .. ако нещо не му харесва в мен, да каже ясно и директно какво ... определено ще си взема поука ..  Peace
Виж целия пост
# 5
Ами пиша си му ги. Помня всичко, което малко или много ме е нарянявало. Но не изпитвам нужда да отмъщавам, просто си помня...
Виж целия пост
# 6
Като ме дразни нещо, си го казвам - понякога води до скарване, но пък минава - не се занимавам с "черни точки" Mr. Green Peace
Виж целия пост
# 7
имаше такова време  Tired... но то отмина  Party... Сега вече е друго, по-добро настъпило...  Heart Eyes Grinning
Виж целия пост
# 8
Понякога не му говоря, но за момента. Не съм злопаметна и не отлагам "наказанието" за по-нататък.
Виж целия пост
# 9
В смисъл когато не одобрявате дадена негова постъпка, дълбоко в себе си не го ли "наказвате"?
...

Не.Говоря.Директно.Така няма начин да остана неразбрана.
Виж целия пост
# 10
Благодаря на всички писали до момента в темата!   bouquet

Може би следва да уточня някои неща:
1. Много обичам мъжа си.
2. Винаги първо му казвам какво в неговото поведение ме дразни, наранява, ядосва, обижда...
3. Обаче... той далеч невинаги реагира на думите и молбите ми.

Тогава най-често прощавам. Прекален незлоблив човек съм. Типична представителка на зодия Риби. Шаранче, с една дума. Наивна. Любяща. Неотмъстителна. Но в същото време и ранима, чувствителна, емоционална, мнителна на моменти... тъжна, депресивна също така... понякога.

И когато ми дойде в повече всичко - ТОГАВА пиша тези наказателни точки вътре в себе си... тогава усещам с пареща болка, че частица от любовта ми към него се изпарява някъде... и аз не знам къде...

4. Пиша и "червени" точки, не само "черни" - когато направи нещо мило за мен или за сина ни Алекс, когато ме изненада с нещо хубаво, когато ми помага вкъщи, когато даде някоя от своите страхотни Водолейски идеи, когато...
5. Пуснах темата далеч не само, за да се оплача от "моичкия" - исках главно да разбера дали ние жените се дразним от еднакви неща у любимите ни мъже, как реагираме в такива случаи и дали вътрешно "броим" пасивите и активите, ако мога така метафорично да се изразя.

По принцип и аз съм директна, честна и мразя подмолните игрички.
Но понякога ми писва да повтарям, потретвам и т.н. до безкрай някои свои молби и желания.
Това е.
Виж целия пост
# 11
вътре в себе си избягвам да тая каквото е да е, да давам наказателни точки.
Винаги се опитвам да доведа нещата до разговор - да се разбере кой крив, кой прав.
Имало е моменти, в които ми е било много мъчно/обидно/криво, но гледам тези емоции да излизат навън.

Виж целия пост
# 12
Като ме дразни нещо си го казвам. Гледам да не запазвам такива неща в себе си, защото после изригват и става по-лошо. АКо след като съм казала нещо мъжа ми не съоблази с него сигурно много би ме заболяло.
Виж целия пост
# 13
Чудесна идея. Утре ще си купя тефтерче и ще записвам.  Mr. Green
Иначе веднага забравям, пък и той, мъжът ми, е много хитър - много внимава, прави само дребни битови бели (като размазано сирене по пода). Е, как да му пишеш точки за някакво си размазно сирене, което той си изчиства? Thinking
Виж целия пост
# 14
''BOG ZABAVYA , NO NE PROŞTAVA'' ponyakoga e po dobre da izçakaş i da broiş do 10 predi da si otmastiş newsm48
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия