Изхвърляте ли храна ?

  • 6 637
  • 161
Смомням си , че съм виждала подобна тема , но търсачката не работи , а и съм малко афектирана , така че ще ме извините ако се повтарям  Sick ...
Проблемът при нас е , че непрекъснато изхвърляме храна  Confused вече ми писна и съм заплашила мъжът ми , че от утре ще е само на хляб и масло  Crossing Arms
Жал ми е да изхвърляме храна  Rolling Eyes
Старая се винаги да има вкусни неща за хапване , но или много малко ядем или сме супер капризи . Ако нещо не се изяде веднага - 100 % отива в кофата или пък направя нещо , стои 2 дни и после мъжът ми каже - " ами не съм го видял ... то като е покрито в хладилника ... ти защо не ядеш и т.н.   newsm61
Готвя винаги по - малки количества , но ... ей сега преди да тръгна на работа изхвърлих едни макарони на фурна , мляко с ориз и едни плодови тарталети ... преди два дни боксера на свеки намаза почти цяло печено пиле  Thinking
Ужас просто ... малкият и той е толкова злояд , че думи нямам просто .
Ще видят те - ГЛАД и толкова ... ама - ха  Close
P.S. По мое скромно мнение , а също според мъжът ми и много други хора готвя много добре ... явно трябва да приготвям по - малко неща ...

Кажете как е при вас ?
Виж целия пост
# 1
И ние хвърляме  Confused Като се застои нещо, после направо в кофата, чат пат нахранвам поне котаците пред блока  Wink
Виж целия пост
# 2
И аз имах подобен проблем - готвех прекалено много, очевидно повече отколкото можехме да eat изядем и другото - презапасяваме се, купуваме неща, ядем и навън и накрая - изтекъл срок на годност - хоп в кофата.
Сърцето ми се къса особено, като знам че има хора, които това не го и поглеждат в магазина, 'щото струва достатъчно много... Напоследък започнах да готвя по много мъничко, стараем се и двамата да купуваме по-малко неща и по-добре нещо да нямаме отколкото да го изхвърлим... А той като примерно  Animal Pig  преравя хладилника преди вечеря за изостанали от вчера храни Wink  
Виж целия пост
# 3
В къщи също не се яде два пъти едно и също нещо - просто кошмар, но се научих да готвя по малко - едно ядене и един десерт ( евентуално).
Иначе каквото остане го ядат кучетата на село.
Виж целия пост
# 4
И на мен ми е криво, огато хвърлям храна Sad Но се лслучва често - купуваме , забравяме го о като се сетя му изтекъл срока на годност . Вече гледам да купувам по-малко.
Виж целия пост
# 5
И ние хвърляме. И то доста.
Виж целия пост
# 6
Aaa, лошо сте се научили Mr. Green Не мога посмъртно всяка вечер да готвя - дори и да имах желание, нямам време. Пради това се готви в неделя повечко, да има докъм сряда. Е, не едно и също, ама две манджи примерно. Като се изяде, тогава - ново, пак за две вечери. Рядко изхвърлям храна. Когато се случи, винаги ми е гадно - труд, пари, старание - на вятъра Sad А и усложнение на проблема със софийския болкук Mr. Green
Виж целия пост
# 7
Изхвърляхме само мухлясал хляб, когато купувахме от пакетирания, който доста бързо се разваляше, някаква влага се получаваше в опаковките Tired.

Готвено не хвърляме, всичко се омита за ден-два. Докато не се изяде, не готвя друго. Naughty
Виж целия пост
# 8
Рядко. Гледам /чета/, че повечето от вас пазаруват за седмица, че и за месец. Аз най-много за два дни. Хладилника обикновено е полупразен /за бързо развалящи се неща говоря/. Долу горе вече съм хванала колко изяждаме наведнъж. А ако остане действам на принципа на майка ми  Mr. Green
Печено пиле -> пиле с ориз ->пилешка супа
Някакви мръвки ->Мръвки със запечени картофки
и всякакви такива  Sunglasses
Само хляб май често хвърляме, ама просто и половин да купя, много малко ядем Sad
Виж целия пост
# 9
За съжаление - да Sad
Въпреки, че се опитваме да пазаруваме в разумни количества и винаги да си изяждаме готвеното въкщи, откакто станахме трима Grinning  - изхвърляме доста храна, и от предимно  бебешката!
Мляко, мляко с бисквита, разните ми опити да й направя пюрета, каши, кремчета и всякакви други подходящи Thinking за нея и възрастта й храна!
Рядко хвърляме ядене, просто защото ни е омръзнало Peace
Виж целия пост
# 10
Рядко, защото мъжа ми въобще не обича да хвърлям ядене, той си го яде ако ще и на 3 дни да е в хладилника, докато аз съм тази, дето ако нещо не се изяде в деня, веднага решавам че е за хвърляне ... Та добре че е той предварително да каже: утре като си дойда от работа, това ще го доям, да не си го изхвърлила ..  Laughing
Ето днес има останала от онзи ден 1 чиния сготвено зеле и сега по тел. ми каза че довече първо него ще яде, после другото което ще готвя днес ...  Laughing  Угоявам си прасе за Коледа, кво да се прави ...   Laughing
Виж целия пост
# 11
belinda - права си , че лошо сме се научили  Confused
Ще трябва да реорганизирам нещата ...
Не мога да пазарувам по - малко  Sick мразя празен хладилник ...но нещо ще трябва да променя ... най ме е яд , че трудът ми е отишъл на вятъра  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 12
Ние сме същите,като Вас.Храна,която е нощувала в хладилника,никой не иска да хапне.Едното  ми дете е много злоядо.Само котенцето  яде всичко,което му предложа,и накрая за награда си иска и котешката  храна.
Виж целия пост
# 13
Случва се да изхвърлям,да
Виж целия пост
# 14
Не изхвърляме, той унищожава всичко Shocked Яде ужасно много...А и на мен ми е съвестно да хвърлям храна, при положение, че има хора, които гладуват. Иначе и аз мразя празен хладилник. Или в хладилника да има неща, които не обичам и пак да ми изглежда празен Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия