Късно проговаряне при децата

  • 31 470
  • 23
дъщеря ми е на 2г.и 8м. и все още не може да говори.Казва много малко думи като:мама,тати,до.Разбираме се повече с движения.Ако някой има същия проблем нека да пише.Тя е второ дете в семейството.Батко й на нейната възраст говореше много.
Виж целия пост
# 1
Моят син също късно проговори дори сега на  9 г, има думи които трудно ги изговаря. Той също ми е второ дете с дъщеря ми и ние нямахме тези проблеми но с него,,,Но при нас може би е и от здравословните проблеми които ги има дано при ван не е така.
Виж целия пост
# 2
Дъщеря ми е на 2г. и 4 м.,но прави изречения,пее песни,казва стихчета.Защо не направиш една консултация с логопед. newsm78И тук във форума има тема за консултации.
Виж целия пост
# 3
Ееееееееее всяко дете е различно  HugИ големия ми син на 1г и 3м. вече говореше ,но малкия започна на 2г да говори и сега говори ,но бебешки, като никой в къщи не му говори така ,но той си има свой език и само домашните го разбираме LaughingНе се притеснявай ,децата са различни ,братовчед ми са го водили по лекари и нищо, не е казвал и думичка до 3г. и след това е започнал изведнъж правилно да говори ,направо изречения ,като голямо дете
Виж целия пост
# 4
имах голееееми неприятности с голямата дъщеря  и дълги години ходене по логопеди,заради успокоението,че някой деца късно проговарят.Затова я посъветвах да направи консултация във форума с някой от логопедите.Не съм искала да я плаша! Tired
Виж целия пост
# 5
Дааааааааааа ако нищичко не казва ,тя най добре ще прецени и за да е спокойна най- добре да се консултира Hug
Виж целия пост
# 6
дъщеря ми е на 2г.и 8м. и все още не може да говори.Казва много малко думи като:мама,тати,до.Разбираме се повече с движения.Ако някой има същия проблем нека да пише.Тя е второ дете в семейството.Батко й на нейната възраст говореше много.

същото, само, че щерката ми е 1-ва и приказлива, а той е 2-ри и е от мълчаливците.
Сега е на 3г.2м. и все още не е на масовото ниво на връстниците си. Решила съм да го консултирам с логопед в скоро време. Това те съветвам да направиш и ти.
Виж целия пост
# 7
на мен пак майка ми е разказвала че аз съм говорила доста бебешки до 3 годишна възраст,дори някои си помислили че съм бавно равиваща!!! ,уверявам ви ,не съм        ..просто може би някои деца алко по-късно се отпускат да говорят
Виж целия пост
# 8
Моят син е на 2г и почти 2м, но все още казва само отделни думи - мама, тати, кака, ко - ко, да, дии /като го носят на конче/...............и още, но не са  кой знае колко много. Изречения не прави.
 Думите, който изговаря не са много, но пък за това ги изговаря много правилно. На този етап не се притеснявам въпреки, че още не прави изречения.

Щерката също проговори късно. Късно започна да прави изречения. До 3 годишна, че и малко след това говореше по бебешки. След това започна да си говори нормално. Имаше някой проблеми с буквичката "р" предимно, но с времето и разтежа и те се оправиха.
Виж целия пост
# 9
Моето момиченце беше на 3 години и нищо не казваше,ако искаше нещо само Ъъъ..... и го посочваше,но нещата си дойдоха по местата постепенно с времето.Сега не мога да и затворя устата и да се чуем в къщи,мълчи само като спи.За мен късно проговаряне е след 3-4-5 год. възраст
Виж целия пост
# 10
Моето момиченце беше на 3 години и нищо не казваше,ако искаше нещо само Ъъъ..... и го посочваше,но нещата си дойдоха по местата постепенно с времето.Сега не мога да и затворя устата и да се чуем в къщи,мълчи само като спи.За мен късно проговаряне е след 3-4-5 год. възраст
След 4-5 години е прекалено късно. Naughty
Виж целия пост
# 11
Аз също съм от децата, които са проговорили късно и много са ми се радвали, че говоря бебешки до късно, защото при това съм била най-малката в целия род. После, като започнах училище имах голями проблеми не с правоговора, а с правописа. Сега като се сблъсквам с проблемите на моите деца:

Голямия от малък говори правилно от рано се интересува от много неща - никога не е бъркал правопис.

Малкия също ме успокояваха, че приличал на мен и по-късно ще проговори. Е говореше, но нищо не му се разбираше. Четвърта година ходи на логопед. Много му се помага и върви напред. Дори съм срещала родители, които ми се чудят, защо не го оставя намира. Е аз им се чудя на тези родители, които не се консултират навреме при логопед. Някои деца, просто не чуват определени звуци от буквите и това с упражнения се оправя. Но като не се вземат мерки те бъркат правописа в училище.

А и се чудя на възрастни, като кажа отива на логопед и те "Горкото" е какво му е горко, детето да се чувствува малоценен  ли, ако не му се помогне.





И определено след 4-5 год си е късничко. Максималната възраст, която трябва да се направи консултация е 3 год.
Виж целия пост
# 12
КОнсултация с логопед няма да навреди на детето. Вярно че всяко дете е различно, но по-добре ако има проблем да се разбере по-рано, а ако няма такъв да си сигурна.
Те логопедите не хапят, от опит знам. Simple Smile Първата консултация на моя син беше когато нямаше и 10 дена.
Виж целия пост
# 13
Определено логопедите не хапят  Peace
Ние също имаме проблеми, но вече почти половин година ходим на логопед, те си имат специални занимания и програми, най-вече и подход. И мога да кажа, че само имаме полза от това!!!
И не мисля, че е срамно да кажеш, че детето ти ходи на логопед, съжалявам, че по-рано не тръгнахме даже...
Виж целия пост
# 14
Благодаря на всички,които са писали по темата.Определено ще потърся помоща на специалист-логопед.Много се надявам да не е нещо сериозно като аутизъм.Когато беше на почти 2 г. я водих при специалист.Тогава ми казаха,че е още рано да тръгвам по лекари,да изчакам да стане на 3 години.За аутизма четох,че освен че не говорят и трудно влизат в контакт с останалите.А дъщеря ми е много контактна,ако види непознат отива при него без да се притеснява,че аз не съм с нея.Ходи на ясли от 3 месеца и досега не са ми казали да страни от децата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия